Parsiyel Yük Taşımacılığı Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel Yük Taşımacılığı Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel yük taşımacılığı Nasıl Hesaplanır? Tabir olarak pek bilinmese de en yaygın kullanım alanlarından biridir. Parselden türeyen kelime parça şeklinde birden fazla ürün grubunu toplayarak taşınmasını sağlar. taşımacılığı sayesinde çeşitli şirketlerden küçük veya az sayıda ürünler toplanarak toplu şekilde yurtdışına gönderim yapılır. Aslında ülkemiz içerisinde yer alan kargo sistemine benzer bir oluşumdur. Parsiyel taşımacılığı sırasında belli hesaplama biçimleri bulunmaktadır. İnsanlar parsiyel yük taşımacılığı nasıl hesaplanır sorusunu merak ederler. Hesaplama yapılırken boyut, hacim ve ağırlık ele alınarak hareket edilir.

Taşınacak ürünün kaplayacak olduğu alanın tespitinin yapılması gerekmektedir. Eninin, boyunun ve yüksekliğinin çarpımı sonucu da m³ cinsinden hacim hesaplaması yapılmaktadır. Hacim hesabından sonra ağırlık ile çarpılması halinde parsiyel taşımacılığı hesaplama işlemi yapılmış olacaktır. Formül olarak göstermek gerekirse en x boy x yükseklik x ağırlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer taşınacak ürünler orantısız olması nedeniyle belli alanları ölü bölge yapıyor ise o kısımlarda dahil edilmektedir. Fiyatlandırma işlemleri taşıma yöntemine göre farklı şekilde hesaplanmaktadır.

Parsiyel yük taşımacılığı yapmak isteyen kişiler hacim bulmak için en, boy ve yükseklik çarpımı sonucunda sonuca varabilir. Bulunan hacim ağırlık ile çarpılarak gerekli hesaplamalar yapılır. Ölü bölge yaratıyor ise eklemeler yapılır. Ayrıca taşımacılığı içerisinde fiyatlandırma ve hesaplama farklı olmaktadır. Aynı şekilde taşımacılığı da farklı olacaktır. Demir ve da sistemine ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. Parsiyel taşımacılığı hizmetleri için oldukça elverişli yöntemlerden biridir. Düşük maliyetli olması nedeniyle insanlar tarafından fazla tercih edilmektedir. Popüler olan ve küçük işletmeleri ayakta tutan taşıma türüdür. Ortak kullanım nedeniyle uygun taşıma maliyetlerine hizmet alınması küçük ve orta işletmelerin avantajınadır.

İçin Bizimle İletişime Geçiniz: 0324 420 35 77

 

Parsiyel Yük Taşımacılığı Nasıl Hesaplanır? Parsiyel Yük Taşımacılığı Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel Yük Taşımacılığı Nedir?

ve ülkeler arasındaki ağların gelişmesi sonucunda farklı nakliye yöntemleri ortaya çıkmıştır. Dünya üzerinde uluslararası hizmet veren ülke sayısı bir hayli fazladır. Ülkeden ziyade içerisinde yer alan şirketler küçük veya çok büyük maddi değerlere sahip olmayan ürünlerinde ticaretini yaparlar. Kazanç olarak sürümden kazanan şirketler kendi başlarına lojistik hizmetlere bütçe ayıramayabilir. Parsiyel yük taşımacılığı parça parça taşıma işlemlerin verilir. Parsiyel kelimesi parsel kelimesinden türediği için parça anlamına eş değerdir.Devamını okuyunuz

Daha Fazla
İçerik

×