Konteyner Taşımacılığı Yapan Firmalar

Konteyner Taşımacılığı Yapan Firmalar

Bizler için mallarımızın bir yerden başka bir yere taşınması en basit şekliyle kendi evimizi taşırken bile zor ve zahmetli bir iştir. Ancak alanında uzmanlaşmış şirketler bu zorluğu ortadan kaldırıp sizlere kolay, güvenilir ve hızlı taşımacılık hizmeti sunar. Taşımacılığın çeşitli yöntemleri mevcuttur. Eğer ticaret ile uğraşıyor ve yüklü miktarda aldığınız siparişlerin tam zamanında ulaşmasını istiyorsanız da taşımacılığı tam size göredir. Konteyner taşımacılığı, özellikle ticari mallarınızın her hangi bir boyuttaki konteynerler ile genellikle aracılığıyla taşınmasına denir. Konteyner taşımacılığındaki asıl amaç fazla yükü daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde bir yerden bir diğerine taşımaktır. tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok yaygındır. Gerek ülkemizde gerek dünya da bu işi hakkıyla yapan çok büyük firmalar mevcuttur.

Konteyner Taşımacılığı Yapan Firmalar                            Konteyner Taşımacılığı Yapan Firmalar

Dünya'da Konteyner Taşımacılığı

Amerika ve Avrupa kıtasından, Asya, Afrika ve Avustralya gibi aşırı ülkelere sevkiyatların çoğu konteyner taşımacılığıyla yapılmaktadır. Haliyle bu taşımacılıktan pay almak isteyen büyük firmalar vardır. Gelin bu firmalara birlikte bakalım. Gemileri olan büyük hatlar vardır. Bunlar gemileri ile konteynerleri ilgili ülkelerin limanlardan yüklenip bir başka ülkelerin limanlarına yaptıkları nakliyelerdir. Dünya'da yapılan konteyner taşımacılığı genel de fiyat armatörler tarafından yapılmaktadır. Gemisi olan hatlar üzerinden konteyner taşımacılığı yapılmaktadır. Bu hatlar başlıca olanları şu şekildedir. Maersk,Hapag llyod, Evergreen,Yang-ming,Medkon armatörlerdir.Bu armatörler gemilerine yüklenen konteynerlerin sadece taşımalarını yapar ve ülkelere nakliyesini gerçekleştirirler.

 Ülkemizde Konteyner Taşımacılığı

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de konteyner taşımacılığını köklü firmalar yapmaktadır. Bunların en önemlisi Ada Lojistik olarak söylenebilir. Firmamız denizyolu taşımacılığı konusunda tüm bilgilere sahip olup gerekli donanımlarıyla hizmetlerini sürdürmektedir. Kurumumuz ilgili müşterilerden detayları alıp hangi ülkeye, hangi limana gidecekse fiyatlarını rekabet ederek müşterilerini son derece fiyat konusunda yardımcı olmaktadır. Bu şekilde fabrikalar ürünlerini yurtdışındaki rakiplerine göre daha rekabet edip ürünlerini kolayca satmaktadır. Konteyner taşımacılığı limandan alınıp ilgili fabrika ya da firmalarda yükleyip istenilen yurtdışındaki limana ya da adreslere teslimi yapılmaktadır. Ada lojistik konteyner taşımacılığında ileri gelen firmalardandır.

 

Daha Fazla
İçerik

×