Ürdün Nakliye Firmaları

Ürdün Nakliye Firmaları

Ürdün nakliye firmaları özellikle Asya bölgesinde ticaret yapan kişiler için oldukça önemli bir yere sahiptir. İthalat ve ithalat bakımından Asya ülkeleri büyük tesir gücü olan konumda bulunur. Asya ülkelerinden Ürdün, İran, Irak gibi ülkeler Türkiye Cumhuriyetine nazaran daha düşük gelire ve imkanlara sahiptir. Bu nedenle ülkemizden ürün gönderimi veya Ürdün üzerinden ürün alımı mantıklı yatırımlar olacaktır. Ada farkıyla her türlü uluslararası lojistik desteğini güvenilir şekilde alabilirsiniz. Uluslararası kendi içinde ulaşım türlerine ve yöntemlerine göre kategorilere ayrılır.

Bu türlerden en bilinenleri şunlardır; denizyolu taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı, parsiyel taşımacılığı, liner taşımacılığı, boru hattı taşımacılığı, kombine taşımacılığı, ro – ro taşımacılığı, konteyner taşımacılığı, intermodal taşımacılığı gibi çeşitli biçimler karşımıza çıkar. Bu türlerin bazıları birbirlerine entegre edilebilir veya alt dal olarak kullanım söz konusu olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse ro – ro taşımacılığı taşımacılığı içerisinde kullanılan yöntemlerin başında gelirken aynı şekilde kombine taşımacılığı içerisinde birden fazla türün entegresine karşılık buluruz. Bu nedenle uluslararası lojistik yapılırken ülkeye, sermayeye, zamana, taşınan ürüne, hangi ülkeden gideceğine göre seçim yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Uluslararası firmaları üzerinden bu konu hakkında detaylı ve profesyonel destek almak çok daha mantıklı olacaktır. Bu firmalardan biri de güvenilir ve tecrübeli şekilde hizmet veren Ada Lojistik kurumudur.

Ürdün, Suriye ve Irak ile sınırı olan Asya ülkelerinden biridir. Ayrıca İsrail ile olan temasları nedeniyle oldukça önemli jeopolitik konuma sahip çöl ülkesidir. Kurak olan ülke gelir olarak çok varlıklı olarak bulunmaz bu nedenle Türk yatırımcılar için uygun yatırım olanakları bulunur. Ürdün nakliye firmaları arayışına Ada Lojistik yardımcı olmaktadır. Şirketimiz Mersin içerisinde yer alan limanlara ve çeşitli ağlara hakim kurumlardan biridir. 2002 senesinden beri varlığını sürdüren Ada Lojistik sayesinde istediğiniz her türlü desteği uluslararası bazda almanız mümkün olacaktır. Kurumumuz sadece uluslararası hizmet sağlamaz. Aynı zamanda yurtiçi nakliye firması arayışlarına da yanıt vermektedir.

Ürdün nakliye hizmetlerinin haricinde kurumumuz sayesinde taşımacılığı, , parsiyel taşımacılığı, taşımacılığı, yurtdışı taşımacılığı, , tehlike madde taşımacılığı, lowbed ağır yük taşımacılığı, hizmetleri, gümrükleme hizmetleri gibi konularda destek sağlar. Lojistik işlemler içerisinde gümrükleme hizmetleri oldukça önemli yere sahiptir. Bu tarz prosedürler Ürdün nakliye hizmetlerinin içerisinde de varlığını gösterir. Çeşitli izinlerin devlet kurumlarından alınması ve gerekli işlemlerin yapılması sayesinde lojistiğin legal şekilde yapılması mümkün olacaktır. Uluslararası lojistik hizmetleri ciddiye alınması gereken işlemlerden biridir. Aksi durumlar olması halinde hukuki olarak sıkıntılı süreçler yaşanabilir. Firmamız Ada Lojistik ilkeli ve güvenilir davranış sergileyen politikası sayesinde sizlere doğru hizmet verir. Ayrıca fiyat performans dengesine göre hizmetlerimiz oldukça uygundur fiyatlarda bulunur.

Ürdün Nakliye Fiyatları

Arap yarım adasıyla yapılan ticari aktiviteler ülkemizin maddi çıkarları için önem arz etmektedir.  Arap yarım adası ticareti ülkemize dolar girmesi açısından çok değerlidir. Arap yarım adasının en zengin ülkesi Suudi Arabistan olsa da Arap yarımadasında bulunan Yemen, Ürdün gibi kıyı ülkeleri de denize yakınlığı ve geniş limanları bulunmasından dolayı ticaret açısından ileridedir. Ürdün küçük bir ülkedir. Ancak ekonomisi sağlam temellere dayalıdır. Ayrıca denize yakın olması sebebiyle denizyolu taşımacılığında limanlarıyla revaçta olan bir ülkedir. Bizim ülkemiz içinde hem İslam birliğine üye olup ticari kolaylıklar sağlaması hem de dost ülkelerimiz arasında yer alması sebebiyle Ürdün ile ticaretimiz her zaman fazla ve sağlıklı olmuştur. Bu da Ürdün Nakliye Fiyatlarını hep aynı seviyelerde tutmuştur. Ülkemiz Ürdün'e uzak olduğu için ulaşım zordur. Zor olması sebebiyle direk denizyolu nakliyesinin yanı sıra denizyolu nakliyesi ve karayolu nakliyesi ortak kullanılabilir. Bu kullanım şöyle olmaktadır. Eşyalarınız hızlı gemileriyle İsrail'in Hayfa limanına indirilir. Ardından karayolu nakliyesiyle Arap yarım adasının en ucundaki ülke olan Ürdün'e ulaştırılır.

Ürdün Nakliye Fiyatları Ne Kadardır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Ürdün'e nakliye işlemleri direk denizyolu ve denizyolu ve karayolu ortak kullanımı şeklinde olmaktadır. Direk denizyoluyla yapılan nakliyeler genelde Akdeniz limanlarından (Mersin ve İskenderun) Ürdün limanlarına yapılmaktadır. Deniz ve karayolu ortak kullanılarak yapılan nakliyeler hem Akdeniz limanlarından hem İstanbul'dan yapılabilmektedir. Direk denizyoluyla yapılan Ürdün Nakliye Fiyatları 2023 yılı itibariyle Türkiye'den Ürdün'e yapılan nakliye işlemleri için 5000 Amerikan dolarından başlamaktadır. Ürdün'den Türkiye'ye yapılan nakliye işlemlerinde navlun fiyatları ise 2000 Amerikan Dolarından başlamaktadır. Deniz ve karayolunun ortak kullanılmasıyla Türkiye'den Ürdün'e yapılan nakliyatların fiyatı 4000 Amerikan Dolarından, Ürdün'den Türkiye'ye yapılan nakliyatların fiyatları yine 2000 Amerikan Dolarından başlamaktadır. İster yalnızca denizyoluyla yapılsın ister hem deniz hem karayolu kullanılarak nakliye yapılıyor olsun Ürdün Nakliye Fiyatları, Ürdün ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler için yapılan nakliye işlemleri iki ülkenin daimi dost olması ve ticari ilişkileri uluslararası sözleşmelerle uzun yıllardır garanti altında bulunması sebebiyle daima ucuzdur.

Ürdün Limanları
  • Aqaba

Daha Fazla
İçerik

×