Bulgaristan Nakliye Firmaları

Bulgaristan Nakliye Firmaları

Bulgaristan nakliye firmaları arayışı yaygın şekilde ülkemizde bulunur. Bulgaristan bilindiği üzere Türkiye ile komşu olan ülkelerden biridir. Bu nedenle ülkemiz ile ticari ilişkileri fazla olan ülkelerin başında gelir. Ada sayesinde Bulgaristan firmaları arayışınıza karşılık bulmanız mümkün olacaktır. Bulgaristan ile ülkemiz Edirne tarafından sınır komşusudur. Bulgaristan'a lojistik yapılırken yaygın şekilde tercih edilir. Havayolu pahalı olması nedeniyle yakın mesafeden dolayı pek fazla tercih edilmez. Karayolu taşımacılığı daha uygun şekilde karşımıza çıkacaktır. Ayrıca Bulgaristan ile Türkiye arasında hattı olması nedeniyle tren gibi ulaşım araçlarıyla da nakliye yapma imkanı bulunur. Hatta yakın tarihte Bulgaristan ülkesine tren ile gidip Apple markasının telefonları alıp dönen insan sayısı oldukça fazladır. Bazı ürünlerin Bulgaristan içerisinde daha uygun fiyatlarda olması nedeniyle insanlar tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Denizyolu taşımacılığı Bulgaristan ve Türkiye arasında pek tercih edilmeyen hizmet türlerinden biridir. Kapı komşusu olması nedeniyle ve demiryolu taşımacılığı çok daha uygun fiyatlarla yapılabilmektedir. taşımacılığı ile parça parça ürünlerinizin lojistiği veya nakliyesi Bulgaristan'a yapılabilir. Ada Lojistik sayesinde kolay ve güvenli şekilde hizmet alarak ihtiyacınızı gidermeniz mümkün olacaktır. lojistik yapmak için sadece yüksek sayıda ürünlere ihtiyaç yoktur. Küçük ve orta ölçekli şirketlerde uluslararası lojistik hizmetlerden yararlanma hakkına sahiptir.

Bulgaristan Nakliye Firmaları Bulgaristan Nakliye Firmaları

Bulgaristan Nakliye Fiyatları

Bulgaristan, Türkiye'nin hem kardeş, hem dost hem de müttefik ülkelerindendir. Türkiye ile gerek siyasi gerek kültürel ilişkileri kuvvetli olan Bulgaristan'da ticari faaliyetler Türkiye ile ilişkiler de önemli rol oynar. Balkanlar bizim için özellikle ırksal, tarihi ve dinsel açıdan büyük önem taşımaktadır. Diğer birçok balkan ülkesinde olduğu gibi Bulgaristan'la da Dostluk Grubu kurulmuştur. Bu uzun yıllara dayanan dostluk ithalat ve ihracatta da kendini belli eder. Uzun yıllar Türklerle bir arada yaşayan ve hala yaşamaya devam eden Bulgaristan halkı bu açıdan Balkanlardaki önemli stratejik noktamızı oluşturur ve bu da balkanlardaki nakliye işlemlerinde bize kolaylık sağlar. Bizim onlarda yaşamamızın yanında bizde de birçok Bulgar vatandaş yaşamaktadır. Bu da iki ülke arasındaki ilişkileri arttırmakta ve yükselen bir ivmeyle sürekliliğini sağlamaktadır. Bu artan etkileşim ticari ve lojistik alanlarda olmaktadır. Bu da Bulgaristan nakliye fiyatlarının da azalmasına sebep olmaktadır.

Bulgaristan nakliye fiyatları ne kadar olmaktadır?

Bulgaristan ve Türkiye'nin sınır komşusu olması çok sık ve çok çeşitli sektörlerde ticaret yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu ticaret nakliye oranlarını da arttırmaktadır. Daha çok karayolu taşımacılığını tercih eden ülkelerde ithalat ve ihracat üç farklı sınır kapısında gerçekleştirilmektedir. Bunlar; Kapıkule, Hamzabeyli, Aziziye-Dereköy sınır kapılarıdır. Bulgaristan nakliye fiyatları Euro üzerinden düzenlenmiştir. Makul fiyatlarla nakliye gerçekleştirilmektedir. En çok İstanbul, Ankara, Gaziantep üzerinden çeşitli nakliye firmaları çalışmaktadır. Bu nakliye firmalarının ücretleri şu şekildedir; İstanbul-Sofia 2.2 Euro, Ankara-Plovdiv  2.6 Euro, Gaziantep-Plovdiv  2.8 Euro, İstanbul-Varna 2.0 Eurodur.

Bulgaristan temin ve teslim süreleri?

Bulgaristan Türkiye temin ve teslim süresi normalde aynı gün gerçekleştirilmektedir. Sınırdaki yoğunluğa, yolların durumuna ve diğer etkenlere göre bu teslim süreleri değişkenlik gösterebilir. Karayolu taşımacılığı pek çok sınır kapısı olması ve sınır komşusu olmamızdan dolayı bir nakliye süresi diğer ülkelere nazaran daha kısa ve kolay olmaktadır. Özellikle kültürel ortaklığımız üzerinden İstanbul'dan yıl boyu birçok nakliye işlemi yapılmaktadır. En çok Sofya ve Varna'ya yapılan nakliye işlemlerinde olağanüstü durumlar haricinde temin ve teslim sürelerinde bir aksama olmamaktadır. Hem yakınlığı hem kurduğumuz dostluk bağından Bulgaristan nakliye fiyatları daima ucuzdur.

Bulgaristan Limanları

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında iki adet büyük limanları mevcuttur.Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Burgas
  • Varna

 

Daha Fazla
İçerik

×