Tunus Nakliye Firmaları

Tunus Nakliye Firmaları

Tunus özellikle Arap ülkelerinin önde gelen merkezlerinden biridir. Bu nedenle Tunus'un olarak kullanımı çoğu yatırımcının dikkati çekmektedir. Dikkatlerin üzerine çekilmesi sonucunda Tunus nakliye firmaları yaygın şekilde talep görmektedir. Tunus üzerine çeşitli yöntemleri kullanılarak yapılabilmektedir. Ada sizlere bütün süreç aşamasında kaliteli ve süratli şekilde hizmet sunacaktır. Gümrükleme hizmetleri, evrak takibi ve akla gelen her türlü aşamada kurumumuz yoğun şekilde çalışarak sizlerin yanında yer alır. Uluslararası lojistik hizmetleri kapsamında yüzlerce prosedür ve izin karşımıza çıkar. Özellikle taşınan ürünler tehlike ise süreç çok daha zorlu şekilde karşımıza çıkar. Gerekli izinlerin alınarak yapmak gerekir. Aksi halde devlet tarafından çeşitli cezalara ve engellere maruz kalmak mümkün olabilir.

Uluslararası lojistik ciddiye alınması gereken önemli oluşumlardan biridir. Bu prosedürlerin büyük çoğunluğu ülkelerin hemen hemen hepsinde karşımıza çıkar.Tunus taşımalarında genelde denizyolu taşımacılığı kullanılmaktadır.Havayolu taşımacılığı pek tercih edilmediği gibi karayolu da pek mümkün değildir.Tunus limanlarının bir kısmı;Bizerte,Sfax,Tunis,Sousse vb. limanları mevcut olup buraya ile yapılmaktadır. Ada Lojistik sayesinde süreç hakkında destek alarak hızlı şekilde prosedür aşaması halledilmektedir. Bütün çetrefilli ve zorlu süreç kurumumuz sayesinde basite indirgenir. Bu sayede uluslararası nakliye işleriniz aksamadan devam eder.

Tunus Nakliye Fiyatları

Tunus Kuzey Afrika'nın en önemli ülkelerinden biridir. Ticaret açısından gelişmiş bir İslam ülkesi olan Tunus ile Türkiye'nin de ticari ve lojistik münasebetleri oldukça fazladır. Gelin önce Tunus'un ticari faaliyetlerine bakalım. Tunus'ta ekonomi onlarca yıl iç istikrarsızlık çekmesi sebebiyle oldukça kötüydü. Ancak günümüzde liberalleşme sürecine girmesiyle hareketlenmiştir. Ayrıca devlet politikasında yapılan ekonomik ve mali planlama, on yıldan fazla bir süredir ılımlı ancak sürdürülebilir bir büyüme ile sonuçlanmıştır. Tunus'un ekonomik değerleri tarihsel gelişimi ve konumu itibariyle petrol, fosfat, tarım, otomobil parçaları imalatına ve turizme bağlıdır. Türkiye'de bu ve benzeri parçaların alımında ve bunlara ham madde sağlamada Tunus ile ticari çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalara istinaden Türkiye ile Tunus arasındaki lojistik faaliyetlerde gelişmiştir. Gelişen lojistik faaliyetler Tunus ile Türkiye arasındaki nakliye maliyetlerinin düşük olmasını sağlamaktadır. Doğru bürokrasiyle düşük maliyetler birleşince de Tunus Nakliye Fiyatları oldukça düşük olmaktadır.

Tunus'a hangi tür nakliyeyle mallar gönderilmektedir?

Tunus, Türkiye'ye karayolu olarak uzak bir ülkedir. Ancak Akdeniz'e kıyısı olması aramızdaki ticaret için oldukça avantajdır. Ayrıca Tunus'un deniz aşırı bir ülke olması sebebiyle buraya yaptığımız ticari mal gönderimi de genellikle denizyolu nakliyesiyle olmaktadır. Denizyolu nakliyesinde Türkiye'den çıkan gemiler hızlı ve güvenli bir şekilde Akdeniz'i aşarak Tunus'a malınızı ulaştırır. Aynı şekilde Tunus'tan çıkan malzemelerde Türkiye'ye ulaşır. İki ülkenin de Akdeniz'e kıyısı olması ve bu iki ülkenin çeşitli siyasi birliklerde bulunup dost ülke olması iki ülke arasındaki nakliye fiyatlarını oldukça düşürmektedir.

Tunus nakliye fiyatları ne kadardır?

Yukarda belirttiğimiz gibi Tunus'a Akdeniz'den denizyolu nakliyesi ile taşımacılık gerçekleşmektedir. Ro-ro gemileri ve ya normal gemilerle yapılan bu nakliye işlemi oldukça ucuzdur. Ancak malın türü ve çeşidi, geminin çıkış ve varış noktası, malın teslim süreleri gibi faktörler bu fiyatların belirlenmesinde çok önemlidir. Tunus Nakliye Fiyatları 2023 yılı itibariyle Tunus'dan Türkiye'ye şehir fark etmeksizin taşınan ticari mallar için en düşük 250 Euro, Türkiye'den Tunus'a taşınan ticari mallar için şehir fark etmeksizin en düşük 350 Euro'dur.

Tunus Limanları

Bizerte, Gabes, La Goulette, Sfax, Sousse, Tunis, Zarzis

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×