İtalya Nakliye Firmaları

İtalya Nakliye Firmaları

Türkiye ile İtalya arasında yakın bir bağ vardır. İtalya bilindiği üzere Akdeniz'e komşusu olan çizme şeklinde karşımıza çıkan gelişmiş Avrupa ülkelerinden biridir. Euro para biriminin kullanılması nedeniyle Türk yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Türk Lirasına nazaran Euro'nun oldukça değerli olması nedeniyle yüksek kâr marjı karşımıza çıkar. Türk yatırımcıları yüksek gelir kapısı olması nedeniyle İtalya ülkesine yoğun ilgi duyar. İtalya ile Türkiye arasında birçok ithalat ve ihracat teması bulunur. Bu ürünlerin başında zeytinyağı gelir. İtalya, Türkiye'den zeytinyağı temin ederek markalaştırıp satışını yapar.Aynı şekilde İtalya'nın moda devi olarak bilinmesi çeşitli kıyafet ve tekstil ihtiyaçlarının İtalya'dan karşılanmasına neden olur. Bu nedenle iki ülke arasında alışveriş oldukça fazla bulunur.

Ada sayesinde sizde ihtiyacınız olan lojistik desteği alabilirsiniz. İtalya, Akdeniz kıyısı olması nedeniyle denizyolu taşımacılığı için elverişli ülkelerden biridir. Genellikle yağ, şeker vb. Gibi ürünlerin yaygın nakliyesi nedeniyle dökme taşımacılığı adı verilen sistem kullanılır. Bu sistem taşımacılığının alt kolu olarak karşımıza çıkar. Akışkan veya likit olarak bulunan birçok ürün bu yöntemle gemiler ile taşınabilmektedir. Tahıl ürünleri, yağ türleri, kömürler, odunlar, bira, süt, su ve çeşitli gıdasal ürünler dökme yük olarak literatürde yer alır. Ancak olarak hizmet almak istediğiniz ürünler farklı ise taşımacılığı ile denizyolu üzerinden lojistik desteği almanız mümkün. Konteyner kiralamak için acentelerden destek alabilirsiniz. Bu hususta sizlere Ada Lojistik firması da hızlı şekilde yardımcı olacaktır.

İtalya Nakliye Fiyatları

İtalya; Santurini, Venedik, Roma ve Milano gibi güzeller güzeli turizm şehirlerinin bulunmasının yanında dünya siyaseti ve ticareti açısından da önemli bir rol oynamaktadır. Dünya tarihindeki bütün savaşlarda, olaylarda ve ticari faaliyetlerde yer alan İtalya, Türkiye ile de uzun yıllar boyunca ticari ilişkilerde bulunmuştur ve hala da bulunmaktadır. Bu ticari faaliyetler sonucu İtalya ile ülkemiz arasında nakliye gibi lojistik faaliyetler de gelişmiştir. İtalya'nın dünya devleri arasında bulunması, Avrupa Birliği standartlarına ve yasalarına uyması ve büyük şirketlerin İtalya menşeili olması sebebiyle İtalya Nakliye Fiyatları ülkemiz için oldukça ucuzdur. Ayrıca konum olarak ülkemize de yakın olması İtalya ile nakliye işlerimizin daha ucuz olmasını sağlamaktadır.

İtalya ile ticari işlemlerde en çok hangi nakliye yolunu kullanmaktayız?

İtalya köklü tarihi sebebiyle binlerce yıldır denizcilik sektörüne öncülük etmiştir.  Denizcilik sektöründe bu kadar ileride olması sebebiyle de İtalya ile yapılan bütün ticaret işlerinde genellikle denizyoluyla nakliye kullanılır. Bizim ülkemizde de İtalya ile yaptığımız ticari faaliyetlerde de nakliye işlemi olarak denizyolu nakliyesi kullanılmaktadır. Bu nakliye yolunun kullanılması hem İtalya'ya hem bize oldukça kolaylık ve ucuzluk sağlamaktadır. Ayrıca iki ülkede de bulunan firmaların bu yönde daha deneyimli olması bu faaliyetleri oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple eğer sizde firmanızın ticari mallarını İtalya'ya gönderiyorsanız ya da firmanız için İtalya'dan hammadde, mamul ya da yarı mamul alıyorsanız doğru firmalarla denizyolu nakliyesini seçebilirsiniz.

İtalya'ya nakliye fiyatları ne kadardır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi İtalya'ya denizyoluyla nakliye yapılır. Bu nakliye deneyimli firmalarla yapıldığı içinde oldukça ucuz olmaktadır. Ayrıca İtalya'nın Akdeniz'de kıyısı olması ve konum olarak bize çok yakın bulunması da bu maliyetleri düşürmesi sebebiyle fiyatları oldukça azaltmaktadır. Ayrıca yük miktarı ve çeşidi, gemi türü, varış ve çıkış noktası ve termin ve teslim sürelerinin uzayıp kısalması da nakliye fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir.  İtalya Nakliye Fiyatları 2023 yılı itibariyle İtalya'dan Türkiye'ye hareket eden ticari mallar taşıyan bir gemi için 2000 Euro'dan Türkiye'den İtalya'ya hareket eden bir gemi için 3000 Euro'dan başlamaktadır.

İtalya Limanları

Augusta (Sicilya), Bagnoli, Bari, Brindisi, Gela, Genoa, La Spezia, Livorno, Milazzo, Naples, Porto Foxi, Porto Torres (Sardunya), Salerno, Savona, Taranto, Trieste, Venice

Daha Fazla
İçerik

×