İran Nakliye Firmaları

İran Nakliye Firmaları

İran nakliye firmaları fazla şekilde talep gören hizmetlerden biridir. Asya'nın merkezlerinden biri olan İran bölgesi köklü ülkelerin başında gelir. İran ülkesi genellikle Arap olarak bilinse de bu durum yanlıştır. İran halkı Pers köküne ait halk olması nedeniyle Arap kökenli olarak anılmaları doğru bilinen yanlışlardan biridir. E-ticaretin gelişmesi ve çeşitli ihtiyaçlar nedeniyle İran lojistik hizmeti yaygın şekilde talep gören oluşumların başında gelir. Ada Lojistik sayesinde İran ülkesine ithalat ve ihracat aşamalarında desteği alabilirsiniz. İran ülkesi Türkiye ile yakın olan ve sınırdan hızlı şekilde ulaşılabilen ülkelerden biridir. İran'ın diğer ülkelerden farkı taşımacılığına da oldukça elverişli ülkelerden biridir.

Günümüzde demiryolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı ve karayolu taşımacılığı olarak dört ana tür karşımıza çıkar. Her ulaşım biçiminin avantajları ve dezavantajları bulunması nedeniyle kullanım tamamen kişisel tercihe göre değişir. Ayrıca imkan ve olanaklara göre de ulaşım biçimi tercih edilmelidir. İran buraya taşımalarını genelde karayolu ile yapmaktadır.Türkiye'ye sınır olduğu için daha avantajlı olarak karşımıza çıkar.Gümrük kapıları çok fazla olduğu için her kapılardan da giriş-çıkış yapılabilir.İran sınır kapıları en yoğun olanı Gürbulak Sınır kapısı olarak geçer.İran'a yapılacak nakliyelerde kullanımı pek tercih edilmez. Karayolu ve tercihi çok daha fazladır. Havayolu taşımacılığına göre karayolu daha uygun olacağı için karayolu ile lojistik yapmak daha mantıklı olacaktır. Ülkelerin uzaklık mesafelerine ve jeopolitik konumlarına göre kullanılan yöntemde seçim yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Ada Lojistik üzerinden dünyanın her ülkesine lojistik yapmanız mümkündür.

İran Nakliye Fiyatları

İran, İslam cumhuriyeti ve temelde kendi kendine yeten bir ülke olmasının yanında büyümesini sürdürebilir kılmak adına ticaret açısından çevre ülkelerle sürekli etkileşim halindedir. İran ile sınır komşusu olmamız da ülkemiz ile İran arasındaki ticari faaliyeti oldukça fazlalaştırmıştır. İran son yıllarda dünya genelinde en çok ticaret yaptığımız beş ülkeden biri olmuştur. Ayrıca İran ile birden çok sınır kapımızın bulunması ve sürekli İranlı firmalarla çalışılması sebebiyle İran ile yapılan lojistik ve ticari faaliyetler oldukça kolay olmaktadır. Bu kolaylıkta İran Nakliye Fiyatlarına olumlu yönde etki edip bu fiyatları çok ucuzlatmaktadır.

İran ile yapılan nakliye işlemleri nasıl olmaktadır?

En büyük kara sınırımız İran Cumhuriyeti ile bulunmaktadır. Bu kara sınırının uzunluğu sebebiyle üç adette sınır kapımız bulunmaktadır. Bu sebeplerle doğrudan İran ile yaptığımız ticari ve lojistik faaliyetlerin çoğu karayoluyla olmalıdır. Gün içerisinde yüzlerce tır ve kamyon sınır kapılarımızdan İran'a geçmektedir.  İran'a geçen bu araçlar sadece İran'a değil İran'ın komşu ülkelerine ve Arap yarım adasına bu hattan ilerleyebilmektedirler. Karayolu kullanıldığı için İran nakliyesinde taşımacılıkta yapılabilmektedir.

İran'a yapılan karayolu nakliye fiyatları ne kadar olmaktadır?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere İran ile Türkiye arasında parsiyel taşımacılık ve karayolu nakliyesi yapılmaktadır. Karayolu nakliyesi özellikle ülkeler birbirine yakınsa diğer nakliye türlerine göre oldukça ucuz olmaktadır. Bu ucuzluk iki ülkenin çeşitli ekonomik topluluklarda beraber bulunması ve siyasi olarak sağlam anlaşmalar yapmasıyla da daha da az maliyetli bir hal almıştır. Bunun getirisi de iki ülke arasında yapılan nakliye işlerinin daha kolay gerçekleşmesi olmuştur. İran ile Türkiye arasındaki lojistik faaliyetlerin fiyatlarını etkileyen bürokrasiden başka diğer unsurlar malın ve taşıma işleminin kendisiyle alakalı unsurlardır. Bunlardaki değişimler önceden belirlendiği için İran Nakliye Fiyatları cari yıl içerisinde çok haraketlilik göstermeyip değişmemektedir. 2023 yılı için İran'dan Türkiye'ye karayoluyla yapılan ticari mal taşımacılığı ve parsiyel taşımacılık ücretleri 1500 usd'den Türkiye'den İran'a karayoluyla yapılan ticari mal taşımacılığı ve parsiyel taşımacılık ücretleri 2.000 usd'den başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır.

İran Limanları
  • Bandar Abbas
  • Bandar Anzali
  • Bushehr
  • Chabahar
  • Khorramshahr

Daha Fazla
İçerik

×