Dubai Nakliye Firmaları

Dubai Nakliye Firmaları

Dubai nakliye firmaları yoğun şekilde ilgi gören firmalar arasında yer alır. Bilindiği üzere Dubai bölgesi dünya üzerinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Arap kültürü açısından büyük öneme sahip alan lüks ülkelerin başında gelir. Günümüzde birçok ünlü sanatçı, futbolcu ve dünya liderlerinin tatil olarak Dubai bölgesini tercih ettiğini görürüz. Bu nedenle ülke oldukça önemli bir jeopolitik konuma sahiptir. Dubai nakliye firmaları arayışında bulunan kişiler Ada üzerinden uluslararası lojistik hizmet desteği alabilmektedir. Kurumumuzun isminden anlaşılacağı üzere ve havayolu taşımacılığı konusunda oldukça tecrübeli bir yapıya sahiptir.

taşımacılığında belli avantajlar bulunurken çeşitli dezavantajlarla da karşılaşmak mümkündür. Öncelikle lojistik yapılacak ülkenin denizyolu olarak müsait olması ve imkanlarının bulunması gerekir. Dubai ülkesi deniz açısından çeşitli olanaklara sahip olması nedeniyle denizyolu taşımacılığı tercih edilebilecek ülkelerden biridir. Denizyolu taşımacılığı içerisinde kullanılan yöntemleri de farklılık ve değişkenlik gösterir. Genellikle parçalı taşımaya yarayan parsiyel taşımacılığı denizyolu içerisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Dubai üzerine denizyolu taşımacılığı kullanışlı olurken isteğe bağlı olarak da tercih edilebilir. Fakat havayolu taşımacılığı denizyoluna göre çok daha pahalı olması nedeniyle burada tercih nakliye ve lojistik hizmet almak isteyen kurumun kişisel isteğine bağlıdır. Firmamız üzerinden gönül rahatlığıyla ile istediğiniz lojistik hizmeti uluslararası şekilde almanız mümkün olacaktır. Ada Lojistik tüm aşamalarda sizlere gereken değeri gösterecektir.

Dubai Nakliye Fiyatları

Dubai Nakliye deyince zenginlik ve gösteriş olarak akla gelen tek yer Dubai'dir. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Basra Körfezi kıyısında, kabaca 16 metre rakımda ve deniz seviyesinde bulunan Dubai sadece Burj Halife, Dubai Koyu gibi gösterişli turizm merkezlerine sahip değildir. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri'nin en kalabalık şehri olması itibariyle Basra Körfezinde ve Araplar arasında çok büyük bir ticaret merkezidir. Ticaret merkezi olması sebebiyle Dubai'de çok büyük bir limanda mevcuttur ve bütün nakliye işlemleri bu limandan yapılmaktadır. Dubai zengin ve gösterişli bir şehir olmasına rağmen Dubai Nakliye Fiyatları oldukça ucuzdur. Bunun sebebi Birleşik Arap Emirlikleri ile ülkemiz arasında siyasi ve ticari bağlantıların çok olması ve nakliye işinde çalışan firmaların bu konuda tecrübeli olması olarak gösterilebilir. Dubai paranın şehri olarak nitelendirilebilir ancak ticaret merkezi olduğu için ticari işlemlerde ve lojistik faaliyetlerde oldukça ucuz ve kalitelidir.

Dubai Nakliye Fiyatları ne kadardır?

Dubai yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok büyük bir liman bulunmaktadır. Bu sebeple ülkemiz ile olan ticari ve lojistik faaliyetler genellikle bu liman aracılığıyla olmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri ile yaptığımız tüm ticari faaliyetler Dubai üzerinden yürür. Bu nokta da Dubai ile Türkiye arasındaki navlun bedelleri ticari faaliyetlerin aksamaması için kritiklik arz eder. Navlun bedelleri belirlenirken geminin ro-ro gemisi mi yoksa normal gemi mi olduğu, yükün türü ve ağırlığı, geminin çıkış noktası ve varış noktası ve yüklerin teslim ve termin süreleri etkili olmaktadır. Ayrıca bürokratik ve siyasi sebeplerle bu maddelerden herhangi birinde farklılık olması, rota da değişiklik olması ve malların limanda bekleyebilecek olması fiyatların düzenlenmesine de sebep olmaktadır. Ancak ülkemizde bulunan köklü firmalar bu riskleri önceden ölçerek ona göre fiyat vermektedirler. Dubai Nakliye Fiyatları 2023 yılı itibariyle Dubai'den Türkiye'ye ticari mal taşımacılığında 1000 Euro'dan Türkiye'nin İstanbul ve Mersin gibi liman kentlerinden Dubai'ye ticari mal nakliyeciliği 1200 Euro'dan başlayarak fiyatlandırılmaktadır. Bu sebeple sizlerin de Dubai ile ticari ilişkileri sebebiyle mallarınıza nakliye işlemi gerekiyorsa ülkemizin köklü firmalarından bu işlemi ucuza yapma imkânınız vardır.

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai)Limanları

Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Dubai Limanı Orta Doğu'nun en büyük limanı sayılır. Dinamik ve modern limanlara sahip olması sayesinde Birleşik Arap Emirlikleri liman olarak dünya limanları arasında önemli yere sahiptir. Burada, Ajman, Umm al Qaywayn, Al Fujayrah, Das Adası, Mina Khalid, Mina Rashid, Dubai, Khawr Fakkan, Mina Jabal Ali, Mina Saqr, Mina Zayid, Jebel Ali, Abu Dhabi limanları bulunur.

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×