Katar Nakliye Firmaları

Katar Nakliye Firmaları

Katar nakliye firmaları arayışı özellikle 2020 ile 2023 seneleri arasında oldukça yaygın şekilde bulunur. Bu duruma etki eden durumların başında 4 senede bir yapılan Dünya kupası turnuvası gelir. Dünya kupasının Katar ülkesinde yapılması nedeniyle yüzlerce stadyum yapımı, çeşitli inşa merkezleri ve büyük bir hazırlık aşaması oluşmuştur. Milyonlarca Afganistan, Pakistan vatandaşı bu tarz inşa aşamalarında çalışarak gelir elde etmiştir. Katar ülkesinde hareketliliğin fazla olması çeşitli ithalat ve ihracat ihtiyaçlarını da beraberinde getirir. Ada sayesinde Katar nakliye firmaları ihtiyacınızı ortadan kaldırmanız mümkündür.

Firmamız üzerinden istediğiniz hizmeti kolay ve pratik şekilde alabilirsiniz. Katar ülkesine çeşitli ulaşım araçları kolay şekilde yapılır. Ancak Türkiye üzerinden Katar ülkesine denizyolu taşımacılığı tercih edilmez. Çünkü bakımından oldukça ters kalan bir ulaşım ağı ve rotası karşımıza çıkar. Bu nedenle genellikle , ve duruma göre boru hattı tercih edilir. Boru hattı taşımacılığı isminden anlaşılacağı üzere borularla çeşitli doğalgaz, petrol gibi maddelerin taşınmasına yarar. Karayolunda ise Katar ile Türkiye arasındaki mesafe biraz fazla olacağı için maliyet havayoluna yakın olacaktır. Bu nedenle havayolu birincil tercih olarak kullanılır. Ancak gibi parça parça taşımacılık veya kombine taşımacılığı gibi birden fazla türün birleşimi gibi durumlarda oluşturulabilir. Ada Lojistik ile kontak kurarak gerekli detayları iletmeniz halinde konu ile ilgili destek alabilirsiniz.

Katar Nakliye Fiyatları

Katar, az nüfusu ve yüzölçümü olarak küçük bir ülke olmasına rağmen yer altı zenginlikleriyle dünya ekonomisinde önemli yere sahiptir. Ayrıca dünya için en önemli organizasyonlardan biri olan dünya kupasının sonuncusunu da düzenleyen bir ülke olarak hem bilinirliliğini hem de ekonomik faaliyetlerini daha da arttırmıştır. Katar ile çok yakın siyasi ve ticari ilişkileri bulunan ülkemiz de Katar'ın bu faaliyetlerinden faydalar görmektedir. Ayrıca Katar ile dost ülke olmamız Katar ile aramızdaki ticari faaliyetleri aşırı derecede kolaylaştırmaktadır. İki ülke tarafında da ticari faaliyetlerin bu kadar kolay yapılması sebebiyle lojistik faaliyetler de kolay ve az maliyetli olmaktadır. Az maliyetler sebebiyle de yıl içerisinde Katar Nakliye Fiyatları daima düşük seyretmektedir.

Katar'a hangi tür taşımacılıkla nakliye işlemleri gerçekleşmektedir?

Katar ile Türkiye arasındaki taşımacılık işlemleri iki ülkenin de denize kıyısı olması ve gelişmiş büyük liman ve kentleri olması sebebiyle denizyolu nakliyesiyle yapılmaktadır. Denizyolu nakliyesi Katar ile Türkiye arasında yapılan denizyolu ticaret anlaşmalarıyla güvenlik altına alınmıştır. Ayrıca iki ülkeden de çıkan gemiler birçok toplulukta müttefik olmamız sebebiyle gümrüklerde ve limanlarda bekleme yapmamaktadır. Bu beklemelerin az olması da işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde çözüme kavuşması anlamına gelmektedir. Ayrıca iki ülkenin de dünya çapında havayolu firmaları olması havayolu nakliyesi konusunda iki ülkenin de elini güçlendirip iki ülkeyi bazı ürünler için havayolu nakliyesi konusunda teşvik etmektedir.

Katar Nakliye Fiyatları ve navlun bedelleri ne kadardır?

Katar ile yaptığımız nakliye işlemleri aramızdaki dostluk ve karşılıklı indirimler ve yardımlar olması sebebiyle oldukça ucuzdur.  Yukarıda da bahsettiğimiz denizyoluyla yapılan bu işlemler sadece gemi çeşitleri, yük miktarları ve teslim süreleri gibi lojistiği ilgilendiren kalemlerden etkilenir. 2023 yılı itibariyle Katar limanlarından Türkiye limanlarına taşınan ticari mallar için navlun bedeli yaklaşık 1000 Euro bandında, Türkiye limanlarından Katar limanlarına taşınan ticari mallar için navlun bedeli de yaklaşık 800 Euro bandında olmaktadır. Bu sebeple eğer Katar ile ticari ilişkiler içerisindeyseniz Katar Nakliye Fiyatlarının canınızı sıkmayacağını bilmelisiniz.

Katar Limanları
  • Doha
  • Hamad
  • Mesaieed
  • Umm Said

Daha Fazla
İçerik

×