Malezya Nakliye Firmaları

Malezya Nakliye Firmaları

Malezya nakliye firmaları popüler olan hizmet arayışlarından biridir. Bu arayışlara yanıt olarak Ada yanıtı verilmektedir. İstenilen her türlü lojistik desteği pratik ve kolay şekilde verilir. Kurumumuz konusunda oldukça tecrübeli şirketlerin başında gelir. Malezya ülkesi Asya kıtası için oldukça önemli bir yere sahiptir. Çin ile yakınlığı nedeniyle Malezya içerisinde ticari girişimlerde fazladır. Günümüzde birçok elektronik üründe Made in Malezya damgasına rastlarız. Bu durumun temel nedeni üretim ve ticaret açısından Malezya'da yaşanan gelişmelerdir. Ülkelere göre lojistik hizmeti yöntemleri de firmaları tarafından değişkenlik göstermektedir. Malezya ülkesi genellikle havayolu ve denizyolu taşımacılığı için uygunluk bulunan ülkelerin başında gelmektedir.

kurumların istekleri doğrultusunda hareket ederek lojistik hizmeti verir. Ada Lojistik sizin istediğiniz şekilde taşımacılık yöntemini kullanarak yardımcı olmaktadır. Genellikle taşımacılığı sık sık tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni daha uygun ve hesaplı şekilde karşımıza çıkar. Karayolunun daha ucuz olduğu düşünülse de aslında denizyolu çok daha uygundur. Çünkü denizyolu taşımacılığı sırasında yük gemileri binlerce sayıda bulunan konteyner sayesinde taşıma işlemini sağlar. Konteyner taşımacılığı adı verilen bu yöntem sayesinde milyonlarca ürünün tek seferde taşınma olanağı bulunur. Denizyolunun hesaplı olmasının haricinde bazı negatif yanları veya dezavantajları bulunur. Bu dezavantajların başında zaman kavramı gelir. Denizyolu sırasında yapılan taşıma işlemi diğer yöntemlere nazaran daha uzun sürmektedir.

Malezya Nakliye Fiyatları

Malezya uzak doğu Asya'da bulunan küçük bir ada ülkesidir. Malezya'nın dini İslam'dır ve Türkiye ile birçok alanda iş birliği yapılmaktadır. Malezya yüz ölçümü olarak küçük bir ülke olsa da nüfus yoğunluğu ve ekonomik büyüklük olarak Dünya'nın sayılı ülkelerindendir. Türkiye ile birçok iş birliği bulunan Malezya'nın ülkemizin de içinde bulunduğu birçok uluslararası siyasi ve ticari topluluğa üyedir. Bu da başta ülkemizle yapılan ticari faaliyetler konusunda hem ülkemize hem Malezya'ya oldukça fazla imkânlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Malezya'nın coğrafi konumu sebebiyle ülkemizden karayoluyla hiç ulaşım yöntemi bulunmamaktadır. Malezya ile yaptığımız nakliye işlemleri çoğunlukla denizyolu nakliyesi olmakla beraber yer yer havayolu nakliyesi de kullanılmaktadır. Malezya ayrıca bizim dost ülkelerimizdendir. Yangın, deprem, savaş gibi her türlü musibette her zaman yanımızda ilk olan ülkelerdendir. Bu sebeple Malezya pazarına çalışan Malezya Nakliye Fiyatlarını belirlerken aramızda bulunan ticari anlaşmaları da dikkate alarak oldukça düşük tutmaktadırlar. Ayrıca bürokratik engeller ve siyasi müdahaleler çok az olması sebebiyle bu fiyatlarda dalgalanmalar ve dengesizlikler çok olmamaktadır.

Malezya Nakliye Fiyatları Ne Kadardır?

Malezya ülkemize çok uzak deniz aşırı olan bir ada ülkesidir. Deniz aşırı olması sebebiyle Malezya'ya yapılan nakliye işlemler çoğunlukla denizyolu ve ya havayolu nakliyesi şeklinde olmaktadır. Ülkemizde bulunan uluslararası firmalar deniz aşırı ülkelere nakliye işlemi yapmakta ustalaştıkları ve Malezya'yla iki tarafı da koruyan ticari anlaşmalar kuvvetli olduğu için Malezya ile aramızda yapılan nakliye işlemleri bu kadar uzak ülkelere göre daha ucuz ve daha sağlıklı olmaktadır. Yine bütün nakliye faaliyetlerinde olduğu gibi gemi ve yük türleri, çıkış ve varış noktası ve termin ve teslim süreleri denizyolunda belirlenen nakliye fiyatlarını oldukça etkilemektedir. 2023 yılı itibariyle Malezya'dan Türkiye'ye yapılan ticari işlemlerde navlun bedeli 1500 Euro'dan Türkiye'den Malezya'ya yapılan ticari işlemlerde navlun bedeli 1200 Euro'dan başlamaktadır. Gördüğünüz gibi diğer deniz aşırı ülkelere göre oldukça uygun olan Malezya Nakliye Fiyatları Malezya ile ticari ilişkilerde bulunuyorsanız lojistik maliyet kalemleriniz için oldukça fayda sağlamaktadır.

Malezya Limanları

Penang,Liman Klang,Johor Bahru,Kuantan,Bintulu

Daha Fazla
İçerik

×