Cezayir Nakliye Firmaları

Cezayir Nakliye Firmaları

Cezayir ülkesi bilindiği üzere yüz ölçümü olarak oldukça büyük ülkelerden biridir. Akdeniz üzerinden Tiren Denizine bağlandığında Cebelitarık boğazına varmadan Cezayir ülkesine varmak mümkündür. Deniz olarak karşı komşusu Fransa olanan Cezayir büyük bir Fransa sömürgesi olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle Cezayir içerisinde yaygın şekilde Fransızca konuşulmasına şahit olunur. Taşımacılık türleri olarak denizyolu taşımacılığı imkanlar dahilinde oldukça pratiktir. Ancak deniz mesafesinin uzun olması nedeniyle türlerinden liner taşımacılık yöntemine göre hareket etmek daha doğru olacaktır.Bilindiği üzere lineer taşımacılık yönteminde gemilerin saatleri önden planlı şekilde belirlenir. Aylar önce kalkış ve varış zamanlarının belirlendiği yöntemde programlı şekilde varış gerçekleşir.

Rota ve güzergahın önceden belirlenmesi nedeniyle süre konusunda herhangi bir handikap ve meydana gelmez. Ancak acil ve hızlı teslimat olması gereken durumlar bulunabilir. Bu gibi durumlarda taşımacılığı araçlarından olan uçaklar ile nakliye yapılmaktadır. Uçaklar, gemilere göre daha pahalı giderlere ve maliyetlere sahip araçlardır. Bu nedenle havayolu taşımacılığı maliyet olarak yüksek rakamlara erişebilir. Burada tercih tamamen nakliye yapmak isteyen kurumun tercihine bağlıdır. Maddi olanaklar ve taşınan ürünün durumuna göre fikir birliği yapmak önemlidir. Ada ile kontak kurarak süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurumumuz sizlerle birlikte planlı ve programlı şekilde hareket eder. Önden yapılan fizibilite çalışması sayesinde bütün süreç başarılı şekilde yönetilir.

Cezayir Nakliye Fiyatları

Cezayir Türkiye gibi Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerden biridir. Türkiye ile dini ve kültürel ortaklığı fazla olan ülkelerden biridir. Özellikle Oruç Reis iki ülke içinde büyük önem taşımaktadır. Bağımsızlığını geç kazanması uzun süre Türkiye'ye bağımlı olmasına da neden olmuştur. Afrika'nın en geniş yüz ölçümüne sahip ülkesidir. Petrol ve doğalgaz rezervlerine sahiptir. Türkiye ile birçok dostluk grubu bulunmaktadır. İthalat ve ihracat gibi ticari faaliyetler iki ülkenin de denize kıyısı olması ve kültürel yakınlık sebebiyle son yıllarda artmıştır ve bu ticari birlikteliği kolaylaştırır, sağlamlaştırır. Nakliye de bu yüzden daha çok denizyoluyla yapılmaktadır. Bu kolaylığı gören ülkemizdeki nakliye firmaları nakliye işleri için Cezayir ülkesini ilk sıralara yazmaktadır. Cezayir, petrol ve doğalgaz rezervleri, Afrika'daki konumu sebebiyle birçok ülkenin önemsediği Afrika ülkelerinden biridir. Ayrıca Cezayir'in Akdeniz'e kıyısı olması sebebiyle Cezayir nakliye fiyatları çok ucuzdur.

Cezayir Nakliye Fiyatları Kurlara göre farklılık gösterir mi?

Cezayir ile ülkemiz arasında ticari faaliyetler kuvvetli olduğu için nakliye işleri kolay gerçekleşmektedir. Cezayir ile lojistik faaliyetler daha çok Ankara İzmir ve İstanbul'dan denizyolu ile nakliye sağlanmaktadır. Limanlarda bekleme, teslim sürelerinin uzaması gibi problemler oluşmadığı için Cezayir nakliye fiyatları da diğer ülkelere göre düşüktür. Ancak bu nokta da bu işlemler dolar kuru bazlı yapıldığı için fiyatlarda farklı aylarda dalgalanmalar meydana gelmektedir. Bu dalgalanmalar yine de mevcut ticareti etkilememekte ve Cezayir ile Türkiye arası yapılan ithalat ve ihracattaki nakliye fiyatlarında büyük değişikliklere sebep olmamaktadır.

Cezayir nakliye fiyatları ne kadar olmaktadır?

Cezayir, Afrika'da yer alan konumu sebebiyle denizyolu taşımacılığında kullandığımız önemli güzergâhlardandır. İş adamlarımızın Afrika'ya olan yatırımlarının artması, Cezayir'le ortak bir mirasa sahip olmamız ülkeye olan ilgiyi arttırmıştır. İstanbul, Ankara ve Mersin üzerinden denizyoluyla limanlara nakliyeler gerçekleştirilmektedir. Nakliye fiyatları dolar üzerinden belirlenmektedir. Bir denizyolu firmasında ücretler; İstanbul-Cezayir 1250 dolar, Ankara-Cezayir 1350 dolar arası değişmektedir. Dolardaki kur değişikliğini de temel alırsak bu zamanına göre değişiklik gösterebilir. Üç farklı limana 4-6 gün içinde ulaşan gemiler yüzünden Cezayir Nakliye Fiyatları farklılaşabilir.

Cezayir Limanları

Cezayir limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Alger
  • Algeria
  • Annaba
  • Berjaıa
  • Oran
  • Skikda

 

Daha Fazla
İçerik

×