Slovenya Nakliye Firmaları

Slovenya Nakliye Firmaları

Slovenya, İtalya ile komşu olan ülkelerin başında gelir. Bu nedenle Avrupa'nın merkezi halinde karşımıza çıkar. Ayrıca bir başka komşusunun Hırvatistan olması da Slovenya ülkesini önemli yapan diğer unsurların başında gelir. Slovenya orta konumda bulunan ülkelerden olması nedeniyle komşu sayısı fazla olan ülkelerden biridir. Avusturya ve Macaristan gibi ülkelere de sınırı bulunur. Bu nedenle oldukça merkezi bir yapıya sahiptir. Slovenya nakliye firmaları yaygın şekilde aranan hizmet türlerinden biridir. Ada sayesinde bu tarz lojistik hizmetlerden kolay şekilde yararlanabilirsiniz. Ülkeler arası işlemlerinde kullanılan ulaşım yöntemleri çeşitli konumlara ve imkanlara göre değişim gösterir. Türkiye ile Slovenya arasında nakliye yapılırken ağırlıklı olarak tercihi yapmak daha mantıklı olacaktır. Ayrıca küçük ölçekli kurumlar için İtalya gibi ülkelere açılmak içinde önemli bir pazara sahiptir.

Slovenya içerisinde itibar kazanan firmalar komşusu olan Hırvatistan, İtalya, Macaristan ve Avusturya gibi ülkelerde de varlık göstermektedir. Direk İtalya pazarına girmek küçük çaplı kurumlar için zorlayıcı olabilir. Bu nedenle öncelikle Slovenya üzerinde varlık gösterip ardından öteki ülkelere açılmak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Havayolu taşımacılığı yapılırken parsiyel taşımacılık yöntemi kullanılabilir. Bu yöntem bilindiği üzere parçalı taşımaya uygun şekilde bulunur. M³ hesaplaması yapılarak kullanılan alan sayesinde az adette ürün nakliyesi yapılabilmektedir. Boy x en x yükseklik x ürün sayısı sayesinde m³ miktarı bulunmaktadır. Ayrıca eğer ürünler yamuk ise veya boşluk var ise dahil edilmelidir. Çünkü boşluk bulunan alanlarda başka ürünlerin koyulmasını etkileyecek veya engelleyecektir. Ada Lojistik üzerinden bütün nakliye hizmetleri hakkında bilgi almanız mümkün.

Slovenya Nakliye Fiyatları

Slovenya batısında İtalya, kuzeyinde Avusturya, kuzeydoğusunda Macaristan, güneydoğusunda Hırvatistan'ın yer aldığı bir Orta Avrupa devletidir. Soğuk Savaş sonrası serbest piyasa ekonomisine en kolay entegre olan Doğu Bloku ülkelerinden olan Slovenya, dağılan Yugoslavya'dan şu ana kadar Avrupa Birliği'ne üye olabilen iki ülkeden biri ve ilkidir. Yugoslavya'nın altı kurucu cumhuriyetinden biri olan Slovenya, 1991 yılında bağımsızlığını kazandıktan sonra, Batı Avrupa ile kurduğu tarihi bağlar ve henüz Yugoslavya'nın bir parçasıyken bile yatırım zengini olmasıyla Batı dünyası ticaretine katılımında zorluk yaşamadı. Bağımsızlığını izleyen ilk 10 yılda demokratikleşme yolunda büyük ilerleme kaydeden ülke 2004'te AB ve NATO'ya aynı yıl içerisinde kabul edildi ve 2007'de ise Euro Bölgesi'ne dâhil oldu. Avrupa'nın önemli transit güzergâhlarından bazılarını kontrol eden Slovenya, ticari ve lojistik faaliyetlerde Avrupa'nın en önde gelen ülkelerindendir. Bizim ülkemizde Avrupa'yla çok iş yaptığı için Slovenya ile de fazlasıyla ticari ve lojistik ilişkiler içerisindedir. Bu ilişkiler sayesinde de Slovenya Nakliye Fiyatları oldukça ucuz olmaktadır.

Slovenya Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Slovenya, Avrupa'nın ortasında bulunan ve denizlere uzak bir ülkedir. Bu sebeple Slovenya'ya yapılan lojistik işlemler ya nakliyesiyle ya da havayolu nakliyesiyle olmaktadır. Havayolu nakliyesi genellikle daha pahalı olduğu için çok tercih edilmemektedir. Ülkemizin köklü firmalarının karayolu nakliyesi konusundaki deneyimi de göz önünde bulundurulunca Slovenya ile ülkemiz arasındaki lojistik münasebetler daha çok karayoluyla olmaktadır. Bunda Slovenya'nın Avrupa Birliği ülkeleri için bir geçiş güzergahı olması da etkilidir. Slovenya'nın Avrupa Birliğine üye olması ve onların yasaları ve standartlarına göre ticari ve lojistik faaliyetler de bulunması ülkemiz ile bu ülke arasındaki nakliye işlerini hem ucuzlatmakta hem de kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple 2023 yılı Slovenya Nakliye Fiyatları oldukça ucuz olmaktadır. 2023 yılı itibariyle Slovenya'dan Türkiye'ye gönderilen ticari mallar için nakliye ücreti 2000 Euro'dan Türkiye'den Slovenya'ya gönderilen ticari mallar için nakliye ücreti 1800 Euro'dan başlamaktadır. Ayrıca bu fiyatları malın türü ve çeşidi, tırın çıkış ve varış noktası ve teslim süreleri de etkilemektedir.

Slovenya Limanları

Slovenya limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Koper

 

 

Daha Fazla
İçerik

×