Tacikistan Nakliye Firmaları

Tacikistan Nakliye Firmaları

Tacikistan ve olarak ilgi gören ülkelerin başında gelir. Dünya genelinde gelişmemiş ülkelerden biri olarak bulunan Tacikistan nakliye hizmetleri için önemli pazarlardan biridir. Jeopolitik konum olarak Çin'e sınırı bulunan Tacikistan birçok ülke ile komşudur. Özbekistan, Kırgızistan ve Afganistan gibi ülkelere de komşu olan ülke lojistik açıdan büyük öneme sahiptir. Bu nedenle Tacikistan nakliye firmaları taleplerini yaygın şekilde görmek mümkündür. Bu arayışlara karşılık olarak Ada Lojistik gereken nakliye desteğini sağlar. Tecrübeli yapısı sayesinde kurumumuz dünya genelindeki her türlü ülkeye lojistik destek sağlamaktadır. Tacikistan ile Türkiye arasında genellikle havayolu taşımacılığı ve karayolu taşımacılığı yaygın şekilde tercih edilir.

taşımacılığında bilindiği üzere uçak gibi ürünlerle taşıma yapılmaktadır. Diğer taşıma türlerine nazaran daha pahalı olan havayolu süratli seçenekleri sayesinde hızlı nakliye olanakları sunar. Taşınan ürüne ve zaman kavramına göre taşımacılık türleri seçimi yapmak daha doğru olacaktır. Her ürün grubu bütün taşımacılık türleri ile yapılma olanağına sahip değildir. Tehlikeli madde kategorisinde yer alan ürünler için farklı izinler ve evraklar gerekir. Kurumumuz Ada Lojistik sadece nakliye konusunda destek vermemektedir. Şirketimiz aynı zamanda nakliye aşamasında ihtiyacınız olan gerekli hizmetleri noktasında da destek sağlar. Ayrıca hizmetleri içerisinde yer alan çeşitli gümrük prosedürleri konusunda da Ada Lojistik üzerinden yardım almanız mümkün olacaktır.

Tacikistan Nakliye Firmaları Tacikistan

Tacikistan Nakliye Fiyatları

Tacikistan %95'i Müslüman olan bir ülke olması nedeniyle ülkemizle yakın ilişki kurmaktadır. Türkiye ile siyasi ilişkileri kuvvetli olan Tacikistan ticari faaliyetler Türkiye ile ilişkiler de önemli rol oynar.1995 te Ankara'da Büyükelçilik açmasıyla ilişkilerimiz daha da gelişmiştir. Ortak değerimiz olan Hz. Mevlana bizlere bu amaçlarımızda yol gösterici olmuştur. Bağımsızlığını kazandıktan sonra Türkiye'nin yatırımları artmıştır. Başkent Duşanbe özellikle en önemli ticaret merkezidir. Pek çok ile kesişme durumunda olan Tacikistan ülkemiz için ayrı bir önem taşımaktadır. Tacikistan envaı çeşit birçok ürünü karayolu üzerinden taşımaktadır. Karayolları üzerinde köprü vazifesi gören ülke Türkiye'ye nakliye alanında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İki ülke arasında siyasi, ticari ve kültürel ortaklık nakliye ve ticaret işlerini kolaylaştırmaktadır. Türkiye Tacikistan'ın beşinci büyük ticaret ortaklarındandır. Bu da nakliyeye olan özenin artmasına sağlamaktadır. Türkiye sermayeli 90 şirket ülkede faaliyet göstermektedir. Türkiye'yle özel olarak bir kültürel yakınlığı olması nedeniyle ticaret istikrarlı olmaktadır. İstikrarlı ticareti sebebiyle de Tacikistan Nakliye Fiyatları daima düşük olmaktadır.

Tacikistan Nakliye Fiyatları ne kadar olmaktadır?

Son 10 yıldır hızla büyüyen Tacikistan; tarım, enerji ve inşaat alanında fazlaca yatırım yapılmaktadır. Tacikistan dağlık bir alana sahiptir. Herhangi bir denize kıyısı bulunmamaktadır. Nüfusu genç olduğu için genç yatırımcılar çoktur. Fiyatlandırma net olmamakla birlikte sezona göre değişiklik göstermektedir. Türkiye Tacikistan için alternatif geçiş güzergâhları da bulunmaktadır. Sadece karayolu üzerinden yapılan nakliyeler vardır. Bu nakliye firmalarının fiyatlandırmaları , İzmir, Ankara'dan Duşanbe'ye olan nakliyelerde; Mersin-Duşanbe 8.500 dolar, Ankara Duşanbe 8.700 dolar, İzmir Duşanbe 8.900 dolardan başlamaktadır.

Tacikistan temin ve teslim süreleri ne kadar sürer?

Tacikistan Türkiye temin ve teslim süresi 14-18 iş günüdür.3580 km olan Tacikistan bizim için ticari bir merkez haline gelmiştir. Konumundan ve yapısından dolayı sadece karayolu taşımacılığına açıktır. Türkiye'de Tacikistan'a nakliye yapan birçok karayolu şirketi bulunmaktadır. Karayolu üzerinden yapıldığı için nakliyeler kısa sürede olumsuz olaylara çözüm bulunmaktadır. Karayolu alanında nakliyede yeni olmasına rağmen kesişim alanı olması nedeniyle Tacikistan oldukça kısa sürede büyük atılımlar gerçekleştirerek karayolu ağında en az sorun ve süreyle nakliye gerçekleştirilmesine fırsat sunmuştur. Bu fırsatta gün geçtikçe Tacikistan Nakliye Fiyatlarını daha düşük seviyelere çekecektir.

Tacikistan Limanları

Tacikistan kıyısı olmadığından dolayı limanları da bulunmamaktadır. Tacikistan'a yakın komşu ülkelerinde kıyısı bulunmamaktadır. Bu nedenle taşımalar karayolu ile yapılmaktadır.

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×