Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nedir?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nedir?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nedir? Günümüzde nakliye ve taşımacılık temel ihtiyaçlar haline gelmiştir. Ticaret pazarının artması sonucunda ithalat ve ihracat üzerinde gelişmeler karşımıza çıkar. İthal ve ihraç ürün fazlalığı hizmetleri önemini arttırmaktadır. Lojistik bilindiği üzere nakliye ile eş değer anlama sahip kavramdır. Hizmet veya ürünlerin istenilen bölgelere aktarılması olayıdır. sağlanırken bazı araç ve gereçlerden yardım alınmaktadır. Bu araçların başında forklift, vinç ve lowbed gibi taşımacılık araçları gelir. Bu araçlar sayesinde tonlarca ağırlıktaki ürünler istenilen bölgeden istenilen yere aktarılır.

Ayrıca gemi, uçak, hangar, depo gibi alanlara ağır ürünlerin götürülmesi içinde kullanılmaktadır.Lowbed ağır yük taşımacılığı insanların merak ettiği nakliye işlemlerinden biridir. Yabancı isminin bulunması nedeniyle çoğu birey tarafından bilinmemektedir. Lowbed araçtan ziyade araçların arkasına takılan yarı römork türü olarak bulunmaktadır. Tren römorku gibi düşünmek pekte yanlış olmaz. Üzerine istenilen yükler konularak taşınması mümkün olacaktır. Lowbed türlerine ve kalitesine göre taşınılan ağırlık kapasitesi değişkenlik gösterir. Ayrıca yere yakın şekilde olması da üzerine ürünleri koymakta kolaylık sağlar.

Lowbed Ağır yük taşımacılığı römork sistemiyle karşımıza çıkar. Aslında her insanın gördüğü ancak ismini bilmediği araçlardan biridir. Yolda giderken birden fazla aracın üst üste taşındığı durumlara şahit oluruz. Bu işlemleri lowbed denilen römork sistemi sayesinde yaparız. Araç, otobüs, minibüs, tank, tekne, gibi tonlarca ağırlıktaki yükleri kolayca taşıyan araçlardır. Önüne istenilen tır veya kamyon bağlanarak nakliye işlemi gerçekleşir. Kullanışlı olmasının sebeplerinden biride dengeli olarak kullanılmasıdır. Lojistik hizmetleri sırasında herhangi bir yalpalama veya dengesizlik ile karşılaşmak mümkün değildir. Bu nedenle özellikle nakliye ve lojistik sektöründe oldukça yaygın şekilde tercih edilmektedir. Pratik kullanımı sayesinde lojistik için oldukça önemli araçlardır.

 

Yük Taşımacılığı İçin Bizimle İletişime Geçiniz: 0324 420 35 77

 

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nedir? Nedir?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır?

Ticaret ağının gelişmesi sonucunda taşımacılık oldukça yaygın hale gelmiştir. Bilindiği üzere taşımacılık ve nakliye işlemleri lojistik hizmetleri içerisinde yer alır. Lojistik hizmetlerinin gelişmesi nedeniyle çeşitli taşıma araç ve gereçleri yaygın şekilde kullanılır. Bu araçların başında lowbed adı verilen römork sistemi gelir. Lowbed ağır yük taşımacılığı römork yardımıyla yapılmaktadır. Kamyon veya tırların arka kısmına takılan yere yakın sistem sayesinde taşınma gerçekleşir.Devamını okuyunuz

Daha Fazla
İçerik

×