Özbekistan Nakliye Firmaları

Özbekistan Nakliye Firmaları

Özbekistan ile Türkiye'nin arasında bulunan çeşitli anlaşmalardan dolayı oldukça yakın bir bağ bulunur. Özbekistan, Türkmenistan ve Kazakistan gibi ülkeler Türk ülkeleri kapsamında olması nedeniyle dostane ilişkiler ile karşımıza çıkar. Bu nedenlerden dolayı Özbekistan nakliye firmaları yaygın talep gören oluşumlardan biridir. Özbekistan Hazar gölü doğusunda bulunan ülkelerden biridir. Asya ülkelerinden olması nedeniyle Asya pazarı için önemli bir jeopolitik konuma sahiptir. Kurumumuz Ada sayesinde istenilen lojistik hizmeti alabilirsiniz. Genellikle Özbekistan ve Türkiye arasında taşımacılığı yaygın biçimde tercih edilmektedir. Deniz imkanlarının Özbekistan ve Türkiye rotası arasında pek fazla kullanımı mümkün değildir. Bu nedenle tercih olarak havayolu taşımacılığı veya karayolu taşımacılığı tercih edilmelidir.

Havayolu taşımacılığı uçak ile yapılması nedeniyle birçok olumlu yanları bulunur. Bu avantajların başında hız ve süratli taşıma olanakları gelir. İkinci olarak ufak boyutta ve küçük hacimde bulunan ürünlerinde taşınmasına imkan sağlanır. Bu durum özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için büyük fırsat kapısı sunar. Her firma hizmetlerinden yararlanırken aşırı ürün nakliyesi yapacak güçte bulunmaz. Havayolu taşımacılığı prosedürler açısından denizyoluna göre daha kolay işlem hacmine sahiptir. Yapılması gereken işlemler ve evrak takibi daha basit şekilde bulunur. Buda havayolu taşımacılığının faydalı yanlarından biridir. Ayrıca günümüzde yüzlerce havayolu firmasının olması nedeniyle tercih sayısının da yüksek olmasını tetikler. Değişik markaların olması seçim yapma imkanı doğuracaktır.

Özbekistan Nakliye Fiyatları

Türk ve Türkmen dostluğu deyince ilk sırada saydığımız dost ve kardeş ülkelerin başında Özbekistan gelmektedir. Orta Asya'nın doğal güzellikleriyle incisi konumunda bulunan Özbekistan gücünü yer altı kaynaklarından alan sağlam ekonomisiyle de günden güne büyümektedir. Bu büyüme de Türkiye ile olan ticari faaliyetlerin de katkısı vardır. Hatta bu ticari faaliyetler iki dost ülkenin de gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. Özbekistan ile aramızda kurulduğu ilk günden beri ticari ve lojistik faaliyetler mevcuttur. Siyasi olarak da dost ülkelerden olduğumuz için gümrük konularında iki taraflı iyi niyet vardır. Bu iyi niyet neticesinde Özbekistan Nakliye Fiyatları yılın her döneminde çok düşüktür.

Özbekistan ile olan lojistik faaliyetlerimiz hangi yöntemle yapılmaktadır?

Özbekistan Orta Asya'da yer alan büyük bir ülkedir. Ancak Asya kıtasının ortasında yer aldığı için deniz ya da okyanus gibi büyük sulara yakınlığı ve limanı bulunmamaktadır. Bu sebeple ülkemiz ile Özbekistan arasında yapılan ticari faaliyetler genellikle nakliyesi şeklinde olmaktadır. Ayrıca ülkemizin ve Özbekistan'ın gelişmiş havayolu şirketleri bulunması sebebiyle de havayolu türü de Özbekistan ile ülkemiz arasındaki lojistik faaliyetler için tercih edilmektedir.

Özbekistan Nakliye Fiyatları karayolu nakliyesiyle olunca ne kadardır?

Ülkemizden Özbekistan'a diğer dost ülkemiz Azerbaycan üzerinden gün içerisinde yüzlerce tır ve kamyon gitmektedir. Bu sebeple karayolu nakliyesi konusunda ülkemizde uzmanlaşmış birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar bu işi sürekli yaptıkları için alanında uzmanlaşmışlardır. Bu uzmanlıkta daha kaliteli ve ucuz nakliye işlemlerini olası kılmıştır. Bu sebeple Özbekistan Nakliye Fiyatları diğer fiyatlarına göre daha düşüktür. Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi iki ülkenin dost olması ve siyasi birlikteliklerinin kuvvetli olması gümrük açısından sorunlar çıkarmayacağı için bu işlerin daha hızlı ve daha kolay olmasını sağlayacaktır. Sonuç olarak 2023 yılı itibariyle ticari mallar için karayoluyla yapılan nakliye işlemleri Özbekistan'ın başkenti Taşkent'ten İstanbul'a 3500 Euro'dan Türkiye'nin en büyük kozmopolit şehri İstanbul'dan Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e 3000 Euro'dan başlayan fiyatlarla fiyatlandırılmaktadır. Bu sebeple Özbekistan ile ticari ilişkileriniz varsa bu fiyatları dikkate almalısınız.

Özbekistan Limanları

Özbekistan limanları kıyısı olmadığından dolayı ülkede limanları bulunmamaktadır.Komşu ve diğer sınırlarına yakın ülkelerden ile ticareti yapmaktadır.

 

Daha Fazla
İçerik

×