Mısır Nakliye Firmaları

Mısır Nakliye Firmaları

Mısır nakliye firmaları popüler ve ilgi gören hizmetlerden biridir. Mısır dünya tarihi açısından oldukça önemli yere sahip köklü ülkelerden biridir. Kendine has çölleri, piramit yapıları ve farklı kültürleri bünyesinde bulundurması nedeniyle önemli ülkelerin başında gelir. Mısır ülkesine ithalat ve ihracat yapılırken kullanılacak ulaşım yöntemi genellikle taşımacılığıdır. Çünkü Mısır Akdeniz'de kıyısı olan denizaşırı komşu ülkelerimizden biridir. Türkiye ve Mısır arasında tek engel Akdeniz olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle ve Hatay gibi alanlardan gemiler ile kolay şekilde denizyolu taşımacılığı yapılmaktadır.

kendi içinde kullanılan yöntemlere göre kategorilere ayrılır. Eğer tekerlekli araç veya taşıt gibi ürünlerin nakliyesi yapılacak ise ro – ro taşımacılığı adı verilen sistem tercih edilmektedir. Ayrıca Türkiye içerisinden hangi şehirden hizmet alacağınıza göre değişkenlik görülmektedir. Eğer kıyıya uzak bir bölgeden yapılacaksa önce ile Mersin limanlarına nakliye yapılır. Ardından gemi ile Mısır ülkesine lojistik sağlanır. Bu yöntemde iki ulaşım birbirine entegre edileceği için kombine taşımacılığı olarak denizyolu taşımacılığı içerisinde kendine yer bulacaktır. Eğer taşınacak yükler yığma veya dökme ürünler ise o zaman dökme taşımacılığı adı verilen yöntemde kullanılır. Ada Lojistik sayesinde bütün lojistik hizmetler verilerek Mısır ile nakliye teması kurabilirsiniz. Bu sayede yüksek gelirler elde ederek alanda itibar kazanarak kurumsallaşmanız mümkündür.

Mısır Nakliye Fiyatları

Mısır Afrika ve Asya arasında kalan bir ülkedir. Nüfusunun büyük bölümü Nil nehri etrafına yerleşmiştir. Köklü bir geçmişe sahiptir. Başkenti Kahire dili Arapça, resmi dini İslam'dır. Özellikle son dönemlerde Arap ülkeleriyle olan siyasi ve ticari yakınlığımızda en önemli yeri Mısır almaktadır. Mısır'la da maslahatgüzar bir ilişkimiz bulunmaktadır. Bu ithalat ve ihracat oranını diğer Arap ülkelerinin gerisinde bıraksa da azımsanmayacak ölçüde ticari gelir sağlanmaktadır. Son yıllarda Mısır'a yapılan ihracat tutarı 2,95 milyon olmuştur; ithalat tutarı da 1,67 milyar olmuştur. Buna rağmen Afrika'daki en büyük ticaret ortağımızdır. Hala Mısır'da 3500 Türk vatandaşı yaşamaktadır. Bu da ülkedeki sağlıklı ticarete katkı sağlamaktadır. Sağlıklı ticari ilişkilerin bulunması da Mısır Nakliye Fiyatlarının çok artmamasına sebep olur.

Mısır Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Ülkeye İzmir, İstanbul, Mersin , Ankara'dan taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Temin ve teslim süresi ürünün çeşidine, yoğunluğuna, miktarına, yolculuk durumuna göre değişmektedir. Nakliye çalışmalarında karayolu ve denizyolu kullanılabilir. Karayolu üzerinden nakliye yapılacağı zaman sınıra yakın illerden araç kalkabilir. Denizyolu tercih edildiğinde de limanı olan şehirlerden nakliye gerçekleştirilir. En çok İskenderiye denizyolu kullanılıyor. Dimyat da bir diğer liman kenti olarak kullanılıyor. Son dönemde denizyolu daha çok tercih edilse de sıklığı da devam etmektedir. Türkiye ile Mısır arasındaki sevkiyat genel olarak aktarmalı olduğu için güzergâh temin ve teslim süresini etkiliyor, güzergâha göre teslim süreci belli oluyor. Bu yüzden teslim sürecinde net bir rakam söylemek zorlaşıyor. Eğer başka ülkelerden geçilecekse de transit vizesi almak gerekiyor bu da süreci uzatıyor.

Mısır ve Türkiye karayolu üzerinden taşımacılık gerçekleştirmektedir. Zaman zaman limanlar üzerinden de taşımacılık yapılmaktadır. Nakliye ücretleri dolar üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Mısır taşıma maliyetleri mesafeye göre farklılık gösteriyor. Bu yüzden mesafe arttıkça ücret artmaktadır. En çok İstanbul, Adana, Ankara ve İzmir üzerinden nakliye gerçekleştirilmektedir. Bu ücret tarifeleri şu şekildedir; İstanbul-Mısır 3500 dolar, Adana-Mısır 3200 dolar, Ankara-Mısır 3300 dolar, İzmir-Mısır 3200 dolardır. Bu son dönemde oluşan fiyatlardır. Mısır Nakliye Fiyatları çeşitli sebeplere göre değişebilir.

Mısır Limanları

Mısır limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Adabiya
  • Alexandria
  • Damietta
  • El Dekheila
  • El Iskandariya (Alexandria)
  • Port Said
  • Suez Canal

Daha Fazla
İçerik

×