Senegal Nakliye Firmaları

Senegal Nakliye Firmaları

Afrika ülkelerinin gelişmemiş olması ve yoksulluk seviyesinin yüksek olması çeşitli ithalat ve ihracat ihtiyaçlarını beraberinde getirir. Bu tarz yoksul ülkelere hizmet sağlamanın çeşitli avantajları bulunur. Senegal ülkesi de bu ülkelerin başında gelen Afrika ülkelerinden biridir. Fransız sömürgesi olması nedeniyle ana dili Fransızca olan Senegal yoksul Afrika ülkelerinin başında gelir. Bu tarz ülkelerden ürün almak ve getirmek oldukça önemli olacaktır. İş gücünün ve ürünlerin ucuz olması kâr marjını arttırır. Aynı şekilde ülkemizden Senegal içerisine çeşitli hizmetlerinin verilmesi de bazı avantajları beraberinde getirir. Güzergah veya rota olarak karayoluna uygun olmayan biçimde karşımıza çıkar.

Bu nedenle havayolu taşımacılığı veya denizyolu taşımacılığı tercih edilmelidir. Taşınan ürün gruplarına göre de seçim yapmak önemli tercihlerden biridir. Özellikle tercih edilecekse veya tekerlekli araçlar ile ilgi nakliye yapılacaksa ro – ro taşımacılığı tercih edilmelidir. Bilindiği üzere tekerlekli araçların veya taşıtların gemiler aracılığıyla ile taşındığı uluslararası lojistik hizmet yöntemlerinden birisi de ro – ro taşımacılığıdır. Senegal nakliye firmaları arayışı olan şirketler için Ada Lojistik kolay ve pratik çözümler sunar. İstediğiniz sermayeye ve yönteme göre dünyanın herhangi bir ülkesine lojistik destek sağlamak mümkün olacaktır. Bu sayede uluslararası itibar kazanımı ve yüksek gelir elde edimi söz konusudur. Kâr marjinin yüksek olması şirketlere çok daha fazla gelir imkanı sunan oluşumlardan biridir.

Senegal Nakliye Fiyatları

Afrika'nın batısında yer alan renkli bir ülke olan Senegal dünya genelinde oynayan iyi futbolcuları sayesinde sağladığı futbol başarıları, yılda bir kez yapılan dünyanın en zor rallisi olarak nitelendirilen Dakar rallisi haricinde özellikle Latin Amerika kıyılarına en yakın deniz limanlarının bulunması sebebiyle ticaret açısından da oldukça aktiftir. Bu ticari aktiflik Senegal'i diğer Afrika ülkelerinden kolayca ayrıştırmaktadır. Çünkü Amerika kıtalarına yapılan ticaret bir ülkenin kalkınmasında çok önemli faktördür. Dakar şehrinin büyüklüğü ve deniz kıyısında güzel bir limanı bulunması Senegal'in büyük bir avantajıdır. Bizim ülkemizde Senegal ile direk ticari ve lojistik ilişkilerde bulunduğu gibi Senegal'in özellikle Dakar limanını Brezilya, Uruguay, Şili gibi Latin Amerika ülkelerine açılan bir kapı olarak görmektedir. Bu sebeple Senegal'e sık sık nakliye işlemleri yapılmakta bu da Senegal Nakliye Fiyatlarını oldukça ucuzlatmaktadır. Ayrıca Afrika kıtasına ulaşmakta bir basamak olan Senegal ile yapılan siyasi ve ticari anlaşmalarla bürokratik sorunlar çözülüp lojistik faaliyetler güvenli ve kolay hale getirilmiştir. Bu da düşünüldüğü üzere yine fiyatlara pozitif yönde etki etmiştir.

Senegal nakliye fiyatları ne kadar olmaktadır?

Senegal yukarıda bahsettiğimiz gibi Afrika'nın büyük liman şehirlerinden Dakar'a sahip olan bir ülkedir. Bu sebeple ülkemiz ile bu ülke arasında yapılan bütün lojistik faaliyetler nakliyesiyle olmaktadır. Ülkeler arası sağlam sözleşmeler ve iyi siyasi ilişkiler vardır. Bu sebeple limanda bekleme, güvenlik riskleri gibi bürokratik sorunlar nakliye işlemlerinde çok olmamaktadır. Denizyolu nakliyesini gemi türü, malzeme türü ve çeşidi, geminin çıkış ve varış noktası ve teslim süreleri gibi lojistik sebepler harici başka sebepler etkilememektedir. Ayrıca büyük firmaların Senegal'i bir ara durak noktası olarak görmesi ve sık sık bu ülke ile lojistik faaliyette bulunması da Afrika'ya yapılan diğer işlemlerine göre Senegal Nakliye Fiyatlarını ucuzlaştırmaktadır. 2023 yılı itibariyle Senegal'den Türkiye'ye gönderilen ticari mallar için navlun bedeli 3000 Euro'dan Türkiye limanlarından Senegal limanlarına gemilerle gönderilen ticari mallar için navlun bedeli 2500 Euro'dan başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır.

Senegal Limanları
  • Dakar
  • Kaolack
  • Lyndiane
  • M'Bao Oil Terminal
  • Ziguinchor

Daha Fazla
İçerik

×