İsrail Nakliye Firmaları

İsrail Nakliye Firmaları

İsrail, Akdeniz'e kıyısı olan küçük yüz ölçümüne sahip ülkelerden biridir. İsrail'in bu denli küçük ülke olmasına rağmen dünyada söz sahibi olması oldukça şaşırtıcıdır. Bu durumun temel nedeni İsrail ülkesinin Yahudi kökenli ülke olmasıdır. Dünya üzerinde Hristiyan ve Müslüman sayısının çok daha az halinde bulunan Yahudi toplumu oldukça güçlü ağa sahiptir.  Bu nedenle Yahudi toplumu oldukça varlıklı ve yüksek gelirlere sahip olarak karşımıza çıkar. Türkiye'den yapılan bütün taşımacılar önemli ölçüde bu ülkeye yapılmaktadır.Ülkemizde genellikle buraya çok çeşitli ürün gitmektedir.Filistin ülkesinin limanı olmadığı için İsrail'e yükler gelir ordan da ülkeye sevki gerçekleşir.Ülkemizden buraya önemli ölçüde malzemeler gitmektedir.Bu nedenle İsrail nakliye firmaları yoğun talep ve ilgi görmektedir. Ada sayesinde İsrail ile Türkiye arasında desteği almanız mümkündür. İsrail'e nakliye hizmetleri sırasında , ve taşımacılığı tercih edilebilmektedir.

Ancak Mersin'den limandan çıkacak gemiler sayesinde Kıbrıs'ın geçilerek İsrail'e varmak çok daha basit bir rota oluşturur. Bu güzergahın kolay olması nedeniyle genel olarak tercih edilmektedir. Taşınan ürün grubuna göre hangi yük gemisinin kullanılması gerektiğine karar verilir. Eğer tekerlekli taşıma yapılacaksa ro – ro taşımacılığı kullanılır. Fakat en yaygın denizyolu taşımacılığı konteyner gemileri olarak bulunur. İsrail'e giden konteyner gemi sayısı oldukça fazladır. Aynı şekilde dökme taşımacılığı da sık sık görülür. Sıvı yağ, talaş, odun, kömür, şeker gibi dökme ürünler bu yöntemlerle İsrail'e ulaşabilmektedir. Ada Lojistik ile İsrail'e uluslararası nakliye hizmetini pratik şekilde alabilirsiniz.

İsrail Nakliye Fiyatları

Dünya ekonomisine direk etkisi olan ülkelerin başında gelen İsrail ticari faaliyetlerde oldukça aktiftir. Ayrıca Arap yarım adasına ve Afrika kıtasının bazı ülkelerine ticaret yapıyorsanız sizlerin en çok karşılaştığınız devlet ve yoldur. Dünya ticaretinde bu kadar aktif olması lojistik konularda da İsrail'in dünya genelinde aktif rol almasını sağlar. Dünyaca ünlü birçok lojistik firması bulunan İsrail ile ülkemizde birçok alanda iş birliği ve ticaret yapmaktadır. Ancak geçmiş yıllarda İsrail ile aramızda meydana gelen kötü olaylar bu ticareti ve lojistik faaliyetleri sekteye uğratmıştır. Bu duraklamalar sebebiyle de firmalar İsrail'e nakliye işlemlerini askıya almış ve ticari faaliyetlerini durdurmuşlardır. Bu da düşünebileceğiniz üzere İsrail Nakliye Fiyatlarının oldukça artmasına ve fiyatlardaki sürekliliğin azalmasına neden olmuştur. Kısacası İsrail ile aramızdaki gerginlik lojistik faaliyetlere oldukça yansımıştır. Ancak 2023 yılına geldiğimizde attığımız olumlu adımlar bu işleri oldukça yumuşatmıştır. Bu yumuşamayla ortaya çıkan fırsat ile de firmalar İsrail'e yaptıkları nakliye işlemlerini tekrar faal hale getirip, fiyatları makul noktalara çekmişlerdir.

İsrail navlun bedelleri ne kadardır?

İsrail'in Hayfa limanı dünya ekonomisi açısından önemli bir limandır. Bizde bu sebeple İsrail ile yaptığımız nakliye işlemlerinde denizyolu nakliyesini kullanırız. Denizyolu nakliyesi genellikle ülkemizdeki Akdeniz kıyısı limanlarından İsrail'in Hayfa kentinin limanına olmaktadır. Bu yol kısa bir güzergâh olduğu için İsrail Türkiye arası nakliye fiyatları oldukça ucuzdur. 2023 yılı itibariyle İsrail'den Türkiye'ye olan navlun bedeli 1500 Euro'dan Türkiye'den İsrail'e giden ticari mallar için navlun bedeliyse 1350 Euro'dan başlamaktadır. İsrail Nakliye Fiyatlarını ayrıca gemi türü, yükün türü ve çeşidi, teslim süresi ve geminin çıkış ve varış noktası belirlemektedir.

Sonuç olarak İsrail ile iyileşme sürecinde bulunmamız İsrail ile Türkiye arasında ticari ve lojistik işlemlerin hızlanmasına sebep olmuştur. Bu da son yıllarda taşınmasında riskler ve belirsizlikler içermesi sebebiyle artan İsrail Nakliye Fiyatlarını oldukça makul bir noktaya çekmiştir. Bu sebeple eğer İsrail ile iş yapıyorsanız hiç düşünmeden doğru firmalardan doğru nakliye yöntemini seçip ticari mallarınızı ucuza İsrail'e gönderip alabilirsiniz.

İsrail Limanları

Ashdod, Ashqelon, Elat (Eilat), Hadera, Haifa, Tel Aviv-Yafo

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×