Arnavutluk Nakliye Firmaları

Arnavutluk Nakliye Firmaları

Arnavutluk gibi ülkeler Balkan ülkesi olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde birçok Arnavut kökenli kişinin yaşaması da Arnavutluk ile Türkiye arasında dostane ilişkilerin kurulması sebebiyet verir. Bu nedenle Arnavutluk nakliye firmaları arayışı sık sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ihtiyaçları Ada sayesinde efektif şekilde gidererek uluslararası lojistik hizmetlerinden faydalanmanız mümkün. Lojistik hizmeti alırken ülkeye, rotaya, bütçeye ve taşınan ürüne göre hareket etmek önemlidir. Ayrıca süre ve zaman gibi oluşumlarda ulaşımı şekillendiren temel unsurlardan biridir. Acil ve hızlı taşıma yapılacak ise havayolu taşımacılığı birincil tercih olacaktır. Uçak sayesinde istenilen ürünler çok kısa süre içerisinde taşınarak tamamlanmış olunur. İkinci olarak değerli ürünler içinde uçak kullanımı çok daha mantıklı olacaktır. Ancak yığma ve dökme ürünlerde denizyolu taşımacılığı ve karayolu taşımacılığı yaygın şekilde tercih edilir. Arnavutluk ülkesine pek fazla tercih edilmez.

Yakın ülkelerden olması nedeniyle ve temel seçim olarak karşımıza çıkar. Ayrıca birden fazla ulaşım türünün entegre edildiği lojistik biçimlerde bulunur. Birden fazla yöntemin aynı anda kullanıldığı taşıma yöntemine kombine taşımacılığı denir. İsminden anlaşılacağı üzere kombin edilen taşıma sistemlerini anlatır. Ada Lojistik sayesinde uluslararası nakliye desteğinin haricinde birçok hizmetten de faydalanabilirsiniz. Çeşitli prosedürlerin, gümrük aşamalarının halledilmesi gibi zorlu aşamaları da Ada Lojistik sayesinde gidermeniz mümkün olacaktır. Kolay şekilde kontak kurarak istediğiniz hizmeti alabilirsiniz.

Arnavutluk Nakliye Fiyatları

Türkiye ile gerek siyasi gerek kültürel ilişkileri kuvvetli olan Arnavutluk'ta ticari faaliyetler Türkiye ile ilişkiler de önemli rol oynar. Balkanlar bizim için özellikle ırksal, tarihi ve dinsel açıdan büyük önem taşımaktadır. Arnavutluk'ta bu noktada Balkanlardaki barışı ve istikrarı sağlayacak önemli noktalardan biridir. Bu yüzden ülkemiz Arnavutluk ile Dostluk Grubu oluşturmuştur. Bu uzun yıllara dayanan dostluk ithalat ve ihracatta da kendini belli eder. Uzun yıllar Türklerle bir arada yaşayan ve hala yaşamaya devam eden Arnavutluk bu açıdan Balkanlardaki önemli stratejik noktamızı oluşturur ve bu da balkanlardaki nakliye işlemlerinde bize kolaylık sağlar. Bizim onlarda yaşamamızın yanında bizde de birçok Arnavut vatandaş yaşamaktadır. Bu da iki ülke arasındaki ilişkileri arttırmakta ve yükselen bir ivmeyle sürekliliğini sağlamaktadır. Ayrıca çokça da lojistik ve ticari ilişkiye sebep olmaktadır. Bu ilişkiler de Arnavutluk Nakliye Fiyatlarını oldukça düşürmektedir.

Arnavutluk Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Arnavutluk Türkiye arası yapılan ihracat için nakliye fiyatları malzemenin miktarı, büyüklüğü, gideceği yere göre değişiklik göstermektedir. Hem hava hem karayoluyla yapılan taşımacılıkta fiyatlar farklılık göstermektedir. Arnavutluk Türkiye arası yapılan ithalat için nakliye fiyatları ise 2023 yılı için yaklaşık 3000 Euro'dan 4000 Euro'ya kadar değişir. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi bunlar ay içerisinde de değişebilir. Bunun sebebi Euro kurunun oynaklığı olabileceği gibi ülkelerin vergi politikalarında değişiklikler ve ülkelerin liman giriş çıkış bekleme ücretlerindeki değişiklikler de olabilir. Bir karayolu firmasından nakliye en çok Arnavutluk'a İzmir, Adana, Ankara ve İstanbul illerinden yapılır. Bu illere göre ücretlendirmeler en son fiyatlandırmaya göre şöyledir; İstanbul-Tiran 3200 Euro, Ankara-Tiran 3300 Euro, Adana-Tiran 4100 Euro, İzmir-Tiran 3450 Euro şeklindedir.

Arnavutluk temin ve teslim süreleri?

Arnavutluk Türkiye temin ve teslim süresi normalde 3 gün eksperde 2 iş günüdür. Sınırdaki yoğunluğa, yolların durumuna ve diğer etkenlere göre bu teslim süreleri değişkenlik göstermektedir. Karayolu ve havayolu taşımacılığı bir arada yapıldığından bu süre diğer ülkelere nazaran daha kısa ve kolay olmaktadır. Özellikle kültürel ortaklığımız üzerinden İstanbul'dan yıl boyu birçok nakliye işlemi yapılmaktadır. Özellikle Başkent Tiran'a yapılan nakliye işlemlerinde olağanüstü durumlar haricinde temin ve teslim sürelerinde bir aksama olmamaktadır. Hem yakınlığı hem kurduğumuz dostluk bağından Arnavutluk nakliye fiyatları daima düşüktür.

Arnavutluk Limanları

Arnavutluk limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Durres
  • Vlore

 

Daha Fazla
İçerik

×