Havayolu Nakliye Yapan Firmalar

Havayolu Nakliye Yapan Firmalar

Lojistik faaliyetlerde son yıllarda nakliyesi ya da havayolu taşımacılığı da fazlaca kullanılmaya başlanmıştır. Eskiden ve aracılığıyla yapılan nakliyeler oldukça düşük maliyetleri olması sebebiyle daha çok tercih edilmekteydi. Ancak son dönemlerde gelişen teknoloji sayesinde uçakların ve uçaklarla yapılan lojistik faaliyetlerin maliyetleri düşürülüp uçak taşıma kapasiteleri çok fazlalaştırıldığı için havayolu ile yapılan işlemleri oldukça revaçta olmaya başladı. Tabi ki kısa mesafeler için büyük büyük uçakları kaldırmak mantıksız olur. Bu sebeple genelde kıtalararası ve aşırı ülkeler için havayolu nakliyesi diğer nakliye çeşitlerinden hem daha kolay hem de daha ucuza gelmektedir. Bu sebeple hem ülkemizde hem de yurt dışında Havayolu Nakliye Yapan Firmalar çok önem kazanıp gelişmişlerdir.

Havayolu Nakliye Yapan Firmalar                                                                                            Yapan Firmalar

Dünya'da Havayolu Nakliye Yapan Firmalar

Özellikle Almanya, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya gibi dünya ekonomisine yön veren ülkelerin işleri kendilerine çok uzak yerlerde ya Uzak Doğu da ya da Latin Amerika da olmaktadır. Ancak rekabette olan bu ülkeler buralara daha hızlı erişebilmek için denizyolunun hantallığı yerine havayolunu tercih etmektedirler. Ayrıca bu ülkeler teknoloji konusunda çok ileride oldukları için de havayolu maliyetleri neredeyse maliyetlerini yakalamaktadır. Bu ülkelerin bu iş alanında bu kadar gelişmesinde çok köklü firmalar vardır.  Alman şirketi Lufthansa bunlardan biridir. Lufthansa yolcu taşımacılığı yapıyor olsa da 19 adet kargo şirketini bünyesinde barındırmasıyla da uluslararası konusunda dünyanın en önde gelen şirketlerinden biridir. Bunlardan bir diğeri Emirates söylenebilir. Sadece Arapların değil tüm dünyanın en büyük uçak firmalarından biri olan Emirates sahip olduğu 10 adet kargo uçağıyla da ticari mal taşımacılığında çok ilerdedir.

Ülkemizde Havayolu Nakliyesi

Tüm dünyada olduğu kadar olmasa da ülkemizde de havayolu nakliyesi kullanılmaktadır. Ülkemizde Havayolu Nakliye Yapan Firmaların başında dünya yolcu taşımacılığındaki incimiz Türk Yolları gelmektedir. Türk Hava Yolları'nın sahip olduğu 9 adet kargo uçağı dünyanın her yerine istenilen nakliye işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ada lojistik firmamızda çeşitli yollarla havayolu nakliyesi gerçekleştirmektedirler.

Daha Fazla
İçerik

×