Bahreyn Nakliye Firmaları

Bahreyn Nakliye Firmaları

Bahreyn ülkesi Arap Yarımadası içerisinde yer alan önemli ülkelerden biridir. Bahreyn nakliye firmaları ihtiyacının yaygın olmasının nedeni Arap sermayesinin fazla olmasıdır. Özellikle Arap ülkelerinin birçoğu petrol ülkeleri olması nedeniyle çeşitli doğal kaynaklara sahiptir. Ülkemiz üzerinden Bahreyn ile bağı kurmak için Ada Lojistik sayesinde destek almanız mümkün. Kurumumuz işinin ehli ve alanında deneyimli lojistik firmalarından biridir. Uluslararası içerisinde çeşitli izinler ve evraklar eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir. Özellikle hizmetleri adı verilen işlemlerde birçok izin ve yasal prosedürün yerine gelmesi gerekir. Aksi halde izin alınmaması halinde lojistik hizmetlere izin verilmez. Bahreyn ülkesi İran'ın güneyinde Basra Körfezinde yer alan ülkelerden biridir.

Ülkemizden Bahreyn üzerine yapılırken taşımacılığı,karayolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı yapılmaktadır.Genellikle denizyolu taşımacılığı dışında karayolu da nakliyeciler tarafından tercih edilmektedir.Aynı zamanda taşımacılığı da azda olsa tercih edilmektedir.Havayolunun bazı avantajları olduğu kadar dezavantajlarınında olduğunu unutmamak gerek. Pahalı olması nedeniyle her şirket için aynı imkanlara sahip değildir. Maliyet olarak fazla görülmesi halinde Bahreyn'e da tercih edilebilmektedir. Burada önemli olan husus taşınacak olan ürünün türü ve özellikleridir. Değerli ürün taşınması gibi noktalarda havayolu içerisinde uçaklar tercih edilir. Ayrıca uçak ile taşıma yapılırken çok daha fazla ürün taşınır. Karayolu üzerinde tırlar sayesinde uçak ile aynı miktarda ürün taşıma olanağı bulunmaz. Bu nedenle ürün miktarı da ulaşım biçimini etkiler.Bahreyn ülkesine denizyolu ile taşıma yapılması durumunda Manama, Mina Salman, Sitrah limanlarına gitmektedir.

Bahreyn Nakliye Firmaları Bahreyn

Bahreyn Nakliye Fiyatları

Bahreyn, krallıkla yönetilen Katar ve Suudi Arabistan arasında yer alan %90 ı Müslüman olan bir Arap ülkesidir. Özellikle son dönemlerde Arap ülkeleriyle olan siyasi ve ticari yakınlığımızdan Bahreyn de faydalanmıştır. Zaten inanç ortaklığımız olan ülkelerden biri olması dolayısıyla son dönemlerde dirsek temasında olduğumuz ülkelerden biridir. İhracat ve ithalat alanında Bahreyn'le yeni yatırımlar oluşturulmuştur. Bahreyn iki tarafı denizle çevrili bir ada ülkesidir. Ada ülkesi olması dolayısıyla inci ticaretine açıktır. Ayrıca Arap yarımadasındaki petrol zenginliğinden o da nemalanmıştır. Petrol ve inci ticaret alanında en çok paya sahip olduğu ürünlerdendir. Bunun dışında ülkemizle yaş ve kuru yiyecek, ilaçlar ve ilaç sanayi arasında ticaret gerçekleştirmektedir. Bu kadar çok sık ticaret gerçekleştirmemiz sebebiyle Bahreyn Nakliye Fiyatları oldukça ucuzdur.

Bahreyn Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Bahreyn bir ada ülkesidir. Bir ada ülkesi olması dolayısıyla deniz taşımacılığına açıktır. Ülkemiz Bahreyn'le denizyolu ve havayolu ile taşımacılık yapmaktadır. Bahreyn karayolu ile taşımacılık yapılmaktadır. Bunun sebebi oldukça tehlikeli olmasıdır. Bahreyn nakliye fiyatları bu yüzden net değildir. Zamana ve taşımacılık türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Daha çok tehlikeli karayolları arasında kalması açısından da gelişimi yavaş olmuştur. Bir ada ülkesi olması da sadece denizyolu taşımacılığına imkân sağlamıştır. Fakat 2006 yılındaki atılımlarından sonra şu an ticari alanda büyük gelişmeler göstermektedir. Bu yüzden nakliye fiyatları yeni yeni rayına oturmaktadır.

Bahreyn teslim ve termin süresi ne kadardır?

Siyasi iktidarsızlığın tavan yaptığı Suriye ve Irak gibi ülkelerin karayolu üzerinden Bahreyn'e ulaşım sağlanır. Bu yüzden karayolu taşımacılığı tercih edilmez. Bir ada ülkesi olması dolayısıyla yapılmaktadır. Bahreyn de en büyük ve modern liman Mina Selman'dır. Bahreyn 2006 yılından itibaren büyük ekonomik bir büyümeye geçmiştir. İnci ve petrol alanında zengin olan ülkeye İzmir, İstanbul, Ankara'dan taşımacılık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Temin ve teslim süresi ürünün çeşidine, yoğunluğuna, miktarına ve yolculuk durumuna göre değişmektedir. Teslim ve termin sürelerinin değişmesi de Bahreyn Nakliye Fiyatlarına direk etki etmektedir.

Bahreyn Limanları

Bahreyn limanları arasında ülkenin en büyük limanlardan ve ticari olarak yoğunluğu olan liman Mina salman limanıdır.Diğer limanlarda kendi içinde yoğunluğu vardır.

  • Mina Salman
  • Sitrah
  • Manama

 

Daha Fazla
İçerik

×