Gana Nakliye Firmaları

Gana Nakliye Firmaları

Gana nakliye firmaları arayışı Afrika ülkelerinin büyük Pazar haline gelmesi ile elverişli hale gelmiştir. Afrika ülkeleri gelişmemiş ve sömürge ülkeleri olması nedeniyle ithalat ve ihracat bakımından büyük Pazar olarak karşımıza çıkar. Genellikle Fransa sömürgesi olması nedeniyle Gana içerisinde yaygın şekilde Fransızca kullanılması söz konusudur. Ada sayesinde istediğiniz bütün Afrika ülkelerine uluslararası lojistik hizmeti verebilirsiniz. Gana bölgesine karayolu taşımacılığı pek fazla tercih edilmez. Bunun nedeni olarak pek mümkün olmayan bir güzergahın bulunmasıdır. Gana Gine Körfezi tarafında bulunan Afrika ülkelerinden biridir. Genellikle havayolu taşımacılığı ve uygundur.

taşımacılığı için Akdeniz üzerinden Cebelitarık boğazının geçilmesi sonucunda Gine Körfezine varmak mantıklı olacaktır. Ancak bu durum günlerce süreceği için tercih edilen denizyolu taşımacılığı zaman olarak uyuşmayabilir. Denizyolu taşımacılığı türünün alt kategorisi olan lineer taşımacılığı tercih edilerek uluslararası lojistik hizmet vermek daha mantıklı olacaktır. Liner taşımacılık aylar önce planlı ve programlı şekilde kalkış saatinin belli olduğu gemilerle taşınan sistemdir. Bu sayede rota ve güzergah çok önceden belirlenerek hareket edilir. Eğer acele ve hızlı teslimat gerektiren durum var ise taşımacılığı tercih etmek daha mantıklı bir seçim olacaktır. Şirketimiz Ada Lojistik sizlere her türlü desteği veren güvenilir ve işinin ehli uluslararası firmalarının başında gelir. Gönül rahatlığıyla ile arayışınıza karşılık bulabilirsiniz.

Gana Nakliye Fiyatları

Renkli yaşamı ve değişik gelenekleriyle rengârenk bir Afrika ülkesidir Gana. Çeşitli renkli göreneklerinin yanı sıra diğer Afrika ülkelerine nazaran daha az fakirlik ve siyasi iç karışıklık çeken Gana'da ticarette diğer Afrika ülkelerine göre daha aktiftir. Ticaret'in daha aktif olması da Afrika'ya açılan bir liman olarak Gana'nın lojistik faaliyetlerinde de bulunmasını sağlıyor. Ülkemiz Afrika ülkeleriyle genellikle çok yakın ilişkilerde. Gana da son yıllarda attığı doğru adımlarla ülkemizin radarında bulunmaktadır. Çok az olsa da Gana ülkesiyle ticari ve lojistik faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Bu ticari ve lojistik faaliyetlerin az olması da Gana Nakliye Fiyatlarını oldukça yükselmektedir. Gana'ya genellikle taşımacılık yapılmakta ya da başka bir limandan Gana'ya gönderilmektedir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi Gana'nın son yıllarda yaptığı ekonomik atılımlar bunu ileri de değiştirecektir. Bu da güzel liman şehirleri bulunan Gana'nın ileride ülkemiz ile daha çok ticari ve lojistik faaliyetlerde bulunmasını sağlayacaktır.

Gana Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Gana Afrika'nın batısında liman şehirleri olan bir ülkedir. Liman şehirleri bulunması sebebiyle bu ülkeyle daha çok denizyolu nakliyesi kullanılarak işlem yapmaktayız. Çok gelişmiş olmadığı için nispeten daha küçük liman şehirleri bulunan Gana'nın lojistik faaliyetleri de daha azdır. Ancak Gana ile son yıllarda siyasi olarak yakın ilişkiler kurmamız ticari ve lojistik faaliyetlerimize de yansımıştır. Bu sebeple Gana limanlarına yer yer Türk gemileri yanaşmaktadır. Bu yanaşmalar sürekli olmadığı için ülkemizden Gana'ya yapılan lojistik faaliyetler genellikle pahalı olur. Ayrıca yolun uzun olması ve Afrika denizlerinde güvenlik endişesi bulunması bu fiyatları arttırmasında bir diğer nedendir. Sonuç olarak lojistik faaliyetler dışında Gana ile yaptığımız ithalat ve ihracat gibi ticari faaliyetler için Gana Nakliye Fiyatları 2023 yılı itibariyle Gana'dan Türkiye'ye 2500 Euro'dan Türkiye'den Gana'ya 2000 Euro'dan başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır. Eğer sizde bu renkli ve küçük Afrika ekonomisine katkı sağlamak ve ülkemize döviz getirmek için ticaret yapıyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bütün kıstasları dikkate alarak doğru, güvenli ve kaliteli lojistik firmanızı bahsettiğimiz fiyatlardan başlayarak değerlendirmeye alabilirsiniz.

Gana Limanları
  • Accra
  • Saltpond
  • Sekondi
  • Takoradi
  • Tema

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×