İngiltere Nakliye Firmaları

İngiltere Nakliye Firmaları

İngiltere nakliye firmaları yoğun talep gören konulardan biridir. İngiltere'nin dünya üzerindeki varlığı ve hakimiyet oldukça saygın şekilde bulunur. Bu duruma her dünya vatandaşı hakim olması nedeniyle İngiltere lojistik açıdan önemli ülkelerin başında gelir. Birleşik Krallık olarak bilinen İngiltere dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi içerisinde yerini almaktadır. Ekonomik güç ve yapı bakımından oldukça önemli maddi kaynaklara sahip ülkelerin başında gelir. Türkiye üzerinden İngiltere'ye yapacağınız uluslararası hizmetlerinde Ada Lojistik sizlere efektif şekilde hizmet sunar.

Kurumumuz isminden anlaşılacağı üzere Britanya adasında da söz sahibi kurumların başında gelir. İngiltere Türkiye arası mesafe oldukça fazladır. Bu nedenle nakliye aşamasında tercih edilmez. Demiryolu olanakları da imkansıza yakın olması nedeniyle ve taşımacılığı yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. süresi oldukça fazla olması nedeniyle süre bir hayli uzatacaktır. Türkiye üzerinden yola çıkan bir yük gemisi çeşitli limanlara uğrayarak hareket etmesi halinde İngiltere'ye varması uzun zaman alacaktır. Bu nedenle denizyolu taşımacılığı tercih edilecek ise kesinlikle lineer adı verilen planlı programlı taşıma yöntemi seçilmelidir.İngiltere Nakliye Firmaları aylar öncesinden kalkışı ve varışı belli olan bu yöntem sayesinde doğacak sürenin negatif yönleri absorbe edilebilir. İmkanlar dahilinde ise tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Ancak bazı yükler ve ürünler için havayolu uygun olmayabilir. Bu nedenle taşınması gereken ürünlere göre tercih yapmak daha doğru olur. Eğer giyim sektörü ve çeşitli elektronik gibi basit ürünler taşınacak ise havayolu uygun olacaktır. Ancak dökme ürünler denilen şeker, yağ, odun vb. Gibi ürünlerde gemiler tercih edilir.

İngiltere Nakliye Fiyatları

Ekonomik büyüklüğü yüksek, tarihi köklü ve yasal olarak güçlü bir ada ülkesi olan İngiltere uzun yıllardır ticari ilişkilerimiz kuvvetli, ithalat ve ihracat oranımızın yüksek ülkelerin başında gelmektedir. Bu sebeple İngiltere'ye yaptığımız ticari taşımacılık işlemleri ülkemizde yıllar boyunca önem kazanmıştır. İngiltere'nin bahsettiğimiz gibi ada ülkesi olması sebebiyle karayolu taşımacılığına çok elverişli olmayan İngiltere de yaptığımız ticari ilişkiler genellikle denizyolu ve havayolu ile olmaktadır. Ayrıca İngiltere'nin ada ülkesi olması ve köklü bir dünya devleti olmasından kaynaklı lojistikte fazla bürokratik ve yasal işlemler bulunması sebebiyle bu ada ülkesiyle ticaret ve nakliye işlemleri yapmak oldukça uzmanlık ve beceri gerektirmektedir. Bı sebeple belli bir tecrübeye ulaşmış ve uluslararası çalışan firmalar İngiltere'ye nakliye yapmaktadırlar. O yüzden de İngiltere Nakliye Fiyatları diğer ülkelere göre daha pahalı olmaktadır.

İngiltere Nakliye Fiyatları Ne Kadardır?

Navlun, taşımak için gemiye yüklenen eşyanın tümüne denir. Lojistik terim olarakta bir geminin tamamen yüklenmesini anlatan navlun kelimesi nakliye de fiyatları belirlerken de kullanılır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İngiltere- Türkiye arası nakliye işlemleri pahalıdır. Genellikle köklü firmalar ve İngiltere'nin ada ülkesi olması nedeniyle denizyolu ulaşımının kullanılması İngiltere- Türkiye ve Türkiye ile İngiltere navlun fiyatlarını yükseltmektedir. Türkiye'den İngiltere'ye yapılan ihracatta navlun bedelleri 2023 yılı itibariyle 6900 Euro bandındadır. İngiltere'den Türkiye'ye taşınan ithalat kalemlerinde de yaklaşık navlun bedeli 2023 yılı itibariyle 3300-3400 euro bandında gezmektedir.

İngiltere teslim ve termin süreleri ve fiyata etkileri

İngiltere de uluslararası ticaret için yasal kısıtlamalar çok fazladır. Bu sebeple İngiltere'yle yaptığınız taşımacılık işlemlerinde işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir. Ürünlerinizi gönderdiğiniz gemileriniz bürokratik işlemler işin limanlarda uzunca bekleyebilir ya da ülkeye sevkiyatı geçirebilir. Bu da sizin teslim ve termin sürelerinizi uzatır. Uzayan teslim ve termin süreleri de sizlere dezavantaj olarak görünebilir. Ancak alanında uzmanlaşmış firmaların bu bürokratik işlemleri önceden kolay bir şekilde yapması sebebiyle İngiltere'ye teslim ve termin süreleri 7-9 günü geçmemektedir. Bu hızlı teslimat işlemleri de sizin bütçenize dost olarak İngiltere Nakliye Fiyatlarının artmamasını sağlar.

İngiltere Limanları

Aberdeen, Belfast, Bristol, Plymouth, Portsmouth, Cardiff, Glasgow, Grangemouth, Hull, Manchester, Peterhead, Leith, Liverpool, London, Southampton limanları vardır.

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla
İçerik

×