Kazakistan Nakliye Firmaları

Kazakistan Nakliye Firmaları

Kazakistan ülkesi yüz ölçümü olarak bir hayli büyük konumda bulunmaktadır. Ülkenin büyük olması ticari açıdan önemli bir Pazar oluşturur. Yüz ölçümüne göre nüfus sayısı ülkemize göre daha az olsa da tahmini olarak 20 milyonluk bir nüfus bulunur. Bu nüfusun 4'te üçü Kazakistan kökenli olurken kalanların çoğu Rus ve Türk kişilerden meydana gelmektedir. Etnik olarak çeşitli olması Kazakistan nakliye firmaları arayışının fazla olmasına vesile olur. Bu tarz ihtiyaçları şirketimiz Ada farkıyla alacağınız hizmetler sayesinde gidermeniz oldukça basittir. Kazakistan'a yapılacakken havayolu taşımacılığı yapılması mantıklı olacaktır. Eğer karayolu taşımacılığı tercih edilirse süre biraz daha uzayacaktır. Ancak her iki yöntemde de taşımacılık biçimi tercih edilebilir.

Parsiyel taşımacılığı isminden anlaşılacağı üzere parça parça taşıma yöntemlerini kapsar. Belli boyutlara göre fiyatlandırma yapılması nedeniyle az ürün taşıma yapacak kurumlar için hesaplı şekilde karşımıza çıkar. Parsiyel yükün hesaplanması için belli prosedürler bulunur. Aslında hesaplanma şekli m³ olarak oldukça basittir. Bilindiği üzere enin boy ile çarpımı m² cinsinden alanı bulmanıza olanak sağlar. Yükseklik ile alanı çarparak m³ cinsinden hacim hesaplamasını sağlar. Ayrıca eğer adet sayısı birden fazla ise adetle de çarparak toplam parsiyel yük hacminin verileri ortaya çıkmaktadır. Özetlemek gerekirse yükseklik x en (genişlik) x boy x ürün adedi olarak kaplanacak yeri tespit etmek mümkündür.

Kazakistan Nakliye Fiyatları

Kazakistan, yer altı zenginlikleri var olması, doğal güzellikleri bulunması ve Rusya'ya yakın olması nedeniyle jeopolitik olarak önemli bir ülkedir.  Ayrıca ülkemiz ile yakın siyasi ilişkilerde bulunması ve dost olması bu ülke ile ülkemiz arasında etkileşimi fazlalaştırmaktadır. Kazakistan Sovyet Rusya'dan ayrıldıktan sonra epey bir süre ekonomik zorluklar çekmiştir. Ancak son yıllarda liberal ekonomik sisteme geçmesi ve Türkiye başta olmak üzere Orta Asya ve Avrupa'daki birçok ülkeyle siyasi birlikteliklere girmesi sebebiyle ekonomisini toparlayıp gelişmekte olan ülkeler arasına girmiştir.Ada lojistik olarak kurumumuzdan fiyat alabilirsiniz.. Bu da ne başta ülkemiz ile olan ticari ve lojistik faaliyetlerinde oldukça kolaylıklar ve ucuzluklar sağlamaktadır. Bu kolaylık ve ucuzluk da Kazakistan Nakliye Fiyatlarını düşürmektedir.

Kazakistan Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Türksoy'un üyesi ve kardeş ülkemiz olan Kazakistan'a yaptığımız nakliye işlemleri , ve havayoluyla olmaktadır. Bunların arasında en ucuzu az maliyete çok yük taşınabildiği için denizyolu nakliyesidir. Tabi ki karayolu nakliyesi de sıkça kullanılmaktadır. Ancak Kazakistan'ın hava şartları özellikle kış aylarında çok sert olduğu için nakliyesine çok başvurulmamaktadır. Kazakistan ile yapılan nakliye işlemleri genellikle denizyolu nakliyesiyle olmaktadır. Bürokratik olarak hiçbir engelle karşılaşılmayan denizyolu nakliyesinde Kazakistan limanlarından ülkemizin limanlarına ya da tam tersi istikametinde yapılan bütün lojistik faaliyetler çok kolay ve daha az maliyetli olmalıdır. Bu noktada iki ülkenin dostluğu ve siyasi birlikteliği çok önemlidir.  2023 yılı itibariyle Kazakistan Nakliye Fiyatları; Kazakistan'ın güzel limanlarından ülkemizin güzel limanlarına olan navlun bedelleri 7000 Euro'dan Türkiye'den Kazakistan'a ticari mallar için navlun bedeli 5700 Euro'dan başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır. Eğer sizde Kazakistan Türkiye arası ticari işlemlerle uğraşıyorsanız, lojistik faaliyetleriniz için ucuz yöntemleri tercih etmelisiniz. Bu ucuz yöntemleri makalemizdeki fiyatları göz önünde bulundurarak araştırırsanız Kazakistan ile Türkiye arasında yaptığınız ticari ve lojistik işlemleri daha ucuza getirebilir ve daha fazla kar sağlayabilirsiniz.

Kazakistan Limanları

Kazakistan limanları aşağıda sıralanmıştır.

  • Aktau
  • Atyrau

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×