Polonya Nakliye Firmaları

Polonya Nakliye Firmaları

Polonya nakliye firmaları denilince akla gelen ilk yerlerin başında Ada gelir. Kurumumuz üzerinden istediğiniz her türlü yurtiçi ve yurtdışı lojistik hizmeti desteğini alabilirsiniz. hizmetler içerisinde çeşitli ulaşım türleri karşımıza çıkmaktadır. Bu türlerden en kapsamlı olan taşımacılığı olarak bulunur. Çünkü denizyolu taşımacılığı çeşitli yöntemlerde ve türlerde de yapılabilmektedir. Parsiyel taşımacılık türü de bunlardan biridir. Parsiyel taşımacılığı isminden anlaşılacağı üzere parça parça taşıma veya olarak bulunur. Belli bir alanı veya içerisinde bulunan bir bölgeyi kiralama olarakta düşünmek mantıklı olacaktır. taşımacılığı değişik ürünlerin farklı firmaların bir arada taşındığı sistemi kapsar. Aslında günümüzde bulunan yurtiçi kargo dağıtım sistemi parsiyel taşımacılığı benzerlik gösterir. Bu durum normal şartlarda ürünün kapladığı alana göre fiyatlandırarak ücretlendirme aşamasına göre yapılır.

Parsiyel taşımacılığı denizyolu ulaşımı ile yaygın şekilde görülürken diğer ulaşım türlerinde de kullanılır. , ve gibi ulaşımlarında parsiyel taşımacılığı ile yapıldığı görülmektedir. Çünkü bu yöntem küçük işletmeleri kalkındıran ve pratik şekilde yapılan durumların başında gelir. Ufak ve az ürün lojistik ihtiyacı nedeniyle parsiyel yöntem oldukça elverişlidir. Küçük işletmelerin tek başına uçak kiralama, gemi kiralama yada tır kiralama gibi olanakları olmayabilir. Özellikle uluslararası lojistik hizmetinde oldukça pahalıya geleceği için sermaye sıkıntısı çekilebilir. Bu nedenle parsiyel taşımacılığı küçük ve orta ölçekli şirketlerin daha az maliyetlerle nakliye hizmetlerini karşılamasına imkan sağlar. Kurumumuz Ada Lojistik uluslararası lojistik hizmetler sayesinde istediğiniz türde nakliyeyi Polonya ve diğer dünya ülkelerine yapar.

Polonya Nakliye Fiyatları

Ekonomik olarak gelişmekte olan ülkelerin başında Polonya gelmektedir. Avrupa'nın merkezinde yer alan bu ülke yaptığı doğru ticaret hamleleri ve izlediği doğru ekonomi politikalarıyla ticaret anlamında son yıllarda sınıf atlamaktadır. Polonya Avrupa'daki merkezi konumuyla hem karayolu ticaretinde hem de denizyolu ticaretinde Avrupa'nın lokomotif ülkeleri arasına girmiştir. Ayrıca Avrupa Birliğine üye olması ve İngiltere'nin Brexit olayından sonra Avrupa Birliği'nde daha çok söz sahibi olması da Polonya ekonomisini güçlendirmiştir. Ekonomik olarak güçlenen Polonya'da ticari ilişkilere ve etkileşime daha çok önem vermeye başlamıştır.  Ülkemizde Polonya'nın bu gelişimine göz yumamamış çeşitli siyasi anlaşmalarla ticari atılımlarını hızlandırmıştır. Ayrıca ülkemizde dünya da gelişmekte olan ülkeler sınıfında olduğu için Polonya ile kurduğu ticari etkileşimlerle ekonomisine çokça katkı sağlamıştır. Söz konusu anlaşmalar yakın zamanda yapıldığı için özellikle lojistik alanında iki ülke birbirine çok fazla kolaylık sağlamıştır. Bu kolaylıklar Polonya ile ticaret yapan firmaların ve nakliye faaliyetlerde bulunan lojistik firmalarının iştahını kabartmıştır. İştahı kabaran da Polonya Nakliye Fiyatlarında makul oranlarda indirme gidip ucuzlatmışlardır.

Polonya Nakliye Fiyatları Ne Kadardır?

Polonya Gdansk gibi büyük liman şehirlerine sahiptir. Türkiye'ye uzak olması bir dezavantaj olsa da yılların verdiği denizcilik tecrübesiyle mal taşıma ve nakliye işinde oldukça uzmandırlar. Türkiye'den Polonya'ya çalışan firmalarda köklü firmalar olması sebebiyle onlarda nakliye konusunda uzmanlaşmışlardır. Ayrıca hem Polonya'nın hem Türkiye'nin gelişmekte olan ülkelerden olması ve aralarında ekonomilerini sağlamlaştırmak için çeşitli ticaret anlaşmaları imzalamaları sebebiyle bu iki ülke arasında yapılan nakliye faaliyetleri hem kolay hem de ucuz olmaktadır. Bu nakliye sadece denizyoluyla olmamaktadır. Polonya Avrupa kıtasında yer aldığı için karayoluyla da ulaşılabilmektedir. Bu sebeple karayolu nakliyesi de tercih edilebilir. Ayrıca iki ülkenin de gelişmiş havalimanları ve havayolu taşımacılığı firmaları bulunduğu için havayolu nakliyesi de diğer bir seçenek olarak öne çıkmaktadır. Seçeneklerin fazla olması Polonya Nakliye Fiyatlarını oldukça düşürmüştür. 2023 yılı itibariyle Polonya'dan Türkiye'ye ticari mallar için navlun bedelleri 500 Euro'dan Türkiye'den Polonya'ya navlun bedelleri de yine 500 Euro'dan başlamaktadır.

Polanya Limanları
  • Gdansk
  • Gdynia
  • Kolobrzeg
  • Swinoujscie
  • Szczecin
  • Ustka
  • Warszawa

Daha Fazla
İçerik

×