Mersin Yurtdışı Lojistik Firması

Mersin Yurtdışı Lojistik Firması

Mersin Yurtdışı Lojistik Firması, ülkemizin liman konusunda öncü şehirlerinden biridir. Liman, tersane ve gemi gibi fazlalıklar Mersin'in konusunda popüler olmasına neden olur. Jeopolitik açıdan uygun olan şehir Mersin yurtdışı lojistik firması taleplerini arttırmaktadır. Ada bu taleplere fazlasıyla yanıt veren güvenilir kurumların başında gelmektedir. Denizyolu taşımacılığının avantajları ve dezavantajları bulunur. Avantajları arasında hesaplı olması gelmektedir. Genellikle karayolu daha hesaplı sanılsa da taşınan yük ile gider dengesine bakıldığında denizyolu çok daha uygundur.

Gemiler sayesinde yapılan denizyolu taşımacılığı aynı anda yüz binlerce tonluk ürünün taşınmasına olanak sağlar. Ancak denizyolu ulaşımı sırasında bazı dezavantajlarda bulunur. Bu dezavantajların başında süre veya zaman kavramları gelir. Mersin Yurtdışı Lojistik Firması, gemilerin taşıyacağı ürünlerin tamamen gemiyi doldurması beklenmesi nedeniyle kalkış süresi gün aşırı olmaz. Yolcu gemilerinden farklı olarak aylık veya belli dönemlerde gemi seferleri düzenlenir.

Bu nedenle havayoluna göre daha uzun süren yöntemlerinden biridir. Bu durumun önüne geçmek için taşımacılık adı verilen planlı sistem kullanılabilir. Kalkma saati, varis saati, rota, güzergah gibi her aşama aylar öncesinden belirlenen yöntem sayesinde zaman ayarlaması yapılabilir. Taşınan ürün grubuna göre de denizyolu taşımacılığı türleri değişkenlik gösterir. Dökme ürünlerde dökme taşımacılığına uygun gemiler kullanılır. Ro – ro taşımacılığı ise taşıt ve tekerlekli nakliye işlemlerinizi kapsar. Bütün yöntemleri Ada Lojistik farkıyla kullanmanız mümkündür.

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz

 

Daha Fazla
İçerik

×