Portekiz Nakliye Firmaları

Portekiz Nakliye Firmaları

Portekiz nakliye firmaları arayışı olan kişiler Ada sayesinde istenilen her türlü ihtiyacını giderebilir. Portekiz ülkesi dünya üzerinde önemli konuma sahiptir. İspanya ile komşu olan ülke taşımacılığında öncü olan ülkelerden biridir. Özellikle 17. Yy başlarından itibaren Marco Polo ile süregelen günümüze kadar gelmiştir. Ülkemiz üzerinden havayolu taşımacılığı ve denizyolu taşımacılığı olarak Portekiz'e yapılabilir. Denizyolu taşımacılığı denince akla gelen ilk yöntem taşımacılığıdır. Konteyner gemilerinin yaptığı taşıma işleminde binlerce konteyner ve tonlarca ağırlık taşınır. Denizyolu taşımacılığı karayoluna göre daha pahalı gibi görünse de aslında daha ucuzdur. Çünkü bir gemi ile binlerce ton ağırlığında ürün aynı anda farklı yerlere taşınabilir.

Karayolunda ise belli miktarda ürünün taşınması nedeniyle oranlama yapılması halinde denizyolu çok daha ucuza gelecektir. Denizyolu taşımacılığı kullanılırken bazı dezavantajlarda bulunmaktadır. Bu dezavantajların başında gemi ile taşıma işlemlerinin daha uzun sürmesidir. Çünkü gemiler birçok limana ve alana uğrayan araçlardır. Rota sebebiyle dünyanın çeşitli ülkelerine uğrayarak uzun yolculuk karşımıza çıkar. Ayrıca gemilerin kalkması için belli bir sayının tamamlanması ve ürün yeterliliğinin olması gerekir. Bu nedenle lineer taşımacılık adı verilen sistemin kullanılması daha mantıklı olacaktır. Gemilerde kalkış saatinin, rotanın aylar öncesinden planlandığı sisteme lineer taşımacılık adı verilir. Ada Lojistik sayesinde Türkiye ile Portekiz arasında her türlü nakliye ihtiyacınızı gidermeniz mümkün.

Portekiz Nakliye Fiyatları

Denizcilik deyince akla gelen ilk ülkelerden olan Portekiz, bu geleneğini ticarete de aktararak lojistik faaliyetlerde çok ileri de bir ulus olmuştur. İspanya'nın komşusu olmasının yanı sıra tarih sahnesinde özellikle Amerika kıtalarının keşfinde önemli rol alan Portekiz limanlar konusunda da dünya genelindeki diğer ülkelere göre başka noktalardadır. Yeni teknoloji limanları ve gümrük sistemleri bulunan Portekiz'in Avrupa Birliği'nin denizyoluyla yapılan ticaretlerinde Amerika kıtalarına açılan kapısı olması da ekonomisini oldukça sağlamlaştırmaktadır. Ülkemiz ile Portekiz yıllar boyunca konum olarak uzak bulunsa bile sürekli siyasi ve ticari etkileşimde bulunmuştur. Günümüzde hala birçok ticari faaliyette bulunduğumuz Portekiz ile bu faaliyetlere istinaden lojistik işlemleri de çok gerçekleştirmekteyiz. Lojistik işlemlerin fazlalığı ve karşılıklı köklü firmaların bu işte olması sebebiyle de Portekiz Nakliye Fiyatları oldukça ucuzdur. Ayrıca Avrupa Birliği standartlarının kullanılması da bizim ve bu ülke arasındaki lojistik faaliyetlerin daha kolay ve ucuz olmasını sağlamaktadır.

Portekiz Nakliye Fiyatları ne kadardır?

Portekiz yukarıda da bahsettiğimiz gibi büyük liman şehirlerine, güçlü gemicilik ve denizcilik teknolojilerine ve ileri seviye gümrük kültürüne sahip bir ülkedir. Ayrıca Avrupa Birliği'nde bulunmasına istinaden bu birliğin standartları ve yasalarına göre ticaret yapıyor olması Portekiz ile girdiğimiz bütün lojistik münasebetleri kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bürokratik olarak da Portekiz ile sorunumuzun olmaması ve Portekiz kara sularının dünyanın en güvenli kara sularından olması sebebiyle Portekiz Nakliye Fiyatlarını belirlerken bu fiyatları oldukça düşük tutmaktadırlar. 2023 yılı itibariyle Portekiz'in büyük liman kentlerinden Türkiye'nin İstanbul şehrine navlun bedeli 2000 Euro'dan Türkiye'nin Akdeniz Kıyısında bulunan liman kentlerine 1850 Euro'dan başlayan fiyatlarla olmaktadır. Ayrıca Türkiye'den Portekiz kıyılarına giden gemilerin navlun bedelleri 2500 Euro'dan başlamaktadır. Eğer sizler Portekiz ile yakın ticari ilişkiler içerisinde olup bu ülkeden ithalat ve ihracat yapıyorsanız bahsettiğimiz fiyatları dikkate alabilirsiniz. Ayrıca bu fiyatları firma seçiminde kullanıp kendiniz için en düzgün, kaliteli ve güvenilir firmayı en doğru fiyata seçme imkânına sahip olabilirsiniz. Bu sebeple makalemizi okumadan ve araştırma yapmadan nakliye işlemlerine adım atmayınız.

Portekiz Limanları

    Aveiro, Funchal (Madeira AdaLARI:), Horta (Azores), Leixoes, Lisbon, Porto, Ponta Delgada (Azores), Praia da Vitoria (Azores), Setubal, Viana do Castelo

    Daha Fazla
    İçerik

    ×