Gabon Nakliye Firmaları

Gabon Nakliye Firmaları

Gabon nakliye firmaları arayışının yaygın şekilde karşımıza çıkmasının temel nedeni Gabon ülkesi ile alakalıdır. Gabon, Afrika ülkeleri arasında yüz ölçümü olarak oldukça büyük olmasına rağmen en yoksul ülkelerin başında gelir. Senegal ve diğer Afrika ülkelerine göre daha yoksul şekilde karşımıza çıkar. veya sağlanırken taşımacılığı tercih edilebilir. Havayolunun avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Avantajlarının başında süre ve hız gelmektedir. Havayolu sayesinde hızlı şekilde ürünlerin taşınması ve günler içinde ürünlerin ulaşması mümkündür. Diğer yöntemlerde bu durum daha yavaş şekilde karşımıza çıkar. Dezavantajlarının başında ise pahalı yöntemlerden biri olması gelir.

Uçak maliyetleri göz önüne alındığında havayolu daha lüks şekilde karşımıza çıkmaktadır. İkinci dezavantaj ise her ürünün havayolu taşımacılığı için uygun olmamasıdır. Taşınan ürünün miktarı, boyutu, türü ve tehlikesine göre havayolu taşımacılığı kapsamında yer almayabilir. Bu gibi durumlarda daima hayat kurtarıcı olan yöntemi denizyolu taşımacılığı tercih edilmektedir. taşımacılığı Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında mümkün değildir. Karayolu taşımacılığı sadece kombine taşımacılığı yapıldığı taktirde kullanılabilecek rotaya sahiptir. Örnek vermek gerekirse belli bir alana kadar yapılıp ardından havayolu yapılabilir veya ile birlikte kullanımı söz konusudur. Ada Lojistik sayesinde bütün türleri ile nakliye firması arayışını sonlandırmanız mümkün olmaktadır. Tecrübeli şekilde bulunan kurumumuz sizlere efektif şekilde hizmet sunacaktır.

Gabon Nakliye Fiyatları

Gabon Cumhuriyeti, Afrika kıtasının ortasında yer alan küçük bir ülkedir. Ülkenin komşuları kuzeyde Kamerun, kuzey batıda Ekvator Gine'si ile güney ve doğuda ise Kongo Cumhuriyeti olmaktadır. Ülkenin batı bölümünde sınırı ise Gine Körfezi'ni de içine alacak şekilde Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Gabon Cumhuriyeti Ekvator çizgisi üzerinde yer almaktadır ve ülkenin başkenti Libreville'dir. Bu ülke petrol, uranyum gibi yer altı zenginliklerinin yanı sıra uyguladığı liberal ekonomi politikaları sayesinde dünyanın gelişen ekonomilerinden birini oluşturmaktadır. Gabon sahip olduğu yüksek kişi başına gelir ile Sahra Altı Afrika'sının en zengin ülkelerinde biri konumundadır. Ülke ekonomisinin en önemli ihracat ürünlerini ham petrol, kereste, mangan ve uranyum oluşturmaktadır. Gabon ile ülkemizde yukarıdaki ürünler sebebiyle ticari münasebetler oldukça fazladır. Ticari münasebetler lojistik faaliyetleri doğurduğu için lojistik faaliyetlerde fazladır. Gabon bize uzak olmasına rağmen bu faaliyetlerin fazla olması Gabon Nakliye Fiyatlarını oldukça düşürmektedir.

Gabon'a Nakliye İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Gabon Atlas okyanusunda çok büyük limanları vardır. Bunlardan en büyüğü ve en çok kullanılanı ülkenin başkenti olan Libreville şehridir. Libreville çok büyük bir limana sahiptir ve Gabon'un işleri bu şehirden yapılmaktadır. Ayrıca Libreville haricinde Owendo ve Port-Gentil limanları da Gabon Cumhuriyeti için önemli liman kentleri arasındadır. Bizimde Akdeniz'de önemli liman kentlerimiz bulunduğu için Atlas Okyanusu'na sınırı bulunan bu ülke ile bütün lojistik faaliyetlerimiz daha makul maliyetlerde olması sebebiyle denizyolu nakliyesiyle olmaktadır.

Gabon navlun bedelleri ne kadardır?

Gabon ile ülkemizde birçok limandan nakliye işlemi gerçekleşir. Ayrıca Gabon cumhuriyeti ile ülkemiz arasında siyasi problemler bulunmadığı için bu fiyatlar sadece mal ve gemiyle ilgili lojistik etkenlerden etkilenir. Gabon ile Türkiye arasında ihracat ve ithalat gibi ticari faaliyetler için denizyoluyla yapılan lojistik faaliyetlerde navlun bedeli her iki ülke içinde 1500 Euro'dan başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır. Eğer sizde Gabon Cumhuriyeti ile çalışıyor ve bu ülkeden mal getirip bu ülkeye mal gönderiyorsanız yazımızı çok iyi okuyup Gabon Nakliye Fiyatları seçiminde fiyat önerimizi dikkate alarak seçim yapmalısınız.

Gabon Limanları
  • Libreville
  • Owendo
  • Port Gentil

 

Daha Fazla
İçerik

×