Pakistan Nakliye Firmaları

Pakistan Nakliye Firmaları

Pakistan, Umman Denizi kıyısı olan yoksul ve düşük gelirli ülkelerden biridir. Tehlikeli olarak bulunan ülkelerin başında gelen Pakistan gelişmemiş ülkelerin başında gelir. Dönem dönem iç karışıklıkların yaygın şekilde görülmesine rastlanan ülke ticari olarak önemli pazara sahiptir. Ada sayesinde Pakistan nakliye firmaları ihtiyacınızı gidermeniz mümkündür. Pakistan olarak pek elverişli olmayan rotaya sahiptir. Türkiye ile Pakistan arasında genellikle taşımacılığı gibi yöntemler kullanılır. kullanılacak ise İran üzerinden rota oluşturularak tırlar ile hareket edilir. taşımacılığı ise Pakistan ülkesine olanak bulunan güzergaha sahiptir. gemilerle yapılması nedeniyle deniz üzerinden ürünler taşınır. Pakistan'a denizyolu taşımacılığı kullanarak sağlamak istiyorsanız Ada Lojistik sizlere bu konuda da yardımcı olur.

Mersin içerisinde bulunan kurumumuz sayesinde gemiler Mersin limanlarından kalkışa geçer. Akdeniz üzerinden Süveyş kanalı ile Kızıldeniz'e bağlanılır. Ardından Babulmendep Boğazı üzerinden Aden Körfezi geçilir. Umman Denizine varıldığında Pakistan kıyılarına erişilmiş olunur. Güzergahın deniz mesafesi olarak yorucu olması süreyi uzatmaktadır. Pakistan Nakliye firmaları bu nedenle acil olmayan taşıma türleri için denizyolu seçimi yapılmalıdır. Eğer süre kavramı önemli ise lineer taşımacı,lık adı verilen planlı gemi yöntemi kullanılır. Bu sistemde varış ve kalkış gibi saatler aylar öncesinden planlı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Ada Lojistik bütün süreçte uluslararası lojistik konusunda sizlere hizmet sunar. Ayrıca gümrükleme hizmetleri ve depolama hizmetleri gibi konularda da destek sağlanır.

Pakistan Nakliye Fiyatları

Kardeş ülke deyince ülkemiz için birkaç ülke akla gelir. Savaşlarımızda yardım etmesi, her zorluğumuza ilk koşması, deprem, yangın gibi doğal afetlerimizde ilk yardım elini onların uzatması sebebiyle Pakistan kardeş ülkelerimizden biridir. Bu sebeple Pakistan ile ülkemiz arasında çok sıkı ticari bağlar ve anlaşmalar mevcuttur. Ayrıca bu ticari bağlardan ortaya çıkmış sağlam lojistik faaliyetlerde mevcuttur. Pakistan denize kıyısı olan bir ülkedir. Karaçi en büyük şehirlerinden birisi olmakla beraber deniz ticaretinin de yoğun yaşandığı bir şehirdir. Karachi liman kentine ülkemizden de birçok nakliye firmasından gemiler gönderilmektedir. Pakistan ile kardeş ülke olmamız sebebiyle bu gönderimler kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasıyla beraber Pakistan Nakliye Fiyatları çok ucuz olmaktadır.

Pakistan nakliye fiyatları ve Pakistan Türkiye arası navlun bedelleri ne kadardır?

Pakistan ile yaptığımız ticaretin büyük bölümü denizyoluyla yapılmaktadır. Denizyoluyla yaptığımız ticaret işlemlerinde genellikle Ro-ro gemileri kullanılmaktadır. Bu sebeple fiyatları yer yer pahalı olabilmektedir. Ayrıca Pakistan iç karışıklıkları yüzünden siyasi olarak tutarlılığı bulunan bir ülke değildir. Çeşitli politik ve ekonomik sorunlar ile uğraşan Pakistan maalesef bunu ticaretine de yansıtmaktadır. Bu sorunlardan doğan yansımalar genellikle gemilerin gümrükte beklemeleri, teslim ve termin sürelerinde uzamalar şeklinde olabilir. Doğal olarak da taşımacılığı yapan fiyatlarını belirlerken bu riskleri de göz önünde bulundurarak yüksek fiyatlar verebilirler. Son zamanlarda Pakistan ile ticari ilişkilerimiz sağlam olsa da seyrekleşmektedir. Bu ve yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden kaynaklı Pakistan nakliye fiyatları net değildir. Firmalar bu konuda götürülecek ürünlere ve risklere göre teklif vermektedirler. Ayrıca yolun uzunluğu da fiyat teklifleri belirlenirken göz önünde bulundurulur.

Sonuç olarak; Pakistan kardeş ülkelerimizden biri olmasına ve ülkemize ticari bürokrasi anlamında her türlü kolaylığı sağlamasına rağmen ticari konularda çokça çalıştığımız bir ülke değildir. Bu sebeple denizyolu taşımacılığında navlun bedelleri belirsizdir. Bu belirsizlikte Pakistan'ın iç karışıklıklarından kaynaklı ortaya çıkan risklerde göz önüne alınınca uzun bir süre bu şekilde devam edecektir. Ayrıca firmalarda kendilerini korumak için Pakistan Nakliye Fiyatlarını iş fırsatları ortaya çıktıkça belirleyecektir.

Pakistan Limanları

Karachi, Port Muhammad Bin Qasim

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×