Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmalar

Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmalar

Bir yerden bir yere daima akmayan, kokmayan, bozulmayan, zarar görmeyen ve tehlikesiz maddeler göndermeyebiliriz. Özellikle ticari malların çoğu genellikle yangın tehlikesi, patlama tehlikesi ve kimyasal tehlikeler içeren maddelerdir. Bu sebeple bizlerde bazı durumlarda tehlikeli maddeler göndeririz. Bu gönderimleri yaparken dikkat etmemiz gereken tek şey alanında uzmanlaşmış ve taşımak için gerekli bütün belgelere sahip Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmaları tercih etmeliyiz. Ülkemizde tehlikeli madde taşımacılığı için gerekli belgeleri almış, personelini sürekli bu yönde eğiten ve araçlarında tehlikeli madde taşıyabilmek için gerekli değişiklikleri yapan birçok firma mevcuttur. Bu firmalar ister için gönderin ister için gönderin tehlikeli bütün ürünlerinizi seçeceğiniz , ve nakliye yöntemleriyle hızlı, güvenilir ve kaliteli bir biçimde taşıyacaktır.

Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmalar Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmalar

Tehlikeli Madde Nakliyesinde Hangi Belgeler Gereklidir?

Tehlikeli madde taşıyan firmalarında taşıma esnasında ve öncesinde bazı belgeleri bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeler şunlardır; özel olarak düzenlenen taşıma evrakı, sürücü eğitim sertifikası (SRC5), araçta görevli her personel için resimli kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), taşımacı tarafından sürücüye verilmek üzere hazırlanan yazılı talimat, birden fazla modla taşınan tehlikeli yükler için “Çok Modlu Tehlikeli Mal Taşıma” Formu, “ADR” uygunluk belgesi, ilgili/yetkili mercilerden alınmış taşıma izin belgesinin fotokopisi ve yapan taşıtlara ait “Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası” poliçesidir.

Ülkemizde tehlikeli madde nakliye yapan firmalar kimlerdir?

Ülkemiz açısından hem sayı bakımında hem kalite bakımından çok ileridedir. Bunun sebebi ülkenin coğrafi konumu itibariyle Asya ve Avrupa'yı bağlıyor oluşu ve yıllardır ticaret ile uğraşıyor oluşumuz da gösterilebilir. Ticaretle uğraşmamıza istinaden de bolca tehlikeli madde de taşırız. Bu sebeple ülkemizdeki hemen hemen her da tehlikeli madde taşımacılığı yaparlar. Tehlikeli Madde Nakliyesi Yapan Firmalara örnek olarak yetki belgelerini tamamlamış, önlemlerini doğru şekilde almış, personelini bu konu hakkında iyi eğitmiş ve araçlarını bu yönde seçmiş bütün firmalar gösterilebilir.

Daha Fazla
İçerik

×