Çin Nakliye Firmaları

Çin Nakliye Firmaları

Çin nakliye firmaları en önemli ve hizmetlerinden birini sağlar. Bunun nedeni Çin ülkesinin dünya üzerinde etkin rol oynamasıdır. Bilindiği üzere Çin ülkesi yüz ölçümü olarak geniş yer kaplayan ülkelerin başında gelir. Dünya nüfusunun neredeyse 5'te 1'i kadar kişinin Çin içerisinde yaşaması söz konusudur. Buda Çin ülkesinin ticari olarak çok önemli bir pazar haline gelmesine neden olur. Günümüzde birçok ticari ürünler Çin'den gelen veya Çin'e giden lojistik ürünlerdir. Çin Pazarını güçlü kılan diğer oluşumlar ise e-ticaret firmalarının fazla olmasıdır. Amazon, Alibaba express, Shopify gibi firmaların birçoğu Çin üzerinde efektif şekilde hizmet verir. Uluslararası şekilde e-ticaret hizmeti veren kurumlar için Çin pazarına açılmak ve oradan ürün almak oldukça önemlidir. Aynı şekilde tersi işlemlerde de ürün satışı yaparak gelir elde etmek mümkün olacaktır.

Çin nakliye firmaları arayışında bulunan kişiler için Ada Lojistik gereken her türlü desteği sunar. Çin ülkesine lojistik destek alacak kişiler diğer ülkelere göre daha şanslıdır. Çünkü Çin ile ilgili taşımacılığı, havayolu taşımacılığı gibi yöntemler fazla şekilde kullanılır. Çıkan sayısı ve sefer sayısının fazla olması nedeniyle Çin ülkesine ihracat ve ithalat yapmak çok daha kolaydır. Denizyolu taşımacılığı yapmak isteyen bireyler liner taşımacılık yöntemini tercih edebilir. Bu yöntemde belli bir güne ve saate göre hareket edilir. Rota ve geminin kalkış saatleri aylar öncesinden planlı şekilde hareket edilerek nakliye işlemleri yapılır. Ada Lojistik üzerinden konu ile ilgili detayları alabilirsiniz.

Çin Nakliye Fiyatları

Çin, ekonomisi son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya ile yarışır hale gelen çok büyük ve global bir ticaret merkezi haline geldi.  Büyük firmalara ev sahipliği yapan Çin ayrıca lojistik konusunda da ilerledi. Ülkemizde olduğu gibi bütün dünya da bir fenomen olan Çin Malı deyimi Çin'in ticari büyüklüğünü bizlere göstermektedir. Çin ticari mallarını son teknolojiyle donatılmış büyük limanlar ve uluslararası yarım asırlık deneyimi sahip büyük lojistik firmalarıyla gerçekleştirmektedir. Ayrıca son yıllarda yaptığı teknoloji ve internet atılımıyla akıllı limanlar dahi ortaya çıkarıp insan hatasını minimize etmek için bütün limanlarında robotlar ve programlar dahi kullanmaya başlamıştır. Bu sayede Çin son yıllarda yaptığı atılımların meyvelerini çabucak toplamaya başlamış ve Dünya genelinde ticaret hacmini çok fazlalaştırmıştır. Türkiye'de bu yeni Çin ile belirli ticari ve siyasi anlaşmalar yaparak Çin'in bu yükselişinden fayda sağlamaya çalışmaktadır. Yukarıda da dediğimiz gibi yıllardır Çin ile ticaret yaptığımız için Çin malları ülkemize çok sık gelmektedir. Bu kadar çok lojistik ilişki sonrası da ülkemizde Çin Nakliye Fiyatları oldukça ucuz olmaktadır.

Çin'e karayolu nakliyesi yapılmakta mıdır?

Çin bahsettiğimiz üzere teknolojik ve büyük limanlara sahiptir. Bu sebeple ülkemiz ile Çin arasında olan ticari işlemler için lojistik faaliyetleri genellikle denizyolu nakliyesiyle olmaktadır. Ancak Çin ile ülkemizin bağlantısı da vardır. Bu da karayolu nakliyesini de ön plana atmaktadır. Karayolu nakliyesinde tır göndermek ile beraber son yıllarda Çin'e kadar olan bütün ülkelerden de geçmek suretiyle demir yolu inşaatı başlatılmıştır. Burada amaç Çin mallarını karayolu nakliyesi yaparak tren yardımıyla Türkiye üzerinden Avrupa'ya sokmaktır. Tabi ki bu da Çin ile Türkiye arasındaki lojistik faaliyetleri geliştirecektir. Ayrıca bugünlerde çoğunlukla denizyoluyla yapılan taşımacılık işlemleri tren ile daha az maliyetli olacağı için karayolu taşımacılığına kayacaktır.

Çin nakliye fiyatları ne kadardır?

Çin Nakliye Fiyatları, Çin'den Türkiye'ye yapılan ticari işlemler için kullanılan denizyolu nakliyesin de en az 1900 Euro'dan Türkiye'den Çin'e yapılan ticari işlemler için kullanılan denizyolu nakliyesindeyse en az 2000 Euro'dan başlamaktadır.

Çin Limanları

Dünya limanları listesindeki ilk 10 limandan 7'si Çin'dedir. Çin'de Hong Kong, Dalian, Fuzhou, Guangzhou, Yantai, Zhanjiang, Haikou, Huangpu, Qingdao, Qinhuangdao, Shanghai, Shantou, Tianjin, Xiamen, Lianyungang, Nanjing, Nantong, Ningbo, Xingang, limanları bulunur.

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×