Lowbed Ağır Yük Nakliye Yapan Firmalar

Lowbed Ağır Yük Nakliye Yapan Firmalar

Uluslararası taşımacılık kapsamında gabari dışı kabul edilen ağır ve hacimli yükler ile tesislerin (santral, fabrika taşınmaları gibi) taşınması taşımacılığı olarak değerlendirilmektedir. Ağır yüklerin taşımacılığı lojistikte kullanılan genel bir kabulle 150 tonun üzerindeki taşımalar için söylenmektedir. Lowbed Taşımacılığı da uluslararası ve taşıma yönetmeliğine göre standartların dışında kalan yüklerin normal kamyonlarla veya tırlarla taşınmasını sağlayan yarı römorklarla yapılan taşımacılık çeşididir. taşımacılıkta, araç dorsesinin yerden yüksekliği maksimum yarım metreye kadar çıkabilir. Aracın kasa genişliği maksimum 7 metre, kullanılabilir genişliği ise maksimum 11 metreye kadar olabilir. Lowbed taşımacılıkta aracın toplam taşıma kapasitesi ise 55 ton olarak belirlenmiştir. Ülkemizde de ağır yük taşımacılığı yapılmaktadır. Bunun için özel Lowbed Ağır Yük Nakliye Yapan Firmalar mevcuttur.

Ağır yük taşımacılığını nasıl yaparız?

Ağır yük taşımacılığında öncelikle yükün miktarı ve boyutuyla ilgili analiz yapılır.  Bu duruma bağlı olarak ek yükün bir bölgeden diğer bölgeye nasıl taşınacağı belirlenir. Daha sonra yük, taşınacak olan ağır ekipmanlara yüklenerek iş makineleri ile lowbed römorklara yüklenir. Yüklenen malzeme türü için en doğru yol güzergahı belirlenir. Ardından söz konusu tır gideceği yol güzergahına göre harekete başlar. Temkinli ve profesyonel bir ekip ile yolculuk esnasında da çok önem arz etmektedir. Çünkü bütün takibi ve kolaylığı lowbed römorkun arkasında bulunan profesyonel ekip yapmaktadır. Lowbed Ağır yük taşımacılığı bu nedenle yol kurallarına daha çok uyularak yükün istenilen zamanda ve istenilen bölgeye ulaşması profesyonel bir ekibin işidir. Kurumumuz ağır yük taşımacılığında ekibiyle müşterilerine hızlı dönüşüm yapmaktadır. Bu sebeple ağır yükleriniz için profesyonel hizmet veren Ada lojistik firmamızı tercih etmelisiniz.

Ülkemizde Ağır Yük Taşımacılığı yapılmakta mıdır?

Evet. Büyük yüklerin taşınması için ülkemizde de lowbed römorklar kullanılarak Lowbed Ağır Yük Nakliye Yapan Firmalar mevcuttur. Bu firmalar özelleşmiş lojistik firmalar değillerdir. Neredeyse ülkemizde kurumsallaşmış her firmanın lowbed taşıma için lowbed römoku bulunmaktadır. Bu sebeple eğer işleriniz için ağır yük nakliyesini kullanmanız gerekiyorsa ülkemizde bulunan kurumumuz profesyonel ve kurumsal nakliye firmalarından olup lojistik işlemleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×