Romanya Nakliye Firmaları

Romanya Nakliye Firmaları

Romanya, Bulgaristan ile komşu olan yüz ölçümü büyük ülkelerden biridir. Tahmini nüfusu 20 milyon olarak bulunan Romanya, Türkiye Cumhuriyeti içinde önemli yere sahiptir. Bu nedenle birçok yatırımcının ilgisini çeken ülkelerin başında gelir. Romanya'nın bu denli talep görmesi Romanya nakliye firmaları taleplerini de beraberinde getirir. Bu taleplerin hepsine şirketimiz Ada kurumsal yapısı ve güvenilir işleyişi ile karşılık verir. Yıllardır sektörde var olan Ada Lojistik uluslara aşamalarına oldukça hakimdir. Yurtiçi ve taşımacılık konusunda Türkiye'den ziyade dünyanın ileri gelen kurumlarının başında Ada Lojistik gelir. Aynı hakimiyet Romanya ve Türkiye arasında bulunan uluslararası lojistik hizmetler içinde geçerlidir. Romanya'ya yapılan nakliye işlemleri genel olarak üzerinden veya demiryolu üzerinden yapılır.

Türkiye, Bulgaristan'a komşu olan ülkelerden biridir. Bulgaristan sayesinde geçilerek Romanya'ya erişmek mümkündür. Demiryolu taşımacılığı da belli bir yere kadar olanak sağlarken devamında karayolu taşımacılığından destek almak mümkündür.Bu nedenle direk karayolunu tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Karayolu taşımacılığı tırlar veya çeşitli kamyonlar ile yapılan taşıma biçimidir. Özel tır şoförleri ürünleri tır ile yola çıkarak Bulgaristan üzerinden geçerek Romanya'ya teslim eder. Tahmini olarak 2 – 3 gün içerisinde Romanya içerisine ürünler erişim sağlayacaktır. Ada Lojistik sadece nakliye aşamasında değil aynı zamanda ürün takibi ve sağlıklı şekilde ürünlerin ulaşımı konusunda da hizmet sunar.

Romanya Nakliye Fiyatları

Karadeniz de kıyısı olan ülkeler birbirleriyle sıkı ticari ilişkilerde bulunmaktadırlar. Bu ülkelerden olan Romanya ile de ülkemiz çok fazla ticari ilişkide bulunmaktadır. Karadeniz'e kıyısı bulunan balkan ülkesi Romanya ile genellikle nakliye işlemlerimiz nakliyesi ile olmaktadır. Ayrıca Avrupa kutusunda bulunan Romanya ile konum olarak Bulgaristan'ın hemen üzerinde olması sebebiyle karayolu nakliyesi de çokça yapılmaktadır. Ayrıca Romanya ülkesiyle sıkı siyasi ilişkilerimizin bulunması da hem ticari işlerimizi hem lojistik faaliyetlerimizi kolayca yapılabilmesini sağlamakla beraber Romanya Nakliye Fiyatlarını oldukça azaltmaktadır. Aynı zamanda Romanya'ya çalışan büyük taşımacılığı şirketlerimizde mevcuttur.

Romanya nakliye fiyatlarını neler etkilemektedir?

Romanya nakliye fiyatlarını ilk olarak nakliyenin türü belirler. Bütün nakliye türleri arasında en çok maliyeti olan havayolu nakliyesidir. Bu sebeple acil durumlarda kullanılır. Havayolu nakliyesi fiyatları en fazla olan nakliye işlemidir. genellikle havayoluyla ulaşımı deniz aşırı ülkelere yaparlar. Romanya yakın olması nedeniyle uçak ile taşımacılık yapılmasına gerek görmemektedirler. Romanya'ya yapılan denizyolu ve işlemleri ise Romanya'nın bize hem denizden hem karadan çokça yakın olması sebebiyle çok fazla gerçekleşmektedir. Özellikle Ro-ro gemileriyle hızlı bir şekilde Karadeniz'den yapılan nakliye işlemi bile havayolu nakliye işlemlerinden oldukça ucuzdur. Bu sebeple acil bir durumunuz yoksa havayolu nakliyesi çok yüksek maliyetli olması sebebiyle tercih edilmemelidir. Bunun yerine karayolu ve denizyolu nakliyesi tercih edilmelidir.

Güncel Türkiye Romanya nakliye fiyatları nelerdir?

Balkanların ortalama ekonomiye sahip ülkelerinden olan Romanya ile bizim ülkemizin ticari ilişkileri gelişmiştir. Ayrıca Romanya'nın büyük Rus pazarına da çalışıyor olması Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret için de bir durak noktası olmaktadır. Bu sebeplerden Romanya'ya sıklıkla lojistik faaliyetler düzenleriz. İthalat ve ihracat gibi ticari faaliyetler için denizyoluyla yapılan nakliye işlemlerinde navlun bedelleri 2023 yılı itibariyle Romanya'dan Türkiye'ye 900 Euro'dan Türkiye'den Romanya'ya yapılan işlemlerde navlun bedeliyse 1500 Euro'dan başlamaktadır. Romanya Nakliye Fiyatları, gidilen ve yola çıkılan şehre, yükün miktarına ve çeşidine, kullanılan geminin türüne ve nakliye işinin acillik durumuna göre değişmektedir.

Romanya Limanları

Braila, Constanta, Galati, Mangalia, Sulina, Tulcea

 

Taşımalarınız için iletişime geçebilirsiniz.

 

Daha Fazla
İçerik

×