Türkmenistan Nakliye Firmaları

Türkmenistan Nakliye Firmaları

Türkmenistan ülkesi bilindiği üzere kardeş ülkelerden biridir. İsminden anlaşılacağı üzere Türk toplumunun fazla olduğu ve ülkemizde değer gören ülkelerin başında gelir. Bu nedenle Türkiye ve Türkmenistan arasında yer alan bağ ve kardeşlik oldukça fazladır. Türk yatırımcıları bu nedenle Türkmenistan nakliye firmaları arayışında bulunmaktadır. Ada bu arayışlara kolay, hızlı ve güvenilir şekilde karşılık verir. Mersin'de bulunan uluslararası lojistik kurumumuz dünya genelinde önemli bir yere sahiptir. Türkmenistan lojistik olarak çeşitli ulaşım imkanlarına sahip ülkelerden biridir. Türkiye'nin komşusu olan Ermenistan ve Azerbaycan ile Türkmenistan komşudur.

Türkmenistan ve karayolu taşımacılığı ile yapılabilmektedir. taşımacılığında tırlar ile ürünlerin nakliyesi pratik şekilde Türkmenistan'a yapılırken denizyolu da gemiler sayesinde yapılır. İsteğe bağlı olarak havayolu taşımacılığı da Türkiye'den Türkmenistan'a kolay şekilde yapılabilir. Denizyolu taşımacılığı kendi içinde çeşitli özelliklere sahiptir. Günümüzde Türkiye'den Türkmenistan'a ro – ro taşımacılığı adı verilen yöntem oldukça fazla kullanılır. Ro – ro kavramının açılımı roll on, roll off kısaltması olarak karşımıza çıkar. Bu taşıma yönteminde tekerli taşıtların taşınmasına olanak sağlayan yöntemdir. Arkadan girişi olan ve taşıtların kolay şekilde gemilere girişinin sağlandığı yöntem Türkmenistan lojistik hizmetlerinden yaygın şekilde kullanılır. Bu sayede uluslararası lojistik hizmet sağlanmış olunur. Ada Lojistik sadece lojistik kısmında sizlere yardımcı olmaz. Aynı zamanda gümrük işlemlerini halletmekte ve prosedürlerin tamamlanmasında da sizlerin yanında olur. Tükmenistan yapan firmalar olarak kurumumuz sayesinde maliyeti en düşük olacak şekilde siz değerli müşterilerimize olanak sağlar. İsteğe bağlı olarak depolama hizmetleri gibi özel hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Türkmenistan Nakliye Firmaları Türkmenistan

Türkmenistan Nakliye Fiyatları

Türkmenistan dost ülkelerimizin başında gelmektedir. 90'larda Sovyet Sosyalist Rusya'nın parçalanması sonucu kurulan Türkmenistan, Türk soyundan gelmesi ve uzak doğuya açılan bir kapı olması sebebiyle ticari ilişkiler açısından çok fazla önemlidir. Ülkemizde de Türkmenistan ile ticari ilişkiler oldukça gelişmiştir. Ticari ilişkilere binaen de nakliye işleri de çok gelişmiştir. Türkmenistan ile Türkiye'nin Türk Birliğine üye olması ve aralarında kuvvetli ticari anlaşmalar bulunması sebebiyle nakliye işlemleri çok kolay olmaktadır. Türkmenistan ile nakliye işlemlerimiz genellikle karayolu üzerinden olmaktadır. Ancak özellikle Türk inşaat firmalarının son dönemlerde Türkmenistan'da yaptığı büyük liman projeleriyle Türkmenistan ile Türkiye arasındaki lojistik işlemler denizyoluyla da yapılmaya başlanmıştır. Bu yatırımlar ayrıca Türkmenistan Nakliye Fiyatlarını da düşürmüştür.

Türkmenistan nakliye fiyatları ucuz mudur?

Türkmenistan, jeopolitik konumu sebebiyle Uzakdoğu ve Rusya'ya ticaret yapan ülkeler için bir durak noktası olabilir. İki noktaya da yakın olması ve iki ülkeyle de yakın siyasi ve iş ilişkileri kurması sebebiyle eğer mallarınızı bu büyük pazarlara ulaştırmak istiyorsanız Türkmenistan ile kuvvetli ticari ilişkiler kurmalısınız. Ayrıca Türkmenistan doğalgaz, ham petrol ve tekstil ürünleri bakımından da dünya ticaretinde en üst sıralarda yer almaktadır. Bu sebeple Türkmenistan ile ülkemiz arasında nakliye trafiği çok fazla olmaktadır. Bu nakliye işleri eskiden daha çok karayolu nakliyesi şeklinde olmaktaydı. Ancak yukarıda bahsettiğimiz üzere son zamanlarda Türkmenistan'da limanların gelişmesiyle de denizyolu ile yapılan nakliyeler hem daha mantıklı hem daha ucuz olmaktadır.

Türkmenistan nakliye fiyatları nelerdir?

Türkiye ile Türkmenistan arasında ithalat ve ihracat için birçok firma çalışmaktadır. Bu sebeple nakliye işleri köklü firmalarla yapılmakta ve bu firmalar arasında rekabet ortamı doğmaktadır. Bu rekabet ortamında navlun fiyatları oldukça düşük olmaktadır. Ayrıca iki ülke arası yapılan ticari anlaşmalar gereği bazen bu işlemler Türk lirasıyla bile yapılmaktadır. 2023 yılı itibariyle Türkmenistan'ın Mari ya da Akdepe şehrinden Türkiye'nin İstanbul iline nakliye fiyatları 2000 Euro'dan Türkiye'den Türkmenistan'a nakliye fiyatları 1800 Euro'dan başlamaktadır. Ayrıca iki ülkenin kuvvetli iş ilişkileri olması sebebiyle bürokratik beklemeler ve gecikmeler olmaması sebebiyle Türkmenistan Nakliye Fiyatlarında çok büyük değişimler olmamaktadır.

Türkmenistan Limanları

Türkmenbaşı Limanı

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz

Daha Fazla
İçerik

×