Ukrayna Nakliye Firmaları

Ukrayna Nakliye Firmaları

Ukrayna dünya üzerinde önemli alana sahip ülkelerden biridir. Çeşitli doğal kaynakları ve nüfus popülasyonu sebebiyle ticari olarak yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Ukrayna nakliye firmaları çeşitli Türk kurumlar tarafından ilgi görmektedir. Ada sayesinde Ukrayna üzerine istediğiniz her türlü uluslararası lojistik hizmetini sağlayabilirsiniz. Ancak 2022 senesinde Rusya ve Ukrayna arasında dev savaş çıkmıştır. Rusya'nın başlattığı bu savaş dünyanın çeşitli ülkelerinden tepkilere yol açmaktadır. Bu nedenle Ukrayna içerisinde oldukça karışık ve sıkıntılı durumlar görülür. Halkın zor günler geçirdiği savaş hali nedeniyle uluslararası lojistik hizmetleri pek güvenli değildir.

Bu nedenle zorunluluk bulunmuyor ise keyfi bir durum söz konusu ise Ukrayna lojistik hizmetleri savaşın bitimine kadar ötelenmelidir. Fakat eğer zorunlu durumlar bulunuyor ise Ada Lojistik sizlere bu konuda da yardımcı olacaktır. Ukrayna halkının birçok temel ürün gereksinimi bulunur. Bu nedenle kaos olsa da ticari olarak elverişli bir Pazar haline gelmiştir. Her güzel şeyde olduğu gibi belli risklerin olması da yatırımcıları tedirgin edebilir. Ukrayna üzerine karayolu taşımacılığı pek fazla tercih edilmez. İmkanlar dahilinde ise havayolu taşımacılığı yaygın şekilde kullanılır. Ancak bu durum savaş nedeniyle zorlu şekilde yapılacağı için denizyolu taşımacılığı da kullanılabilir. Burada mesuliyet ve karar tamamen yatırımcı kişilere aittir. Lojistik hizmet almak isteyen kişiler Ukrayna pazarına giriş yaparken bazı riskleri göz önünde bulundurarak hareket etmelidir.

Ukrayna Nakliye Fiyatları

Ukrayna ile aramızda yıllardan beri süre gelen bir etkileşim bulunmaktadır. Bu etkileşim siyasi olduğu gibi ticari ve lojistiktir de. Ticari ilişkilerimiz bize nakliye fırsatları da çıkarmaktadır. Ancak Ukrayna'nın şu an savaşta olması ve Rusya'nın özellikle Karadeniz'den gelen mallar için Ukrayna limanlarına geçit vermemesi sebebiyle lojistik faaliyetleri oldukça aksamakta ve hatta neredeyse sıfıra inmiş bulunmaktadır. Ayrıca Ukrayna'nın ekonomisinin de durağanlaşması , karayolu ve ya havayoluyla yapılan nakliye işlemlerinin hepsini de fazlasıyla aksatmış bulunmaktadır. Bu sebeple 2023 yılı itibariyle Ukrayna Nakliye Fiyatları ya oldukça yüksek ya da çoğu firmanın gitmemesi sebebiyle belirsizdir.

Ukrayna Rusya tarafından abluka altına alınmadan önce Ukrayna ile Türkiye arasında yoğun iş trafiği ve ticaret bulunmaktaydı. Savaş esnasında bu ticaret devam ediyor olsa da Ukrayna'nın durumundan ötürü oldukça azaldı. Fakat geçmiş yıllar ticaret açısından çok verimliydi. Ticaretin verimli olması demek de lojistik faaliyetlerin üst düzeyde olması demektir. İhracat ve ithalat gibi ticari faaliyetlerde kullanılan denizyolu, karayolu ve havayolu nakliyeleri geçmiş yıllarda Ukrayna ve Türkiye arasında oldukça sıktı. Bürokratik engeller bulunmadığı ve alanında uzmanlaşmış köklü firmalar tarafından yapıldığı için sorunsuz ve ucuz bir şekilde ilerlemekteydi. Yine de savaş Ukrayna ile ülkemiz arasında olan ticareti ve lojistik faaliyetleri yavaşlatmış olsa da yine de ülkemizden belirli dönemlerde ticari mallar için nakliye işlemleri yapılmaktadır.

Ukrayna nakliye fiyatları 2023 yılında ne durumda?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ukrayna'da Rusya savaşı olması, belirsizlikler ve riskler içermesi sebebiyle lojistik faaliyetler çok zor durumda gerçekleşmektedir. Bu sebeple bu risklerin ve belirsizliklerin farkında olan firmalar nakliye işlemlerini askıya almış durumdalar. Ancak devlet izinleriyle nakliye işlemlerine devam eden firmalar bunlar için çok yüksek fiyat talep etmekte ve fiyat listeleri yayınlamamaktadır. Göndermek istediğiniz malları belirlediğiniz de sizler bu firmalarla iletişime geçip 2023 yılı için Ukrayna Nakliye Fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bu fiyatları öğrenmenizi müteakip  güvenlik konusunda endişeleriniz aşabilirseniz ülkemizden Ukrayna'ya dilediğinizce nakliye işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ukrayna Limanları

Berdyansk, Illichivsk, Izmayil, Kerch, Kherson, Kiev, Mariupol, Mykolayiv, Odessa, Reni, Sevastopol

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×