Sudan Nakliye Firmaları

Sudan Nakliye Firmaları

Dünya üzerinde önemli yüz ölçümü ve konuma sahip olan ülkelerden biri de Sudan olarak yer alır. Arap ülkeleri içerisinde oldukça büyük yüz ölçümüne sahip olan Sudan çeşitli ihtiyacını beraberinde getirir. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda şirketimiz Ada ile basit ve güvenli hizmetlerden faydalanmanız mümkündür. Günümüzde hizmetleri sürekli gelişen ve ilerleyen durumlardan biridir. Sudan nakliye firmaları teknolojik gelişmelerde bu ihtiyaçların artmasına neden olan oluşumların başında gelir. Teknolojinin gelişmesi dünya ülkelerinin ve insanların birbirleri ile olan iletişimlerini yaygınlaştırmıştır. Yaygın şekilde iletişim ağının olması beraberinde çeşitli ticari ilişkileri getirir. Bu nedenle lojistik hizmeti almak birincil önceliklerin arasında karşımıza çıkar.

Uluslararası lojistik işlemleri içerisinde birçok aşama karşımıza çıkar. Ürünlerin tedarik aşamalarından aşamalarına kadar hatta çeşitli gümrük işlemlerinin ve prosedürlerinin halledilmesine kadar çeşitli işlemler bulunur. Kargo aşamaları, ürünlerin takibinin yapılması, depolama işlemleri ve çeşitli durumlarda uluslararası kapsamında bulunur. Lojistik veya nakliye işlemleri sadece bir ürünün bir yerden başka bir yere aktarımını kapsamaz. Süreç zarfında ürünlerin kaybolmaması, çalınmaması, zarar görmemesi için de dikkatli işleyiş gerektirir. Buda ürünlerin yakından takibinin sistematik ve kontrollü şekilde yapılması gereksinimi ortaya koyacaktır.Bu ülkeye denizyolu taşımacılığı ve havayolu taşımacılığı yapılmaktadır. Karayolu taşımacılığı Sudan ülkesine imkansızdır. Sudan ülkesine genelde çevresinden taşımacılık yapılır nedeni ise; taşımacılığı olduğu için liman olduğundan buradan taşıma yapılmaktadır. Şirketimiz Ada Lojistik nakliyesi yapılacak ürünlerin takibini kaliteli şekilde yaparak doğacak negatif sonuçların önüne geçer. Bu sayede ortaya çıkacak maddi zararlar ve kayıplar önlenerek tasarruflu şekilde hareket edilir.

Sudan Nakliye Firmaları Sudan Nakliye Firmaları

Sudan Nakliye Fiyatları

Türkiye Sudan'ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkedir. Türkiye ile dini ve kültürel ortaklığı fazla olan ülkelerden biridir. Hem halkının %90 ‘nın Müslüman olması hem Akdeniz ülkesi olması nedeniyle Türkiye'yle ithalat ve ihracatı geniş olan ülkelerdendir. Türkiye ile birçok dostluk grubu bulunmaktadır. İthalat ve ihracat gibi ticari faaliyetler iki ülkenin de denize kıyısı olması ve kültürel yakınlık sebebiyle son yıllarda artmıştır ve bu ticari birlikteliği kolaylaştırır, sağlamlaştırır. Nakliyede bu yüzden daha çok denizyoluyla yapılmaktadır. Zaman zaman havayolu da kullanılmaktadır. Ancak Sudan Nakliye Fiyatları Sudan'ın iç savaştan yeni çıkması göz önünde bulundurulunca çok belirsiz olmaktadır. Ancak savaş gibi bir olumsuzluğa rağmen gelişen bir ticaret hacmimiz olan Sudan'la son yıllarda 3,2 Milyon doları bulan bir ticaret gerçekleştirilmiştir.

Sudan'da iç savaş sonrası nakliye ücretleri kolay belirlenememektedir.

Sudan, Afrika'da yer alan konumuna göre denizyolu taşımacılığında kullandığımız önemli güzergâhlardandır. İş adamlarımızın Afrika'ya olan yatırımlarının artması, Sudan'a olan diplomatik desteğimiz ilişkiler geliştirmiştir. Sudan nakliye alanında en çok hizmete verdiğimiz ülkelerden biri olmuştur. Uzun süren savaşlar neticesinde çok sonra bağımsızlığını kazanan Sudan'da nakliye fiyatları belirgin bir ivme kazanmamıştır. Yeni yeni kendini geliştirmeye çalıştığı için nakliye fiyatları belirsizdir. Türkiye'den bu açıda önemli destek görmektedir.

Sudan Teslim ve Temin Süresi ne kadardır?

Afrika kıtasında olan Sudan Akdeniz'e kıyısı olduğu için denizyolunu daha çok tercih etmektedir. En çok kullandığı liman yolu da Port Sudan limanıdır. Türkiye'den Sudan'a olan nakliye süreci ortalama 19 gün sürmektedir. Bunun sebebi Sudan'ın bağımsızlığını yeni kazanması ve yeni yeni kendini toparlamaya çalışan bir ülke olmasıdır. Sudan'a genelde kuru ve ıslak gıda, sanayi ve kozmetik ürünleri taşımacılığı yapılmaktadır. Gelişmesine katkı sağlamak ve desteklemek amacıyla da kullandığımız nakliye hizmetleri gün geçtikçe ülkemiz içinde artmaktadır. İki ülke arasındaki mesafenin uzak olması sebebiyle de teslim ve temin süresi uzamaktadır.

Sonuç olarak; Sudan ile Türkiye ticari anlamda uyumlu çalışan dost ülkelerdir. Bu sebeple başta Sudan Nakliye Fiyatları düşüşe geçmekte ve ticari eşyalarınızın nakliyesi konusunda da kolaylık sağlayan kaliteli firmalar bulunmakta ve çoğalmaktadır. Bu nakliye hizmetlerinde devam eden ve yükselen bu ivme gelecek süreçte işlemleri daha da kolaylaştıracaktır.

Sudan Limanları

Sudan limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Port Sudan

 

Daha Fazla
İçerik

×