Azerbaycan Nakliye Firmaları

Azerbaycan Nakliye Firmaları

Azerbaycan nakliye firmalarının talebi fazla olması nedeniyle Ada bütün bu ihtiyaçlara karşılık destek ve hizmet sunar. Azerbaycan ülkesi bilindiği üzere Türkiye ile kardeş ülke olarak karşımıza çıkar. Kardeş ülke olması ve ikili ilişkilerin iyi olması nedeniyle Azerbaycan ve Türkiye ilişkileri oldukça iyidir. Bu nedenle ithalat ve ihracat bakımından oldukça önemli bir pazara sahip ülkelerin başında gelir. Azerbaycan ile Türkiye arasında işlemleri genellikle karayolu taşımacılığı üzerinden yapılır. Türkiye'nin doğusu ile komşu olan Azerbaycan nakliye açısından karayoluna elverişlidir. İsteğe bağlı olarak şehre göre demiryolu ve karayolunun birleşimi de söz konusudur. Kombine taşımacılığı olarak bilinen bu yöntem birden fazla ulaşımın birleşmesi sonucunda karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse İstanbul üzerinden nakliye yapılacak ise Kars'a kadar tren ve demiryolu taşımacılığı kullanım imkanı bulunur. Aynı şekilde devamında taşımacılığı ile süreç tamamlanabilir.

Burada önemli olan husus hangi şehirden taşıma veya nakliyenin yapılacak olmasıdır. Ayrıca kurumların kişisel isteklerine göre de hareket etmek mantıklı olacaktır. Direk sayesinde tırlar veya kamyonlar sayesinde de Azerbaycan'a lojistik hizmet vermek mümkündür. Azerbaycan ile Türkiye arasında havayolu taşımacılığı da isteğe göre tercih edilebilir. Burada önemli olan tamamen bütçe ve lojistik yapacak firmanın kişisel tercihidir. Havayolu taşımacılığı maliyetleri daha pahalı olması sebebiyle her firmaya bütçe planlaması olarak uygunluk göstermeyebilir.

Azerbaycan Nakliye Firmaları Azerbaycan

Azerbaycan Nakliye Fiyatları

Azerbaycan, her açıdan kardeş olan ülkemizdir. Bizden bir parçadır. Stratejik açıdan bize çok yakındır ve soydaşımızdır. Bağımsızlığını ilan ettiğinde Türkiye Azerbaycan Cumhuriyetini tanıyan ilk devlet olmuştur. Çok boyutlu ve stratejik düzeyde ilişkilerimiz vardır. İkili ilişkilerin güçlendirilmesi açısından Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Teşkilatı kurulmuştur. İki ülke Şuşa beyannamesiyle stratejik ve kültürel ortaklıklarını ve müttefik olduklarını resmiyete dökmüşlerdir. Bağımsızlıklarını kazanma sürecinde özellikle Karabağ Savaşında Türkiye her konuda Azerbaycan'a destek vermiştir. Tüm bu siyasi, kültürel ortaklıkların yanında ticari ortaklıkta yoğun olarak yapılmaktadır. Azerbaycan petrol ve doğalgaz açısından zengin bir ülkedir. Bu açıdan bize destek olmaktadır. İthalat ve ihracat yoğunluğumuzun en fazla olduğu ülkelerdendir. Bu da nakliye işlerine yansımaktadır. Komşu ülke olduğu için mesafe oldukça yakındır ve haftanın belirli günleri muhakkak bir etkileşim olur. Bu yakınlık ve etkileşim sebebiyle de Azerbaycan Nakliye Fiyatları çok ucuzdur.

Azerbaycan nakliye fiyatları kurlara göre farklılık gösterir mi?

Azerbaycan komşu ülkelerimizden biridir. Ne kadar kardeş ülke ve komşu ülke olsa da ithalat ve ticaret prosedürlere uygun şekilde ilerlemektedir. Daha çok üzerinden ticaret yapılan ülkede günün belirli günleri sürekli taşıma yapılmaktadır. Bu taşıma dolar bazında yapıldığı için dolardaki kur farklılıkları nakliye ücretlerine yansır. Oldukça sık ve büyük oranda nakliye yapılmaktadır. Yaklaşık 17 ilimiz üzerinden Azerbaycan'ın 17 farklı iline taşımacılık yapılır. Bu nakliye yaklaşık 3-4 gün sürmektedir. Bazen hava yolu da kullanılmaktadır. Kurlara göre farklılık gösterdiği için net rakamlar söylemek yanlış olur.

Azerbaycan nakliye fiyatları nelerdir?

Azerbaycan nakliye fiyatları yukarıda da bahsettiğimiz üzere dolar üzerinden gerçekleştirilmektedir ve dolar kurundan etkilenmektedir. Dolar bazında bakıldığında 2700 dolar ve 3500 dolar arasında fiyatlar değişmektedir. Azerbaycan Türkiye arası yaklaşık 2170 km'dir. Karayolu taşımacılığının yanında havayolu taşımacılığı da yapılmaktadır. En çok kullanılan güzergah Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'dır. Fiyatlandırmalar nakliye firmalarında şu şekilde olmaktadır; İstanbul-Bakü 3250 dolar, Ankara-Bakü 3100 dolar, İzmir-Bakü 3300 dolar, Adana-Bakü 3200 dolardır. Fakat bu dolardaki dalgalanmaya göre değişebilir. Bu yüzden Azerbaycan Nakliye Fiyatlarında sabit fiyatlandırma yapmak çok zordur. Son dönemde bu fiyat aralığında işlem yapılmıştır.

Azerbaycan Limanları

Azerbaycan limanı sadece ülkede bir tane yer almaktadır.

  • Bakü

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×