Denizyolu Taşımacılığı Yapan Firmalar

Denizyolu Taşımacılığı Yapan Firmalar

Bir yerden başka bir yere bir şey taşımanın en zahmetsiz, güvenli ve ucuz yolu taşımacılığıdır. Denizyolu taşımacılığında geminin yük alma kapasitesi fazla olması bakımından yüksek miktarlarda yükler sorunsuz bir şekilde taşınır. Denizyolu taşımacılığında gemilerde konteynerler kullanılır. Konteynerler hep aynı boyutta ve şekilde tasarlandıkları için üst üste konulup minimum boş alan kalmasını sağlarlar. Ayrıca bu konteynerler da gerek taşımacılık sonrası nakliyesi olsun gerek gemiye yüklenmesi sırasında olsun yapılan taşımacılık işlemi çok kolay olmaktadır. Neredeyse her ülkenin bir liman şehri vardır. Kontrol etme açısından daha kolay olan limanlar ticaret yapan ülkeler için en fazla lojistik işlemin döndüğü yerlerdir. Bu sebeple dünya genelinde ve ülkemizde çok fazla denizyolu taşımacılığı yapan firmalar mevcuttur.

Denizyolu Taşımacılığı Yapan Firmalar Yapan Firmalar

Dünya genelinde denizyolu taşımacılığı yapan firmalar nelerdir?

Dünya'nın 3'te 1'i ve okyanuslarla kaplıdır. Bu sebeple dünya genelinde devletlerin ilk kurulduğu günden beri denizcilik aracılığıyla ticaret yapılmaktadır. Yapılan bu ticarette her türlü kullanılmakla beraber gemilerin yanaşacağı liman şehirleri de doğal olarak oluşmuştur. Bin yıllar alan bu süreçte dünya genelinde çevresi denizlerle kaplı ülkelerde denizyolu taşımacılığı konusunda fazlasıyla tecrübe bırakmıştır. Bu tecrübelerden yararlanan firmalar teknolojiyi de kullanarak dünyanın önde gelen lojistik firmalarından olmuşlardır. Bu dünyanın en önde gelen firmaları hem ülkemizde hem dünya genelinde denizyolu taşımacılığında hizmet vermektedirler.

Ülkemizde denizyolu taşımacılığı yapan firmalar nelerdir?

Ülkemizde de denizyolu taşımacılığı tarihimiz gereği yüz yıllardır süregelmektedir. Bir zamanlar çok büyük bir imparatorluk olduğumuz ve denizlerin tek hâkimi bulunduğumuz düşünülürse de bizimde dünyanın diğer büyük ülkeleri kadar denizyoluyla taşımacılık konusunda bilgi birikimimiz ve başarımız mevcuttur. Bu bilgi birikimini teknoloji ve doğru adımlarla harmanlayıp kurumsallaşan birçok denizyolu taşımacılığı yapan firmalarımız vardır. Bunlara örnek verecek olursak Ada Lojistik firması gösterilebilir. Alanında uzman ekibi ve yaygın iş ağıyla hem Türkiye içerisinde hem dünya genelinde en kaliteli ve güvenilir denizyolu taşımacılığı yapan firmalar arasındadır. Ayrıca uzman ekibiyle lojistik işleri öncesinde de daima müşteri memnuniyeti sağlar.

Daha Fazla
İçerik

×