Karayolu Nakliye Yapan Firmalar

Karayolu Nakliye Yapan Firmalar

İthalatı ve ihracatı yapılan ticari ürünlerin bir yerden başka bir yere üzerinden tırlar ve kamyonlarla taşınması işlemine ya da karayolu nakliyesi denir. Karayoluyla yapıldığı için diğer nakliyelere göre nispeten daha kolay ve ucuz olan karayolu nakliyesi diğer nakliyelere göre birçok avantaja da sahiptir. Ancak az miktarda mal götürülebildiği için de nakliyesine göre daha az tercih edilmektedir. Karayolu nakliyesi mazot, benzin gibi petrol ürünleri yakacakların fiyatları da göz önünde bulundurulunca daha çok yakın mesafeler için tercih edilen bir nakliye işlemidir. Bu sebeple ülkemizde karayolu nakliye firmaları daha çok bölgesel olarak konumlanmıştırlar.

Karayolu Nakliye yapan firmalar yapan firmalar

Karayolu Nakliye Firmalarının Avantajları

Karayolu nakliyesinin en büyük avantajı aynı yol üzerinde bulunan farklı işletmelere ait ürünlerin tek bir araçla taşınmasına imkân vermesidir. Bu taşımacılık yöntemine denir. Ayrıca karayolu nakliyesi firmaları kullanmanın bir diğer avantajı yakın mesafelerde ve çok fazla ürün taşınmayacaksa maliyetlerin düşük olmasıdır. Havayolu ve denizyolu nakliyelerine göre daha düşük maliyetli yakıt kullanımı, daha az personel kullanımından kaynaklanan personel ücretlerinin düşük olması sebebiyle daha ekonomiktir. Ayrıca denize limanı olmayan ülkeler ile yaptığımız lojistik faaliyetlerde de kullanabileceğimiz en önemli nakliye çeşididir.

Karayolu nakliye firmaları nelerdir?

Karayolu nakliyesi, tarih boyunca devam ettiği ve bu işin geçmişi çok fazla olduğu, kısa mesafelerde çok az maliyetli ve iyi kazandırdığı, tırlar ve kamyonlar gibi yüksek maliyetli araçlarla yapılmadığı ve hem hem nakliye işlemi ucuz olduğu için birçok firma tarafından tercih edilmiştir. Çok firmaların olması karayolu nakliyesi için de bu firmaların tutunmasını zorlaştırmıştır.  Bu kadar sirkülasyonun olduğu ortamda işini ciddiyetle yapıp müşteri memnuniyetini ön planda tutup sektörde tutunan firma sayısı çok azdır. Genelde dönemlik firmalar meşhur olmakla birlikte karayolu nakliye firması olarak kurulup sonra başka işlere yönelen firmalarda mevcuttur. Ancak bunların yanında sektörü hem ülkemizde hem yurtdışında elinde bulunduran köklü, kaliteli ve güvenilir Karayolu nakliye firmaları da ülkemizde karayolu nakliyesi için hizmet vermektedir.Ada lojistik olarak kurumumuz karayolu nakliye konusunda uzman ekipleriyle müşterilerine hizmeti vermektedir.

Daha Fazla
İçerik

×