Malta Nakliye Firmaları

Malta Nakliye Firmaları

Malta nakliye firmaları yaygın şekilde karşımıza çıksa da bu hizmeti verecek kalitede bulunan firma sayısı oldukça azdır. Kaliteli ve güvenilir şekilde Malta firması olarak destek sunan kurumların başında Ada Lojistik gelir. İsminden anlaşılacağı üzere Malta gibi adalara rahatça ihtiyacınızı sağlamanız mümkün. Malta jeopolitik olarak aşırı önemli bir yere sahiptir. Yüz ölçümü olarak aşırı küçük olan ada değerli konuma sahiptir. Ada olması nedeniyle birçok ürün grubuna ihtiyaç duyan ve gereksinimleri olan ülkelerden biridir. İtalya ile yakın olan Malta ülkesine kullanmak mantıklı olacaktır.

Havayolu taşımacılığı da kullanım olarak tercih edilmektedir. Ancak Malta bölgesinin ada olması nedeniyle uçuş seferlerinin çok yaygın olmadığı görülebilir. Bu nedenle denizyolu taşımacılığı daha mantıklı ve pratik olarak karşımıza çıkar. Taşıma yapılan ürün grubuna göre hangi alt taşımacılığı kategorisinin seçileceğine karar verilmelidir. Araç ve taşıt gönderimi yapılacak ise ro – ro taşımacılığı adı verilen yöntem kullanılır. Ancak Malta ülkesi küçük ve eğlence mekanları ile dolu olduğu için taşıt kullanımı pek bulunmaz. Genellikle polis ve güvenliklerde taşıt bulunur. Dökme taşımacılığı ve taşımacılığı yaygın şekilde kullanılan türlerdendir. Şeker, yağ ve çeşitli dökme ihtiyaçları dökme taşımacılığı nakliyesi ile giderilerek ihtiyaçlar karşılanır. Konteyner taşımacılığı içerisinde ise isminden anlaşılacağı üzere konteyner gemileri ile taşıma yapılmaktadır.

Malta Nakliye Fiyatları

Malta ile ilişkilerimiz 1967 yılında başlamıştır. O zamandan beri gerek insani ilişkiler, gerek diplomatik ilişkiler, gerek ticari ilişkiler devam etmektedir. Malta'yla ilişkilerimiz son yıllarda daha çok artmıştır. Çünkü Malta Avrupa Birliği üyeliğimizde bizi destekleyen ülkelerin en başında gelmektedir. Ülkemizin mültecilere olan duyarlılığını da ayrıca destekleyen ülkelerdendir. Avrupa Birliği üyeliğimizin Avrupa ve İslam dünyası arasındaki diyalogları geliştireceğini düşünmektedir. Tüm bu sebeplerden Malta ve Türkiye arasındaki ticarette önemli ölçüde gelişmektedir. Belirli sektörlerde yoğunlaşan ticaret özellikle denizcilik ve inşaat alanında olmuştur. Malta ilk defa İstanbul'da İş Konseyi toplantısına katılmıştır. Bu iki ülke arasındaki ilk devlet ziyareti olmuştur. İki ülkede Akdeniz ülkesi olması sebebiyle birbirine tanıdık kültürlere sahiptir. Malta ayrıca Akdeniz'deki en önemli gemi onarım tesislerinden birine sahiptir. Ulaşım alanında özellikle Trablus'a bir basamak olmaktadır. Ayrıca ekonomisini canlandırmak için Malta Nakliye Fiyatlarını çok düşük tutmaktadır.

Malta'ya nakliye fiyatları ne kadar olmaktadır?

2018 verilerine göre Malta sermayeli 68 şirket Türkiye'de faaliyet göstermektedir. O sene 480 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilen ülke ile ticari ilişkilerimiz 2019 yılında bu 779 milyon dolara çıkmıştır. Pek çok alanda nakliye gerçekleştirilmektedir. Mineral yakıtlar, çelik, bakır, mekanik makine aletler, plastik ürünler gibi. ve denizyolu kullanılmaktadır. fiyatları 90 Euro -400 Euro arasında değiştirmektedir. Gemi nakliye fiyatları 2400 Euro'dan başlamaktadır.

Malta teslim ve termin süreleri ve fiyata etkileri nelerdir?

Malta ile Türkiye'deki sıkı ilişkiler ve anlaşmalar nakliye sürecine de yansımaktadır. Ürünlerinizi gönderdiğiniz gemiler, karayolu şirketleri en az zararla en kısa sürede Malta'ya ulaşır ve teslim ve temin süreci bu yönden hızlıca gerçekleştirilir. Türkiye'de özellikle karayolunda birçok firma Malta'ya nakliye taşımaktadır. Bizim gibi denize kıyısı olan bir ülke olması nedeniyle de denizyolu taşımacılığına da uygundur. Bu iki ülke arasındaki uyum ve anlaşma fiyatlandırmaları da olumlu yönde etkilemiştir.

Türkiye Malta arasında iyi yatırımlar olmuş Malta Nakliye Fiyatları makul tutulmuştur. En iyi gemi onarım tesisin Malta'da olması nedeniyle teslim ve temin sürelerindeki aksamalar minimuma inmiştir.

Malta Limanları

Malta limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Malta
  • Marsaxlokk
  • Valletta

Daha Fazla
İçerik

×