Almanya Nakliye Firmaları

Almanya Nakliye Firmaları

Almanya ülkesi Avrupa ve dünya geneli için oldukça önemlidir. Ülkenin yapısı, kültürü ve geçmişi göze alındığında ticaret bakımından dünya merkezleri içerisinde yerini alır. Ancak Almanya'nın Türkiye ile ilgili başka ve özel bağı bulunur. Bu bağ 1970'li yıllarda meydana gelen göç ile başlamıştır. Almanya çeşitli iş imkanları nedeniyle yoğun Türk işçi çalıştırmak istemiştir. Bu sürecin sonunda Almanya içerisinde bulunan Türk nüfusu milyonlarca sayıya ulaşmıştır. Bugün Almanya içerisinde Türk görmek çok sıradan ve olağan durumlardan biri haline gelmiştir. Bu nedenle Almanya nakliye firmaları arayışı ve talebi fazla sayıda karşımıza çıkar. Almanya'nın önemli ticaret pazarı olması nedeniyle ithalat ve ihracat olarak elverişli ülkelerin başında gelir. Ada sayesinde Almanya nakliye firması arayışınıza son vermeniz mümkündür.

Almanya ile hizmetleri genellikle ve sayesinde yapılmaktadır. Bilindiği üzere onlarca taşıma yöntemi bulunmaktadır. Havadan yapılan taşıma yöntemi havayolu taşımacılığı adını alırken denizden gemilerle yapılanlar adını alır. Aynı şekilde ile genellikle gemiler sayesinde yapılan taşıma yöntemi konteyner taşımacılığıdır. Demiryolu taşımacılığında ise tren gibi ray hattı üzerinde giden araçlarla nakliye sağlanır. Kombine taşımacılığı olarak bilinen sistemde ise birden fazla yöntemin kullanılması durumunu kapsar. Boru hattı taşımacılığı ise genellikle doğalgaz, petrol gibi devletler arası taşımacılık türlerinden biridir. Ancak Almanya için yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Süre sorunu olmaması halinde sık sık görülen nakliye türüdür. Aynı şekilde uçak ile de nakliye Almanya'ya basit şekilde yapılabilir.

Almanya Nakliye Fiyatları

Tarih boyunca en çok etkileşimde bulunduğumuz ülke Almanya'dır. Gerek insani ve siyasi ilişkiler olsun gerek ticari ilişkiler olsun Türkiye ile Almanya arası sürekli aktiftir. Bu aktiflik ülkemiz nüfusunda fazla Alman bulunması ve Almanya nüfusunda fazla Türk bulunmasıyla da alakalı. Bu vatandaşlar Almanya Türkiye arası gidip geldikleri için ticaretlerini de bu rota da yaparlar. Yaptıkları ticarette taşıma işleri için de yine ülkemizde birçok firma kurmuşlardır. Bu firmalar ticari ürün üreten firmalar olduğu gibi taşımacılık yapan firmalarıdır da. Bu sebeple Almanya ve Türkiye arası yapılan ithalat ve ihracat gibi ticari işlemler için nakliye çok kolay olmaktadır. Almanya'ya nakliye işlemlerimiz de her türlü nakliye çeşidini kullanmaktayız. Ancak bu işlemlerimiz Almanya, Avrupa kıtasında olduğu için daha çok karayolu nakliyesiyle olmaktadır. Karayoluyla yapılan nakliye işlemleri düşük maliyetli oldukları için Almanya Nakliye Fiyatları da ucuz olmaktadır.

Almanya'ya nakliye fiyatları ucuz mudur?

Almanya'ya nakliye Almanya'yla ticari ve siyasi ilişkilerimiz çok gelişmiş olduğu için çok kolay bir işlemdir. Karayolu taşımacılığı da kullanılması sebebiyle düşük maliyetler ortaya çıkmaktadır. Düşük maliyetler de Almanya nakliye fiyatlarının düşük olmasını ve böylece Almanya'ya nakliye işlemlerinin kolaylaşmasını sağlar. Almanya ile bürokratik anlamda da sağlam bir ilişki kurduğumuz ve ticarette Avrupa Birliği kriterlerine de uygun hareket ettiğimiz için gümrük işlemlerinde, ülke giriş çıkışlarında beklemeler ve aksamalar olmamaktadır. Ayrıca bazı lojistik firmalarımızın ticari işlemler için vize muafiyeti de bulunması Almanya'ya nakliye ya da Almanya'dan nakliye işlemleri için kolaylık sağlar.

Almanya nakliye fiyatları nelerdir?

Almanya'yla sıkı ilişkilerimiz bulunması sebebiyle her ilimizden Almanya'nın her vilayetine nakliye işlemi yapılmaktadır. Türkiye'nin en büyük şehri İstanbul'dan Almanya'nın Köln şehrine nakliye ücreti 2023 yılı itibariyle 4000 Euro'dan yine İstanbul'dan Almanya'nın başkenti Berlin'e 2023 yılı itibariyle 3000 Euro'dan ülkemizin başkenti Ankara'dan Almanya'nın beşinci büyük şehri Frankfurt'a 4700 Euro'dan başlamaktadır. Ayrıca Almanya Nakliye Fiyatları kullanılan tırların türleri, malzeme miktarı, teslim tarihi ve uzaklıkta etkilemektedir. Kısacası ülkemizden Almanya'ya Almanya'dan ülkemizin her iline karayoluyla ucuz taşımacılık kolaylıkla yapılmaktadır.

Almanya Limanları

Almanya'nın en büyük konteynır limanı Hamburg'da bulunmaktadır. Bu limana yılda on binden fazla konteyner gemisi giriş çıkış yapmaktadır. Almanya limanları arasında Berlin, Bonn, Brake, Bremen, Bremerhaven, Mannheim, Rostock, Cologne, Dresden, Duisburg, Emden, Kiel, Luebeck, Hamburg, Karlsruhe, Magdeburg, Stuttgart bulunur.

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz

Daha Fazla
İçerik

×