Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır? Ticaret ağının gelişmesi sonucunda taşımacılık oldukça yaygın hale gelmiştir. Bilindiği üzere taşımacılık ve nakliye işlemleri hizmetleri içerisinde yer alır. Lojistik hizmetlerinin gelişmesi nedeniyle çeşitli taşıma araç ve gereçleri yaygın şekilde kullanılır. Bu araçların başında lowbed adı verilen römork sistemi gelir. römork yardımıyla yapılmaktadır. Kamyon veya tırların arka kısmına takılan yere yakın sistem sayesinde taşınma gerçekleşir.

Tankerin karayolunda gidebilen ve araç genişliği hâli gibi düşünmek pek yanlış olmaz. Çünkü tankerlerde diğer gemilere nazaran suya daha yakın şekilde bulunur. Bunun nedeni dengeyi kolay sağlaması içindir. Aynı durum lowbed üzerinde de görülür. Yere yakın olması nedeniyle denge sağlama bakımından başarılı hizmet sunar. Taşıma kapasitesi tonlarca ağırlığa ulaşması nedeniyle yaygın şekilde tercih edilir. Dingil sayısına göre taşıma kapasitesinde artış görülmektedir. Dingil seçenekleri 2, 3, 4, 5, 6 gibi gitmektedir. Ton ağırlığına göre dingil seçimi yapılarak sağlanır.

Lowbed ağır yük taşımacılığı aklımıza gelen her türlü ürün grubunun nakliyesinde kullanılır. Tekne, otobüs, minibüs, araba, motosiklet, , demir, çelik, inşaat makineleri, inşaat malzemeleri, vinç ve akla gelen ağır bütün ürünler taşınabilir. Denge konusunda başarılı şekilde taşıma sağlaması nedeniyle lojistik hizmetlerinin vazgeçilmez araçlarından biri haline gelmiştir. Genellikle kaliteli firmalar aracılığıyla kiralanarak kullanımı mümkün olacaktır. Trafik kazalarında da bazı durumlarda lowbed ağır yük taşımacılığı kullanılır. Özellikle çekilmeyecek kadar kötü durumda bulunan araçların taşınması için tercih edilmektedir. Galeri ve sıfır kilometre araç satan bayiiler tarafından da sık sık kullanılmaktadır. Yeni araçlar kullanılarak götürülemeyeceği için müşterilere lowbed ağır yük taşımacılığı sayesinde teslim edilir veya müşterinin kendisinin gelip alması istenir.

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı İçin Bizimle İletişime Geçiniz: 0324 420 35 77

 

 

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır? Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nasıl Taşınır?

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığı Nedir?

Günümüzde nakliye ve taşımacılık temel ihtiyaçlar haline gelmiştir. Ticaret pazarının artması sonucunda ithalat ve ihracat üzerinde gelişmeler karşımıza çıkar. İthal ve ihraç ürün fazlalığı lojistik hizmetleri önemini arttırmaktadır. Lojistik bilindiği üzere nakliye ile eş değer anlama sahip kavramdır. Hizmet veya ürünlerin istenilen bölgelere aktarılması olayıdır. Lojistik hizmetleri sağlanırken bazı araç ve gereçlerden yardım alınmaktadır.Devamını okuyunuz

Daha Fazla
İçerik

×