Depolama Hizmetleri Türleri?

Depolama Hizmetleri Türleri?

Depolama hizmetleri, lojistik hizmetleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ürünlerin sağlıklı şekilde istenilen bölgelere ulaşması, sayımlarının yapılması ve kontrol edilmesi gibi aşamaları içinde barındırır. Ticaret yapan her firmanın birincil ihtiyaçlarından biridir. Günümüzde depo ve her firmada karşımıza çıkmaktadır. Tekstil, inşaat, elektronik, gıda sektörü gibi akla her gelen bütün alanlarda depolama hizmetleri gereklidir. Farklı ve değişik bulunmaktadır. Depolama hizmetleri türleri denince akla ilk gelen biçim soğuk hava depolarıdır. İsminden anlaşılacağı üzere soğuk şekilde buzdolabı görevi görebilen depolardır. Bu depolar genellikle gıda sektöründe ve bozulmaya müsait ürünler için oldukça yaygın şekilde tercih edilir. Kolay bozulan ürünler için oldukça elverişli depolama hizmetlerinden biridir. İkinci olarak karşımıza açık hava depoları çıkmaktadır. İsminden anlaşılacağı üzere açık havada saklanırlar. Genellikle tarzı bozulma hassasiyeti bulunmayan ürünler için tercih edilir. Fazla alan bulunan büyük depolama hizmetleri türlerinden biridir. Yer sıkıntısı çekmemesi nedeniyle yaygın şekilde ve lojistik hizmetleri içerisinde tercih edilir.

Lojistik hizmetleri sağlayan firmaların tercih ettiği depo hizmetleri içerisinde antrepo denilen alanlar gelir. Özellikle uluslararası taşımacılıkta oldukça önemli yere sahip depo hizmetlerinden biridir. Gümrükten giriş yapan veya çıkacak olan malların tutulduğu alan olarak karşımıza çıkar. Geniş ve büyük bölgeler olması nedeniyle popüler şekilde talep görmektedir. Ayrıca açık depoların haricinde kapalı ve çeşitli şekilde hizmet veren depolarda bulunur. Soğuk hava depolarının soğuk olmayan halleri gibi düşünmek pekte yanlış olmaz. Kullanım olarak dayanıklı ürünler için oldukça elverişli depolama hizmetleri türlerinden biridir. Nadir olarak kullanılan otomatik depo türleri ve küçük işletmelerin kullandığı geleneksel depolarda bulunur. Öteki sistemlere nazaran daha az tercih edilmektedir.

 

Depolama Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçiniz: 0324 420 35 77

 

Depolama Hizmetleri Nelerdir? Depolama Hizmetleri Nelerdir?

Depolama Hizmetleri Nelerdir?

Depolama Hizmetleri Nelerdir? Yaygın ticaret ortamı ve ülkeler arası alışverişin artışı bazı gereksinimleri ortaya koyar. Lojistik hizmetleri sağlayan firmaların en temel sorunlarından biri de depolama işlemleridir. Bir ürünün farklı ve değişik yerlere nakliye edilmesi günler alabilir. Bu süre zarfında giden ürün sayısı ve sorunsuz ulaşımın tespiti önemlidir. Depolama hizmetleri taşınan ürünlerin teslim alınarak kontrolünün yapılması işlemlerini de kapsar. Depo elemanları sayesinde ulaşan ürünlerin sayımı ve kontrolü yapılır. Devamı Okuyunuz

Daha Fazla
İçerik

×