ABD Nakliye Firmaları

ABD Nakliye Firmaları

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en güçlü devletlerinden biridir. Hatta en gelişmiş ve en güçlüsü tabiri pekte yanlış olmaz. Bütün dünyaya hakim olan ABD ticaret bakımından ve destek açısından büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ABD nakliye firmaları ülkemizde aranan desteklerden biridir. Ada Lojistik sayesinde Amerika Birleşik Devletlerine istediğiniz her türlü nakliyeyi hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Amerika'nın bu denli popüler olmasının bir diğer nedeni çeşitli e-ticaret firmalarının varlığıdır. Dünya üzerinde milyarlarca gelire ve ürüne sahip olan Amazon, Shopify, Alibaba express gibi kurumların birçoğu Amerika üzerinden hizmet verir.

Bu firmalar üzerinden satış veya ticaret yapan kişiler için hizmet oldukça önemlidir. Amerika'nın para biriminin Dolar olması kazancın Dolar üzerinden oluşmasına vesile olur. Bu nedenle Türk yatırımcıları için daha yüksek gelir elde etme olanağı karşımıza çıkar. Amerika Birleşik Devlerine nakliyeciler genelde pek çalışmazlar karayolu taşımacılığı hiç olmadığı için denizyolu taşımacılığı ile yapıldığından daha çok Asya ve Avrupa hattına çalışırlar. Amerika Birleşik Devletlerine uluslararası lojistik yapmak için her ulaşım yöntemi kullanılamaz. Amerika kıta olması nedeniyle karayolu taşımacılığı imkansız olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle denizyolu taşımacılığı veya havayolu taşımacılığı tercih edilmektedir. Taşınan ürün ve aciliyet durumuna göre seçim yapmak çok daha mantıklı olacaktır. Eğer hızlı ve acil durum söz konusu ise havayolu sayesinde uçaklar tercih edilmelidir. Fakat süre konusunda esneklik olması halinde denizyolu ile gemiler kullanılmalıdır. Ada Lojistik üzerinden konu ile ilgili bilgi ve detaylara hakim olabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Nakliye Fiyatları

Amerika Birleşik Devletleri dünya ekonomisinin lokomotifi olarak nitelendirilebilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde Dünya'nın dört bir yanına deniz, kara ve havayolu benzeri her türlü yöntemiyle haftanın yedi günü günün yirmi dört saati sürekli nakliye işlemi yapılır. Yani Amerika Birleşik Devletleri Dünya'nın en gelişmiş ekonomisi ve sürekli yaşayan limanları, yolları ve havalimanlarıyla Dünya'nın en canlı ticaret merkezidir. Bu kadar revaçta bir ticaret merkezi olmasının yanında NATO'nun kurucu üyesidir de. Bu sebeple başta NATO ülkesi olmamız sebebiyle, birçok hammaddemizi Amerika'dan ithal etmemiz, Amerika'ya sürekli olarak ticaret yapmamız gibi nedenlerden de Amerika'yla çokça lojistik faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. Amerika Birleşik Devletleri'nin çok kuvvetli mevcuttur. Bu firmalar aynı zamanda Türkiye'de de şube açtıkları için Amerika Birleşik Devletleri Nakliye Fiyatları oldukça ucuzdur. Ayrıca bu firmalar oldukça deneyimli, köklü ve Amerika menşeili oldukları için Amerika ile yapılan lojistik faaliyetlerde bürokratik engeller oluşmamaktadır. Bu sebeple de Amerika Türkiye arasında nakliye fiyatlarında çok büyük dalgalanmalar meydana gelmemektedir.

Amerika Birleşik Devletleri için nakliye ücretleri ne kadardır?

Ülkemizin en çok ticari faaliyette bulunduğu ülke Amerika'dır. Amerika ile bu sebeple çokça lojistik faaliyette de bulunuruz. Denizyoluyla, karayoluyla ve havayoluyla yapılan bu nakliye işlemleri yapan firmalar Amerikan menşeili ve köklü oldukları için oldukça düşüktür. Ayrıca NATO standartlarına göre ticaret ve lojistik faaliyetler gerçekleştirmemiz sebebiyle nakliye işlemleri oldukça düzenli ve kolaydır. Ülkemizde genellikle nakliye işlemleri için Euro kullanılmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri bütün ticari işlemlerde olduğu gibi nakliye işlemlerinde de dolar kullanılmaktadır. Amerika'dan Türkiye'ye 2023 yılı itibariyle deniz yoluyla yapılan nakliye işlemleri 500 Amerikan Doları'ndan Türkiye'den Amerika'ya yapılan nakliye işlemleri yine 500 Amerikan Doları'ndan başlamaktadır. Ancak bu söylediğimiz Amerika Birleşik Devletleri Nakliye Fiyatları taban fiyatlardır ve yükün çeşidi ve boyutu, malların teslim süresi ve başlangıç ve varış noktasına göre değişmektedir. Bu sebeple Amerika'ya ya da Amerika'dan nakliye işlemi gerçekleştirecekseniz hiç çekinmeden köklü firmalardan kurumumuzu seçip istediğiniz malları istediğiniz yüklerde gönderip alabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Limanları

Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük limanı Los Angeles Limanı'dır. Diğer limanları da  Anchorage, Baltimore, Boston, Charleston, Honolulu, Houston, Chicago, Prudhoe Bay, San Francisco, Duluth, New Orleans, New York, Toledo, Hampton Roads, Jacksonville, Philadelphia, Canaveral, Portland (Oregon), Savannah, Seattle, Tampa, limanları bulunur.

 

Daha Fazla
İçerik

×