Depolama Hizmetleri Nelerdir?

Depolama Hizmetleri Nelerdir?

Depolama Hizmetleri Nelerdir? Yaygın ticaret ortamı ve ülkeler arası alışverişin artışı bazı gereksinimleri ortaya koyar. Lojistik hizmetleri sağlayan firmaların en temel sorunlarından biri de işlemleridir. Bir ürünün farklı ve değişik yerlere nakliye edilmesi günler alabilir. Bu süre zarfında giden ürün sayısı ve sorunsuz ulaşımın tespiti önemlidir. Depolama hizmetleri taşınan ürünlerin teslim alınarak kontrolünün yapılması işlemlerini de kapsar. Depo elemanları sayesinde ulaşan ürünlerin sayımı ve kontrolü yapılır. Kayıt altına alınan ürünler daha sonra dağıtıma geçerek lojistik hizmetleri tamamlanmış olur. Bu sayede ürünlerin kaybolması, çalınması veya deforme olması gibi durumlar önlenir. Özellikle e-ticaret sisteminden alışveriş yapan müşterilerin mağduriyeti önlenmiş olur. Şirketler için oldukça önemlidir. Kurumsal ve büyük ölçekli firmalar genellikle kendi depolama hizmetlerini kendileri sağlayabilirler. Ancak ufak şirketler bazı lojistik hizmetleri veren kaliteli kurumlardan yardım almaktadırlar. Aksi halde ürünlerin takibi istenilen şekilde yapılamaz.

Lojistik hizmetleri içerisinde en önemli olay düzen ve tertiptir. taşımacılığında takip kolay olsada lojistik hizmetleri içerisinde depolama hizmetleri oldukça önemlidir. Dünyanın başka ülkesine giden ürünlerin kaybolmaması ve sağlıklı şekilde ulaşması için depolama şarttır. Belli prosedür aşamalarında ürünler günlerce bekleme altında kalabilir. Korunaklı şekilde takibinin yapılarak bekleme sürelerinin başarılı şekilde tamamlanması amaçlanır. Depolama hizmetleri genellikle ürünlerin gönderimi ile başlar. Ardından istenilen yere ulaşması halinde ürünlerin teslim alınması sağlanır. Teslim alınan ürünlerin sayım işlemi yapılarak yerleştirme aşamasına geçilir. Zayiat olması halinde bu ürünler gönderen yere belirtilir. Zayiat ürünler kırılma riski bulunan hassas ürünlerde sık görülür. Yol sırasında kırılan, çatlayan veya deforme olan ürünlerin tespiti yapılarak gönderen bölgeye iletilir. Sayım işlemlerinin tamamlanması sonucunda ürünler istenilen zamanlarda dağıtıma geçerek adreslere ulaşır.

 

Depolama Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçiniz: 0324 420 35 77

 

Depolama Hizmetleri Nelerdir? Depolama Hizmetleri Nelerdir?

Depolama Hizmetleri Türleri?

? Lojistik hizmetleri içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ürünlerin sağlıklı şekilde istenilen bölgelere ulaşması, sayımlarının yapılması ve kontrol edilmesi gibi aşamaları içinde barındırır. Ticaret yapan her firmanın birincil ihtiyaçlarından biridir. Günümüzde depo ve depolama her firmada karşımıza çıkmaktadır.Tekstil, inşaat, elektronik, gıda sektörü gibi akla her gelen bütün alanlarda depolama hizmetleri gereklidir. Farklı ve değişik depolama hizmetleri türleri bulunmaktadır. Devamını okuyunuz

Daha Fazla
İçerik

×